iS| zeeland Kinderconcertserie is nog meer publiek waard Fietspaden afgesloten wegens dijkversterking Handelsvisie aangepast Stofzuigerbouwers van Pontes door naar finale 'Fout naar Wout' roept op om klachten over gemeente te melden Koude spetters Frank Groothof keet in 2012 mee in de Nieuwe Kerk donderdag 10 maart 2011 S BOEK OF FILM? Fizi-Tiendaagse biedt goede plek voor discussies over 'Boek of Film?' Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. MEEST CELEZEN 1.AIdi in aantocht in Nieuwerkerk 2.Kleine kettingbotsing bij Zierikzee 3.Veiling gemeentespullen. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto BRUINISSE - Gemeenteraadslid Wout van den Berg (WD) roept bedrijven en burgers die het ge voel hebben niet juist te zijn be handeld door de gemeente Schou- wen-Duiveland op om zich bij hem te melden. Onder het motto 'Fout naar Wout' heeft het raadslid uit Brui- nisse in samenwerking met de website Bru.nu de actie opgezet. Het idee is voortgekomen uit de klachten die Van den Berg regelma tig ontvangt. Daarbij gaat het -vol gens de site bijvoorbeeld om brie ven die volgens de geadresseerden onjuiste informatie bevatten of ge woon onvriendelijk zijn opgesteld. Van den Berg wil uitzoeken of de klachten kloppen. De klachten kunnen gemaild wor den naar het gemeenteraadslid (vdbergw@zeelandnet.nl) of via so ciale netwerksite twitter gemeld worden aan het adres @bruinisse, eventueel vergezeld van de hash- tag #foutnaarwout. meer informatie: www.bru.nu door Piet Kleemans SEROOSKERKE - De fietspaden langs het dijktraject Polder Schou wen, aan de zuidkant van Schou- wen-Duiveland worden maandag door Projectbureau Zeeweringen afgesloten. De strandjes Prommel- sluis en Pikgat zijn dan niet bereik baar. De afsluiting is nodig vanwege ver sterkingswerkzaamheden aan 4,4 kilometer dijk. Hoewel de dijk van af de Schelphoek tot en met het strandje Pikgat versterkt wordt, sluit het projectbureau het fiets pad iets verder af namelijk tot bij het strandje Borrendamme. Daar ligt een dijkovergang naar een bin- nendijkse weg. Het strandje van Borrendamme blijft wel toeganke lijk voor recreatie. Fietsers die het knooppuntennetwerk volgen wor den vanaf de Schelphoek en vanaf Zierikzee omgeleid. Dit geldt ook voor wandelaars die het Ooster- scheldepad volgen. De omleidings routes worden met bordjes of mar keringen aangegeven. Restaurant de Heerenkeet blijft tijdens het werk beschikbaar via de N59. De dijkversterking wordt uiterlijk november afgerond. Het projectbu reau streeft ernaar de afsluitingen van fietspaden en strandjes zo kort mogelijk te houden. Zodra het veilig is worden deze weer opengesteld. Waarschijnlijk wordt het deel tussen Flaauwershaven en het Pikgat in augustus afgerond. NIEUWERKERK - De ondernemers vereniging Bruinisse heeft het be zwaar tegen uitbreiding van het winkelareaal in Nieuwerkerk inge trokken. Dat blijkt uit de beant woording van vragen van de Chris tenunie over de winkels in Nieu werkerk. De ondernemersvereniging had be zwaar aangetekend omdat het plan niet zou passen in de detail- handelstructuurvisie. Het college van B en W deelt die mening niet. De Christenunie vraagt of er snel een evaluatie kan komen van de vi sie, de fractie heeft hier eerder om gevraagd. Het college geeft aan dat er geen evaluatie komt, maar dat de detailhandelsstructuurvisie wel aangepast wordt. Met name bij su permarkten blijkt de huidige nota teveel te knellen. Bij de gemeente zijn vier a vijf aanvragen voor su permarkten bekend, dan gaat het om uitbreiding van het aantal vier kante meters. BROUWERSDAM - Ondanks dat het zonnetje deze dagen menigeen voor jaarskriebels bezorgt, heersen er nog steeds winterse temperaturen. Dat geldt zeker voor het Noordzeewater, dat momenteel op ongeveer vier gra den blijft steken. Het weerhield kitesurfers er gisteren niet van om de gol ven op het strand aan de Brouwersdam op te zoeken. Ook aan de andere kant van de dam, op het Grevelingenmeer, profiteerden watersporters vol op van de stevige wind. