i8lze zqêC*, Als het goed lukt ziet Camera's in strijd Concert Koningstrio in Nieuw-Bachtenpoorte Concert Het Veerse Scheepstuig in kerk Muziekvereniging houdt rommelmarkt Harmonie Voorwaarts in De Couburg Rommelmarkt Zeelandia Middelburg THEATERSTUK SCHELDEMOND Leerlingen van het Scheldemond College treden volgende week in het Arsenaaltheater in Vlissingen op met her theaterstuk Nobody's Perfect. Nieuwe bomen worden beter beschermd vrijdag 11 maart 2011 OOST-SOUBURG Jazztrio Het Koningstrio geeft van avond een concert in wooncen- trum Nieuw-Bachtenpoorte in Oost-Souburg. Het trio speelt voor namelijk muziek uit het oude New Orleans. De formatie bestaat uit Jo- han Brakeboer (contrabas en zang), Giel Mol (banjo) en Peter Koning (klarinet). Aanvang: 20.00 uur. OOST-SOUBURG Shantykoor Het Veerse Scheepstuig geeft morgen een concert in de his torische kerk in Oost-Souburg in het kader van Souburg Cultureel. Het koor telt veertig zangers en vijf muzikanten. Het repertoire van is zeer gevarieerd, het gaat van een zeemanslied uit de opera 'Der flie- gende Hollander' tot Berend Botje. Er wordt gezongen in het Neder lands, Engels, Frans, Duits, Spaans, Russisch en zelfs in het Samoaans. Het concert begint om 20.00 uur en een kaartje kost 12,50 euro. bu nader In het artikel over de lichtjesactie ten bate van vogel- en zoogdieren- opvang De Mikke in de PZC van gisteren stond abusievelijk dat het een actie van de Rotary Club Wal cheren betrof. Het ging echter om de jaarlijkse actie van de Rotary Club Middelburg. VLISSINGEN Muziekvëreniging Koninklijke Har monie Ons Genoegen houdt mor gen een rommelmarkt. In en rond om het repetitielokaal aan de Rid derspoorlaan in Vlissingen zijn al lerhande goederen te koop die de afgelopen maanden aan de vereni ging zijn geschonken. De rommel markt is van 9.00 tot 13.00 uur. KOUDEKERKE Muziekvereniging Harmonie Voor waarts geeft morgen onder leiding van dirigent Eric Provoost haar jaarlijkse uitvoering in sportcen trum De Couburg in Koudekerke in samenwerking met gastspelers en basisschoolleerlingen. Op het programma staan klassieke en mo derne nummers uit diverse landen. Het concert begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Voetbalvereniging Zeelandia Mid delburg houdt morgen, zaterdag, haar jaarlijkse voorjaarsrommel markt in het clubhuis aan de M.H. Boassonlaan 6 in Middelburg. De rommelmarkt begint om 8.30 uur en is om 12.00 uur afgelopen. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan het verenigingsle- Geef voor vluchtelingen en ontheemden in Afrika en Azië. Uw bijdrage maakt het verschil! WWW.ZOA.NL GIRO 550 APELDOORN door Miriam van den Broek Na twee stukken van Shakespeare brengt het Scheldemond College in Vlissingen volgende week met Nobody's Perfect een luchtiger mu ziektheaterstuk, op de planken. De scholieren hebben noodgedwon gen de vakantie opgeofferd om te kunnen repeteren. Het verhaal gaat over twee meiden groepen op een middelbare school die elkaar niet mogen. Aan de ene kant zijn dat The Pinks die nogal gesteld zijn op mode en make-up en aan de andere kant de wat rui gere groep The Vintage. De leiders van de twee groepen komen door een bijzondere, toevallige gebeurte nis in eikaars lichaam terecht. Zo ontdekken ze dat alles niet altijd is wat het lijkt. De hoofdrollen zijn weggelegd voor Manon Koopman (mavo-3) en Flore de Gunst (havo-4). De meiden zijn het wel gewend om op het podium te staan. Vanaf hun achtste zaten ze op de Jeugd- theaterschool Zeeland. „Wat dat betreft is het hier