Zeeland Dorp blijft vertegenwoordigd PZC Hengstenshow in Vrouwenpolder Haantje WALCHEREN 18 en 19 WIJKBEHEERCROEP Gemeente zoekt nieuwe vrijwilligers als huidige ploeg opstapt 17 20 en 21 Drie jaar cel voor overval benzinepomp Café De Vic legt vingerafdrukken van klanten vast almanak Vrijdag 11 maart 2011 Leerlingen van Scheldemond College kruipen in eikaars huid door Carla van de Merbel arnemuiden - Als de huidige wijk- beheergroep van Arnemuiden stopt uit protest tegen de sluiting van haar wijkondersteuningspunt, gaat de gemeente Middelburg op zoek naar een nieuwe wijkbeheer- groep. Volgens Yfke van Nunen, wijkma- nager voor Arnemuiden bij de ge meente, betekent sluiting van het wijkondersteuningspunt zeker niet het einde van een wijkbeheer- groep in dit deel van Middelburg. De wijkbeheergroep Arnemuiden is ontstaan na de herindeling in 1997 en heeft haar thuisbasis in 't Stadhuys in de Langstraat. De ge meente wil nu als bezuinigings maatregel vanaf 2012 dit en de an dere drie resterende wijkondersteu- ningspunten (Dauwendaele, Zuid en Nieuw Middelburg) sluiten. Dat bespaart 10.000 euro per jaar, waar van 4.000 voor Arnemuiden. De vrijwilligers van de wijkbeheer groep Arnemuiden zijn boos en te leurgesteld over het voorstel. Vol gens voorzitter Kees Grootjans kan de wijkbeheergroep niet zonder 't Stadhuys, waar wekelijks een in loopspreekuur is en waar alle spul len van de wijkgroep staan. Vol gens de gemeente kan de wijkbe heergroep ook elders in Arnemui den, bijvoorbeeld in de gemeen schapsruimte in het zorgcomplex in de Dokstraat, onderdak krijgen en daar een spreekuur en vergade ringen houden. De gemeente wil hiervoor voor de groep op uurba sis ruimte huren. De huidige wijkbeheergroep ziet hier niets in. Als de raad in haar vergadering op 18 april het bezuini gingsvoorstel steunt, stapt de huidi ge groep op. Met die mogelijkheid in het vooruitzicht had de wijkbe heergroep eerder al besloten niet mee te werken aan de organisatie van de wijktafel op 21 april en de dodenherdenking op 4 mei. De gemeente Middelburg onder zoekt nog of ze de organisatie van de dodenherdenking overneemt. De wijktafel op 21 april gaat ook zonder de wijkbeheergroep door, zegt Van Nunen. Wie het voorzit terschap van de vergadering over neemt van Grootjans is nog niet bekend. De gemeente overweegt De Arne af te stoten. De bezetting van dit gemeenschapsgebouw is te laag waardoor de exploitatie niet renda bel is. Grevelingen is te veel oma's groentesoep Tip? walcheren@pzc.nl middelburg - De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren een 23-jarige Middelburger tot een celstraf van drie jaar. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie vier jaar tegen hem omdat hij op 16 maart van het vorige jaar de benzinepomp aan de Rotterdamse Kaai overviel. Na het uizitten van die straf mag de Middelburger nog twee weken langer in Torentijd blijven zitten omdat hij nog een voorwaardelij ke celstraf achter zijn naam had staan op het moment dat hij die overval pleegde. De rechtbank hield bij het vaststel len van de straf rekening met het feit dat de jongeman drie jaar gele den betrokken was bij de beroving van videotheek Viduet in Middel burg. Daarvoor moest hij destijds vijftien maanden waarvan vijf voorwaardelijk zitten. Ook met het gegeven dat hij niet meewerk te bij het onderzoek naar zijn per soonlijkheid is volgens de recht bank rekening gehouden. vlissingen .- Café De Vic, op de Nieuwendijk in Vlissingen, regis treert haar klanten voortaan via een vingerscan. Mensen die zich een keer vervelend hebben gedra gen, kunnen zo beter buiten de deur gehouden worden. De Vic, opvolger van Fraggles, is het eerste café op Walcheren dat dit systeem heeft geïntroduceerd. De gemeente Vlissingen zegt niet op de hoogte te zijn van de maatre gel, maar wil het wel onderzoe ken. De melding is niet verplicht. door Rutger Snijder vrouwenpolder - Op manege De Eendracht in Vrouwenpolder pre senteerde hengstenhouderij en KI (Kunstmatige Inseminatie)-station 'De Linge' gisteren zijn hengsten. De hengsten, allemaal eigendom van André de Buck, werden tij dens de show getoond aan de be zoekers. Terwijl de hengsten rond geleid werden prees een speaker wat de goede eigenschappen van het paard aan en vertelde ook wat over de afstammelingen. Na het zien van de show konden de geïn teresseerden bepalen welke hengst ze willen 'huren'. Deze hengst wordt dan gebruikt om via kunst matige inseminatie of op de na tuurlijke manier de merries van de huurder te dekken. De kosten hier van verschillen nogal: het zaad van een Shetlander kost vaak nog geen honderd euro, maar voor het zaad van een kampioen als dres- suurpaard Totilas moet al gauw een miljoen neergeteld worden. Tussen de hengstenshows door presenteerden studenten Paarden- houderij van het Edudelta College Goes de Verkoopshow. De studen ten, werkend onder de naam HWI (Horse World Innovation), heb ben zelfverkopers van paarden ge vonden. Ze toonden deze paarden op verschillende manieren aan de potentiële kopers. „Ze worden aan de hand voorgeleid en worden, als de verkoper dat wil, ook losgelaten in de manege," vertelde docente Monique den Ouden voor het be gin van de show. „De kopers kun nen tijdens de show kijken welk paard ze willen kopen en in het programmaboekje zien wie de ei genaar is. Daarna kunnen ze con tact met de verkoper opnemen." De studenten organiseren deze ver koopshow al zes jaar. Het is een van de studieobjecten. „Ze organi seren deze show helemaal zelf: ze zoeken de verkopers van de paar den en hebben flyers en posters ge maakt. Ook plannen ze allerlei an dere activiteiten, zoals clinics en le zingen", legt den Ouden uit. „Daar naast verlenen ze diensten: ze heb ben bijvoorbeeld een scheer- dienst." Tip? redactie@pzc.nl Het leek die vrouw uit Brouwersha ven zo leuk; kippen in de achtertuin. Omdat de hennen al snel gezelschap kregen van een haan, groeide de ge vederde bevolking in hoog tempo. Aangezien een aantal van de schat tig donzige kuikentjes zich ontpopte als luidruchtige macho haantjes, be sloot de Brouwse om 'gastgezinnen' voor de haantjes te zoeken. Dat viel nog niet mee, maar uiteinde lijk werd een naburige boer bereid ge vonden een haantje te 'adopteren'. De kinderen zwaaiden het beestje uit in de vaste overtuiging dat het haan tje daar een goed leven zou krijgen. Toen de zoon des huizes later die week het zoontje van de boer tegen kwam, informeerde hij belangstellen de hoe het toch met de haan was. Daar hoefde de boerenzoon echt niet lang over na te denken. „Hij was lek ker." Docente Monique den Ouden met een Shetlandhengst in manege De Eendracht in Vrouwenpolder. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17