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Vier vmbo-leerlingen van de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee zijn met hun school pleinstofzuiger doorgedrongen tot de finale van de Junior Vakkanjers- wedstrijden 2011. Willem Verboom, Edwin Weijts, Roy Snijders en Manuel Burger bouwden onder toeziend oog van docent Martin Stoutjesdijk een pleinstofzuiger. Die maakten ze uit onder meer een groene kliko en de motor van een bladzuiger. De Junior Vakkanjer-wedstrijden begonnen vorige maand met 64 deelnemende vmbo's. Verspreid over vier steden in Nederland gaan 23 schoolteams de eindstrijd aan. De vmbo'ers van de Pieter Zeeman zijn ingedeeld in Rotter dam, waar ze op dinsdag 15 maart aantreden in de RDM-campus. De finalisten hebben als opdracht hun stofzuiger voor een live pu bliek te 'pimpen' met enkele ge avanceerde, technische gadgets. De winnaars van deze regio-fina les krijgen een tweedaagse VIP-reis naar het Technik Mu seum in het Duitse Speyer aange boden. Dit jaar is er voor het eerst ook een prijs voor de beste coach. De andere regio-finales zijn in Hengelo, Drachten en Helmond. (joor Esme Soesman Aan inspiratie lijkt het de makers van de Zierikzeese kinderconcertserie Keet in de Kerk hooit té ontbreken. Het is hooguit jammer dat de veelzijdige Nieuwe Kerkproducties niet door (nog eens) veel meer mensen worden gezien. Met de nieuwste productie Hotel Musica springen de makers op die behoefte in. Naast de drie ochtenduitvoeringen staat er op woensdag 16 maart ook een avondvoorstelling op het programma. Niet dat Keet in de Kerk te klagen heeft over de bezoekersaantallen. Het project wordt steevast door 300 leerlingen, afkomstig van diverse Schouwen-Duivelandse basisscholen, (leerlingen uit de groepen 5/6), bezócht. Omdat ook volwassenen en andere kinderen steeds vaker aangeven erbij te willen zijn, is een avondvoorstelling ingelast. De vier opvoeringen zijn op één dag gecon centreerd. Dat is wel eens anders, bevestigt initiator en maker (componist en musicus) Mar van der Veer. Zo werd vorig jaar gekozen voor een spreiding over twee dagen om de clubjes zo klein mogelijk en daarmee de sfeer zo intiem mogelijk te laten zijn. Dit jaar is gekozen voor concentratie op één dag, omdat anders het tussentijds af- en breken van het decor te veel tijd opslurpt. Behalve in Zierikzee zal de Keet inde Toenmalig onderwijzer Kees Soeters van de J. L. de Jongeschool toont trots de beker die zijn groep in de wacht sleepte als winnaar van het Kinderzangfestival. Kerkproductie Hotel Musica op 13 april ook te zién zijn in het Zuid- Hollandse Monster, ter gelegenheid van de 90ste verjaardag van muziek vereniging Concordia. Ineen bijzondere uitvoering omdat het complete orkest Van Monster (onder aanvoering van Cathy Kotoun, die ook leidend is bij Keet in de Kerk) die dag meespeelt. De uitvoeringen in de Nieuwe Kerk in Zierikzee op woensdag 16 maart zijn om 9.00,10.00 en 11.00 uur en 's avonds om 19.00 uur. Hij is bekend van onder meer zijn bewerkingen van bekende opera's voor kinderen en natuurlijk van Sesamstraat. En volgend jaar, in het Zeeuwse, ook van de Keet in de Kerk-producties. Muzikanten theater maker Frank Groothof werkt mee aan het kinderconcert dat in het voorjaar 2012 in de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt gepresenteerd. „We willen een keer groot uitpak ken", licht Mar van der Veer toe. De kinderconcertserie, die in 2004 voor het eerst is beproefd, is bedoeld om kinderen van basisscholen met muziek kennis te laten maken. Het jeugdige publiek leert meer over de klankkleuren van muziekinstrumen ten eft hun functie binnen een orkest. Gisteravond werd in de Nieuwe Kerk in Zierikzee gerepeteerd voor Keet in de Kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54