Bassist met grote staat van dienst 2 lUlt wam WjFËk WÊËÊË selectie Fiddler on the roof De Aanslag De Rietdekker Van Swieten Society donderdag 10 maart 2011 Onder de noemer Young Vips Tournee reist buiten gewoon jazztalent met hoogwaardig eigen repertoi re langs de voornaamste Nederlandse podia. Dit jaar zijn dat het Castel/Van Damme Quartet en de Clemens van der Feen Band, met allebei Zeeuwen aan het roer: Jasper van Damme en Clemens van der Feen. Morgen treden beide bands op in Porgy en Bess in Terneuzen. WÊM f®ff§ 8 iü Clemens van der Feen (1980), een van de vier be faamde Feen Brothers uit Middelburg, bereikte al op jonge leeftijd een geweldige staat van dienst. De bassist speelde inmid dels met vele grote artiesten, on der wie Michael Moore en Chris Potter. Van der Feen speelt in diverse for maties, waaronder het Narcissus Quartet en een trio samen met Jes se van Ruller en Joris Roelofs. Vo rig jaar is hij zijn eigen groep be gonnen: de Clemens van der Feen Band. Daarmee bracht hij onlangs een eerste album uit, High Places getiteld. Daaraan heeft ook Toots Thielemans zijn medewerking ver leend. De composities op de cd be wegen zich ergens tussen rock en jazz, met de basgitaar als uitgangs punt. De band bestaat uit musici die hun sporen in de internationale jazz al ruimschoots hebben ver diend. Zo speelt onder anderen Jes se van Ruller, die behoort tot de elitie van de Europese jazzgitaris- ten, mee. Har men Fraanje is te zien en te horen op toetsen. Tij dens de Young Vips Tournee in 2000 trad hij ook op in Porgy en Bess en maakte toen grote indruk op het publiek. Drummer van de band is Flin van Hemmen. Als speciale gast komt morgen Clemens' broer Paul van der Feen naar Terneuzen. Hij speelt altsaxofoon. Q www.clemensvanderfeen.com Clemens van der Feen Band, met (vlnr) Flin van Hemmen, Clemens van der Feen, Paul van der Feen, Harmen Fraanje en Jesse van Ruller. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-red a ctiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Mischa Beckers De 24-jarige Jasper van Damme werd onder scheiden met de NOR- MA prijs Beste Solist 2010 en zijn kwartet won vorig jaar de Dutch Jazz Competition tijdens het North Sea Jazz Festi- val.Als uitvloeisel daarvan doet de band nu mee aan de Young Vips Tournee. Van Damme speelde al op jonge leeftijd saxofoon en raakte in de ban van hardrock. Met vrienden richtte hij een band op en ging zin gen. „Ik probeerde ook nog saxo foon te spelen in die hardrock band, maar dat werkte niet", zegt de saxofonist. „Ik verdiepte me in meer stijlen, funk bijvoorbeeld, maar echt veel studeren deed ik niet." Dat maakte hij goed toen hij naar het conserva torium ging. Heel wat studie-uren bleken nodig. „Het duurde een tijd je tot ik daar achter kwam. En op het conservatorium raakte ik echt in de ban van jazz." Net als zijn medemuzikanten luis tert Van Damme veel naar oude jazz: bebop en de stijlen die daar aan vooraf gingen. Natuurlijk volgt hij de huidige stromingen op de voet. De New Yorkse jazz in het al gemeen heeft daarbij zijn voor keur en saxofonisten als Miguel Zenon in het bijzonder. Dat de heren een brede interesse hebben blijkt uit de diversiteit aan stijlen op hun pas verschenen de buutalbum Argentinian Freak shows. „Iedereen moet maar voor zich uitmaken welke naam het krijgt. Als wij er een naam aan moeten geven dan is het jazz, van wege het improviseren. Maar we gebruiken veel muzikale invloeden en ideeën: klassiek, jazz, ook wel pop en filmische elementen." Die diversiteit maakt de muziek toegankelijk voor een groot pu bliek, maar belangrijker is dat 'in onze muziek een heel duidelijke melodie zit en het niet al te ab stract klinkt'. De jonge muzikanten van het Jasper van Damme (rechts): „Voor mij heeft dit kwartet nu de hoogste kwartet, dat verder bestaat uit Thierry Castel (piano), Sven Hap- pel (contrabas) en Mark Schilders (drums), kozen voor hun debuutal bum alleen eigen stukken. Thierry Castel tekende voor negen van de tien nummers. „Ik schreef Sand- song.", aldus Van Damme. „Thier ry schudt de composities bij wijze van spreken zo uit zijn mouw. Voor dit alljum lukte het me niet er meer te schrijven. Ideeën heb ik genoeg, maar om van een idee naar een volwaardig stuk te ko- Muziektheatergezelschap GOV brengt een nieuwe versie van de musical Fiddler on the roof, met een hoofdrol voor Rob van der Meule. Het verhaal is gebaseerd op het boek Tevje and his daughters (1894) van Sholom Aleichem. Donderdag 10 maart (20.00 uur), vrijdag 11 maart (20.00 uur) en zaterdag 12 maart (14.30 uur en 20.00 uur), De Mythe, Goes. Het toneelstuk De Aanslag is geba seerd op het gelijknamige klassieke boek van Harry Mulisch. Jong en oud kent dit verhaal dat zich af speelt tegen het licht van de Twee de Wereldoorlog. Met: Victor Löw, Peter Bolhuis, Marjolein Ley en Nelleke Zitman. De regisseur is Ur- sul de Geer. Donderdag 10 maart, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. Op initiatief van Theaterproductie huis Zeelandia is een toneelbewer king gemaakt van De Rietdekker, het succesvolle boek van Rinus Spruit. Spel: Bram Kwekkeboom Donderdag 10 maart, Arsenaal theater, Vlissingen, 20.00 uur. Vrijdag 11 maart, De Zaete, Yerseke, 20.00 uur. Zaterdag 12 maart, Dorpshuis, Renesse, 20.00 uur. Zondag 13 maart, Kerkje, Ellewoutsdijk, 14.30 uur. Van Swieten Society grasduint in Bach na Bach na Bach in de mu ziek van de beroemde componis tenfamilie. Het ensemble bestaat uit Marion Moonen (fluit), Igor Ruhadze (viool), Sara DeCorso, (viool), Bernadette Verhagen (alt viool), Job ter Haar (cello) en Bart van Oort (fortepiano). Vrijdag 11 maart, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62