wel even wen nen", zegt Flore. „Ik kan merken dat de meeste mensen het niet ge wend zijn om toneel te spelen. Het duurde best lang voordat ieder een een beetje los kwam. Maar dat is begrijpelijk. En dat maakt het ei genlijk ook wel weer leuk." Toch biedt dit theaterstuk de twee ervaren meiden nog wel een uitda ging. „Het is lastig om in eikaars huid te kruipen. Zeker tijdens de repetities. Soms weten we even niet goed meer wie we nu zijn: het stoere meisje of het make-up- meisje. Maar dat komt met de voorstelling wel goed. Dan spelen we het verhaal vanaf het begin en dan is wel duidelijk wie we zijn." Voor één scène in de voorstelling zijn Manon en Flore nog wat ner veus. „Op het moment van de switch moeten we een dansje doen. Nu gaat dat nog mwoah... Maar als het straks goed lukt, ziet het er echt supervet uit." De voorbereiding van de voorstel ling begon in januari. Maar pas twee weken geleden werd duide lijk wanneer het opgevoerd zou worden. Dat betekende dat alle ze ventien acteurs en docent Paul Shelton, die meespeelt in het stuk, hun vakantieplannen moesten om gooien. „Dat vonden we eerst wel erg jammer", zeggen Manon en Flore. „Maar het is hartstikke gezel lig. En we willen natuurlijk wel iets goeds neerzetten." De musical Nobody's Perfect is ge schreven door docente drama en regisseuse Annet Minderhout. In de hele voorstelling wordt muziek van Madonna gebruikt. Het theaterstuk wordt vrijdag 18 maart opgevoerd in het Arsenaal theater in Vlissingen. Er is een voorstelling om r9 uur en om 21 uur. Iedereen kan het bijwonen. Wel is het nodig kaartjes te reser veren via het e-mailadres: stn@scheldemondcollege.nl Een rode draad door de voorstelling is muziek van Madonna. VLISSINGEN - Langs de President Rooseveltlaan in Vlissingen wor den de komende weken 29 zieke bomen verwijderd. Het gaat om het deel aan de zuid kant van de straat, tussen de Vre dehoflaan en de Schuitvaartgracht. Er komen nieuwe essen voor te rug. Deze bomen krijgen extra voe dingsstoffen en komen bovendien te staan in speciale grond, die min der schade toebrengt aan het weg dek. De nieuwe essen komen ook wat verder van de weg te staan en krij gen zelf ook een bescherming, zo dat het verkeer ze minder kan be schadigen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een extra zetje in de richting van een veilige stad: de ge meente Vlissingen heeft zes came ra's laten plaatsen in het Midden gebied, de Scheldestraat en op de boulevard. Het middel komt nog uit de roemrijke 'gereedschapskist' van de vorige burgemeester, Dijks tra. De camera's hangen in gebieden waar zich regelmatig onveilige si tuaties voordoen en waar andere maatregelen weinig effect hebben. De gemeente vindt ze nodig om 'de verslechtering van het woon- en leefklimaat terug te dringen naar een aanvaardbaar niveau'. De camera's blijven er zo lang han gen als nodig en mocht de over last zich verplaatsen naar elders in de stad, dan kunnen de camera's gewoon mee. Maar daar gaat de ge meente vooralsnog niet van uit. De camera's zijn mobiel en dus in staat om beelden in diverse hoe ken te registreren. Ze hangen om te beginnen in de Scheldestraat ter hoogte van de bloemenwinkel en op het Frans Naereboutplein tussen Boulevard Evertsen en Boulevard Bankert -om onder meer de omgeving van Britannia in de gaten te houden; tegenwoordig een geliefde 'werk plek' voor drugsdealers. Verder hangen er nog vier in het Middengebied; drie in de Presi dent Rooseveltlaan bij de Hercu-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18