Duidelijke melodie en niet te abstract Zwart Licht te zien in De Spot podium men vergt meer. Misschien ben ik te kritisch voor mezelE Ik ben wel van plan meer te gaan schrijven." Van Damme speelt in diverse ge zelschappen. „Maar voor mij heeft dit kwartet nu de hoogste priori teit. Hier ben ik het meest bij be trokken. Vanwege de prijs spelen we nu voor ons doen veel. We wil len nu het album aan de man brengen. Met die VIP-tour komen we op de gerenommeerde jazzpo- dia in Nederland en dat is f promotie natuurlijk." Young VIPS Tournee 2011, morgen in Porgy en Bess, Ternèuzen. Aanvang: 21.00 uur. Het Castel Van Damme Quartet speelt op 28 april ook in Desafinado in Middelburg. Q www.castelvandammequartet.nl Enkele jaren geleden was Zwart Licht de grootste ver rassing van het hiphopsei zoen, dankzij het debuutalbum Bliksemschicht. Zaterdag is het Am sterdamse trio te zien in De Spot in Middelburg. Zwart Licht combineert Mokumse branie met on-Hollandse, energie ke raps op pompende hiphop- en dubstepbeats. Producer Hayzee is verantwoordelijk voor de beats, terwijl Akwasi en Leeroy de raps voor hun rekening nemen. Sinds hun debuutalbum heeft Zwart Licht naam gemaakt op de podia. Het collectief was onder meer te zien op Lowlands, maar was vorig jaar ook een van de smaakmakers tijdens het Bevrij dingsfestival in Vlissingen. Support act in De Spot is DJ Vin- dinctiv. De Zeeuwse draaitafelvir tuoos maakt deel uit van onder meer DJ Grazzhoppa's DJ Big band, Digheads en Fremdkunst. Zwart Licht, zaterdag in De Spot, Middelburg. Zaal open om 21.00 uur. DONDERDAG 10 MAART Goes Muziektheatergezelschap GOV speelt Fiddler on the Roof. Theater De Mythe, 20.00 uur Thijs Maas brengt muzikaal cabaretpro gramma 'Genade'. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Toneelstuk De Aanslag van Harry Mu- lisch met o.a. Victor Löw, Peter Bolhuis en Marjolein Ley. Regie Ursul de Geer. Stadsschouwburg, 20.00 uur Ray Anderson/Marty Ehrlich Quartet speelt jazz bij Muziekpodium Zeeland. Schuttershof, 21.30 uur Vlissingen De Rietdekker, toneelbewerking van het gelijknamige boek van Rinus Spruit. Arsenaaltheater, 20.00 uur VRIJDAG 11 MAART Goes Muziektheatergezelschap GOV speelt Fiddler on the Roof. Theater De Mythe, 20.00 uur. Middelburg Vierde voorronde HooilKoorts. De Spot, 20.00 uur. Trijntje Oosterhuis. Uitverkocht Stadsschouwburg, 20.00 uur. De Van Swieten Society speelt werken van de hele familie Bach. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Theatergroep Piepschuim speelt muzi kale cabaretvoorstelling 'Opgenomen'. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg 'Verdes Anos', theaterconcert van Fer nando Antonio Lameirinhas. Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Jazzformatie Het Koningstrio. Nieuw Bachtenpoorte, 20.00 uur. Terneuzen Chinees Nationaal Circus. Scheldetheater, 20.00 uur Metalavond, met o.a. Waco Jesus, Pu trid Pile en Potential Threat SF. De Pit, 20.00 uur Young Vips Tournee: Castel/Van Dam me Kwartet/Clemens van der Feen Band. Porgy en Bess, 21.00 uur Vlissingen Gospelkoor Glorify. Atrium Ter Reede, 19.30 uur A tribute to Johnny Cash, concert door Def Americans. De Piek, 21.30 uur Het optreden van Pieter Derks in het Arsenaaltheater is geannuleerd. Yerseke De Rietdekker, toneelbewerking van het gelijknamige boek van Rinus Spruit. De Zaete, 20.00 uur. Zierikzee Turbulentie met dj Turboleo en AC-DJ. Brogum, 22.00 uur (zaal open) ZATERDAG 12 MAART Axel Liedjes en conferences van de Bressi- aanse troubadour Piet Brakman. De Halle, 20.00 uur Domburg Marijke van Peene geeft als Zeeuwse Sien een komische voorstelling. Zorgcentrum Simna, 15.00 uur. Goes Muziektheatergezelschap GOV speelt Fiddler on the Roof. Theater De Mythe, 14.30 en 20.00 uur. 