Hart Lane naar voren sport25 PSV-coach Rutten waakt voor onderschatting van Rangers www.marrea.nl Schalke bereikt laatste acht PSV en Philips verlengen Robben keert terug bij Oranje Veruit de beste in reisjes dichtbij donderdag 10 maart 2011 Schalke 04 heeft de laatste acht van de Champions League bereikt. De Duitse ploeg versloeg Valencia met 3-1. Het eerste duel was in 1-1 geëin digd. Ricardo Costa kopte Valencia nog wel op voorsprong. Vlak voor de rust herstelde Farfan het evenwicht Mario Gavranovic bracht Schalke na rust op 2-1. Diep in blessuretijd zorgde Farfan voor de eindstand: 3-1. door Wilber Hack londen - Rafael van der Vaart krijgt zijn podium. Voor de twee de keer in zijn loopbaan gaat hij een kwartfinale in de Ch'ampions League spelen. Met Tottenham Hotspur schakelde hij gisteravond zevenvoudig winnaar AC Milan uit. Een o-o-gelijkspel in een bere kenende wedstrijd van Engelse kant was toereikend om toe te tre den tot de beste acht van Europa. Rafael van der Vaart stond nog maar één keer eerder in de kwartfi nale van de Champions League. In 2003 werd hij met Ajax door een doelpunt in de laatste minuut uit geschakeld door de tegenstander van gisteravond. Zijn volgende werkgever HSV had te weinig in ternationale klasse. Real Madrid bezweek met Van der Vaart twee keer onder de druk in de eerste knock-outronde van het toernooi. In de aanloop naar de confrontatie op White Hart Lane verklaarde Van der Vaart die druk bij Spurs niet te voelen. Maar toch klampte de formatie van Harry Redknapp zich krampachtig vast aan de 1-0 winst (goal Crouch) uit het eerste duel. De thuisploeg begon nog aar dig. In de eerste zes minuten slaag de de lange Peter Crouch er tot twee keer toe bijna in een voorzet in de voeten van Van der Vaart te verlengen. Die kwam daarna nog maar zelden in het stuk voor met pogingen van buiten het straf schopgebied. Van der Vaart, net te rug van een kuitblessure, hield het 66 minuten vol. Bij zijn laatste ac tie verloor hij de bal aan Thiago Sil- va. Dat vormde de inleiding van een tweede kans voor AC Milan. Maar weer kreeg Robinho de bal niet langs de liggende doelman Heurelho Gomes. AC Milan slaagde er na de ope ningsfase in om Tottenham steeds verder op eigen helft terug te druk ken. Dat was op zich best verba zend. Door de blessures van onder Ambrosini en Pirlo en de gedwon gen absentie van Van Bommel wa ren de Italianen nogal gehandicapt op het middenveld. En juist daar won AC Milan de slag, met Claren ce Seedorf als regisseur. Dat hij voor de eerste keer de aanvoerders band van de koploper van de serie A droeg inspireerde hem. Seedorf was overal en assisteerde ook een paar keer nuttig de defensie van de Italianen. AC Milan was dus de betere ploeg, maar slaagde er alleen niet in om de juiste man in stelling te breng en. Toch kreeg Milan al voor de pauze een uitgelezen kans. Pato zag een actie tot aan de achterlijn niet door Robinho bekroond. De Braziliaanse spits raakte de bal bij de voorzet, met doelman Heurel ho Gomes volledig uit positie, to taal verkeerd. Na de tweede gemis te kans door Robinho bracht Red knapp zijn vedette Gareth Bale als vervanger van Van der Vaart bin nen de lijnen. Daar hebben ze in Milan een heilig ontzag voor sinds zijn drie treffers eerder dit seizoen in de uitwedstrijd tegen Inter Mil aan. De Engelse bondscoach Fabio Capello noemde de Welshman de ze week de beste speler ter wereld. De komst van Bale veranderde niets aan het beeld van de wed strijd. AC Milan - dat tot gistera vond maar een van zijn dertien Eu ropese ontmoetingen op Engelse bodem won - bleef op een verlen ging jagen. Het 19-jarige Duitse ta lent Alexander Merkel bracht nog wat nieuw elan in de ploeg. Maar Pato beëindigde zijn voorbereiden de actie met een schot in het zijnet. En ook Ibrahimovic liet te gen het scheiden van de markt nog een kans liggen. De Rabobankploeg in actie tijdens de tijdrit. foto Daniele Badolato/AP eindhoven - Met Glasgow Rangers treft PSV in de achtste finales van de Europa League een topclub in verval. De selectie van de Schotse grootmacht bestond nog niet zo heel lang geleden uit een reeks aan sprekende namen, maar van de huidige ploeg zal menig voetballief hebber weinig spelers kennen. „Ook al ken ik niet veel spelers van de Rangers, het blijft toch een grote club met een grote geschiede nis", aldus Orlando Engelaar, de aanvoerder van PSV. PSV heeft misschien op elke posi tie wel een betere speler dan Glas gow Rangers, dat in de Senegalese spits El-Hadji Diouf zijn enige ech te vedette heeft. „Voetballend ge zien voeren wij de boventoon. Daarom zijn wij ook de favoriet, dat staat buiten kijf', zei trainer Fred Rutten, die daarna wel met een de suggestie van de hand wees dat 'The Gers' niet zoveel meer voorstellen. „Ze speelden dit sei zoen in de Champions League ge lijk bij Manchester United, dat is toch geen verkeerd ploegje." PSV en Glasgow Rangers troffen