'Zeeland zingt', massale samenzang- avond o.l.v. dirigent Louwe Kramer. Maria Magdalenakerk, 19.30 uur DJ-collectief Beats Op Je Fiets. 't Beest, 21.00 uur (zaal open) Groede Kasha Nasha speelt Oost-Europese mu ziek met sterke pop- en jazzinvloeden. Grote kerk, 20.00 uur Hulst 'Van Hiere, van Ons': streekartiesten op het podium. Den Dullaert, 20.00 uur Koudekerke Harmonie Voorwaarts geeft haar jaar lijkse uitvoering geven. Het thema is reis rond de wereld in 80 minuten. De Couburg, 19.30 uur. Middelburg Vara's Kinderen voor Kinderenfestival met kinderkoor. Uitverkocht. Stadsschouwburg, 14.00 uur Het Bachkoor zingt 'BWV 6 Bleib bei uns denn es will Abend werden' van J.S. Bach en 'Magnificat' van F. Durante. Nieuwe Kerk, 16.30 uur Carmen Gomez presenteert haar thea terconcert 'Forbidden Fruit'. 't Spiegeltheater, 20.00 uur Het Middelburgs Theater speelt 'Steel Magnolias'. Regie: Anke Tanihatu. Minitheater, 20.30 uur Hiphopgroep Zwart Licht treedt op. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Oostburg Metalfest met In-Quest,Fractured Insa nity, Leptotrichia, Endless Cycle, Rotten en Corpse Mutilation. The Lane, 16.00 uur tot middernacht Oost-Souburg Shantykoor Het Veerse Scheepstuig, Hist. Kerk, Oranjeplein, 20.00 uur. Het Soetkin Collier Quartet zingt Vlaamse en Zweedse liedjes. Razzmatazz, 21.00 uur. Renesse De Rietdekker, toneelbewerking van het gelijknamige boek van Rinus Spruit. Theater aan Zee, 20.00 uur Stulp Fiction met King Jack en Zaniac. Bar de Stulp, 23.00 uur Terneuzen SpangaS Live! - theaterversie van de populaire televisieserie SpangaS. Scheldetheater, 15.00 en 19.00 uur Popaanzee presenteert zZz, Capital Sentimental en Daily Bread. De Pit, 20.00 uur Vlissingen Scheldeloodsenkoor zingt. Atrium Ter Reede, 16.00 uur De voorstelling van Kalinka in het Arse naaltheater is geannuleerd. Vrouwenpolder Organist Jorrit Woudt presenteert zijn eerste solo-orgel-cd 'Espressivo'. Gereformeerde kerk, 20.00 uur Yerseke Concert Oleg Fateev Trio met als gast percussioniste Simone Sou uit Brazilië. De Zaete, 20.00 uur Zaamslag Country-band Savannah. Uitverkocht. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Concert The Juke Joints. Voorprogram ma: Herman Brock jr. Lizz Sprangers. Brogum, 21.15 uur ZONDAG 13 MAART Ellewoutsdijk De Rietdekker, toneelbewerking van het gelijknamige boek van Rinus Spruit. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Voorronde monologenwedstrijd. 't Beest, 14.30 uur Middelburg Nayan Gosh (sitar) en ensemble spe len klassieke Indiase muziek. Zeeuwse Concertzaal, 15.30 uur JASZ-middag met optreden Champag ne Charlie en pianist Jan van den Berg. Hotel Arneville, 16.00 uur The African Mama's met 'A tribute to Miriam Makeba'. Stadsschouwburg, 20.00 uur Optreden The Rocksession Band. 't Schuttershof, 17.00 uur (zaal open) Terneuzen Het Grieg Pianoduo (Elles van der Hei den en Siebert Nix) geeft concert. Porgy Bess, 15.00 uur Vlissingen Koffieconcert pianist Chong Liu. Atrium Ter Reede, 11.00 uur Argentijns Tangocafé. Cine Café, Spuikomweg 3, 16.00 uur Optredens MoBunk en Another Level. Panta Rhei, 17.00 uur DINSDAG 15 MAART Goes Optreden Plien Bianca. Uitverkocht. De Mythe, 20.00 uur WOENSDAG 16 MAART Middelburg Theaterconcert Angela Groothuizen. Stadsschouwburg 20.00 uur Oostburg Triller Theater met 'Paul Vlaanderen en het mysterie van de verzonnen dood'. Le deltheater, 20.15 uur Zierikzee Opvoering Hotel Musica door de kin derconcertserie Keet in de Kerk. Nieuwe Kerk, 9.00, 10.00, 11.00 en 19.00 uur. prioriteit." Links: Thierry Castel. foto Eric van Nieuwland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63