elkaar in 1999 op het belangrijkste Euro pese podium. De Schotten traden toen onder leiding van Dick Advo caat aan met topspelers als Barry Ferguson, Giovanni van Bronck- horst en Claudio Reyna. „De laat ste jaren hebben ze echter te ma ken gehad met financiële proble men en daardoor zijn ze niet meer eindhoven - PSV en Philips heb ben besloten de bestaande spon sorovereenkomst op 1 juli 2011 met vijf jaar te verlengen. De samen werking wordt voortgezet tegen de huidige voorwaarden. Beide partijen hebben zich voorgeno men de komende tijd, mogelijk met nieuwe partners, wegen te zoeken om voor de Eindhovense voetbalclub de sponsorinkomsten te vergroten. zeist - Arjen Robben zit voor het eerst sinds het wereldkampioen schap in Zuid-Afrika weer bij de selectie van Oranje. Bondscoach Bert van Marwijk nam de aanval ler op in zijn voorlopige keurkorps voor de EK-kwalificatiewedstrij- den van 25 (uit) en 29 maart (thuis) tegen Hongarije. Doel: Stekelenburg (Ajax), Vorm (Utrecht). Verdediging: Emanuelson (AC Milan), Heitinga (Everton), Maduro (Valencia), Mathijsen (Hamburger), Pie- ters (PSV), Van der Wiel (Ajax), Wisger- hof (Twente), Vlaar (Feyenoord), Bou- lahrouz (Stuttgart). Middenveld: Afel- lay (Barcelona), Van Bommel (AC Mi lan), Janssen (Twente), Nigel de Jong (Man. City), Sneijder (Inter), Strootman (Utrecht), Van der Vaart (Tottenham), De Zeeuw (Ajax). Aanval: Robben (Bayern München), Elia (Hamburger), Huntelaar (Schalke), Luuk de Jong (Twente), Kuijt (Liverpool), Lens (PSV), Van Nistelrooij (Hamburger), Van Persie (Arsenal). Fred Rutten in staat geweest om topspelers uit Europa aan te trekken, zoals ze in de tijd van Advocaat deden", weet Rutten. „Maar ze hebben echt nog wel een goed team staan." De Eindhovenaren willen vandaag voor eigen publiek afstand nemen, al zal PSV volgens Rutten veel ge duld moeten hebben tegen de de fensief ingestelde Rangers. FC Twente speelt vandaag in de Europa League tegen Zenit Sint Pe tersburg nog zonder Bryan Ruiz. De aanvaller is onvoldoende her steld van een spierblessure, die hem al enige tijd aan de kant houdt. „Het is nog niet verant woord hem te laten spelen", zei trainer Michel Preud'homme. Mogelijk ontbreekt ook Denny Landzaat. Hij meldde zich gisteren ziek. Preud'homme: „De wedstrijd is pas laat in de avond. We hebben nog even. Misschien kunnen we toch nog een beroep doen op Den ny." Verder heeft back Thilo Leu- gers, normaal geen basisspeler, een hersenschudding. Goed nieuws was er ook voor de Enschedese club. Dwight Tiendalli maakt weer deel uit van de selec tie. De linksachter was een paar weken niet beschikbaar wegens let sel aan de knie. Ook Douglas, in de nationale competitie geschorst, kan aan de internationale wed strijd meedoen. Ajax-trainer Frank de Boer be schikt tijdens het thuisduel tegen Spartak Moskou over een nage noeg fitte selectie. Hij mist tegen de nummer vier van de laatste Russische competitie alleen Ken neth Vermeer en Bruno Silva. Mounir El Hamdaoui maakt nog steeds deel uit van de selectie van Jong Ajax. „Ik wil me eerst op de wedstrijd focussen", zei De Boer. „Daarna moeten we maar eens pra ten. Het maakt mij niet zo veel uit wie het initiatief voor dat gesprek neemt. Verder wil ik hier niets over kwijt. Of ik het vervelend vind dat de andere partij wel din gen naar buiten brengt? Ik had het liever niet gehad." |DWALEN DOOR HET LIMBURGSE HEUVELLAND "3 dagen genieten van een 5-sterren landschap! In het nostalgische stadje Gulpen ligt het prachtige 3 sterren Hotel Gulpen. Een nieuw hotel op een authentiek plekje in Nederland. Het zuiden van Limburg heeft een prachtig land schap. Heerlijk wandelen langs riviertje de Geul of fietsen over het mergelplateau en natuurlijk even naar Maastricht. Gulpen zelf heeft een gezellig centrum en vele terrasjes en de Gulpener Bierbrouwerij ligt om de hoek! Boek snel en kom ontdekken hoe mooi en gezellig het Limburgse Heuvelland is. Arrangement 2 x overnachting in een comfortabele kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x culinair 3-gangen keuze diner Wegwijzer Zuid-Limburg 5 Informatiepakketje van de prachtige omgeving Kopje koffie in de beeldentuin bij Museum Vaals (excl. entree museum) Diverse wandelroutes Gratis draadloos internet in het gehele hotel Van C 139,00 voor C 99,001/m31 december 2011, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, Toeslag aankomst op vrijdag. 15,00 p.p. Toeslag alleengebruik 20,00 p.n. Toeslag deluxe kamer 20,00 p.k.p.n. Toeslag suite 40,00 p.k.p.n. excl. toeristenbelasting 1,50 p.p.p.n. Geen reservermgskosten! Hotel Gulpen (3*) ligt in het centrum van het gezellige stadje Gulpen en is in 2009 geopend. Alle 40 kamers zijn duurzaam en luxe ingericht. In het hotel is een gezellige bar/lounge. Dineren kunt u in het sfeervolle restaurant. Boeken via www.marrea.nlAA/EG015 boek online of bel 0571 27 77 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59