PZC 1x7 Zeeland r AM Vastgoed ziet af van ziekenhuis 20 Laat de zomer maar komen SCHOUWEN-DUIVELAND 20 en 21 GEZONDHEIDSZORG ADRZ zou onderhandelen met eigenaar Roompot Vakantieparken almanak T-tagstress Duurzaam licht in Noordwelle Gemeente betaalt mee aan advies isolatie monumentenpand door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - AM Vastgoed uit Nieu- wegein trekt een dezer dagen de stekker uit de onderhandelingen over de aankoop van het voormali ge Rode Kruisziekenhuis in Zierik- Volgens de Zierikzeese projectont wikkelaar Jan Bijdevaate, betrok ken bij AM-vastgoed, is de boek waarde van het gebouw aan de Emil Sandströmweg in Zierikzee te hoog. Bovendien zou de huidige eigenaar, het Admiraal De Ruijter Ziekenhuis (ADRZ), al geruime tijd over de verkoop onderhande len met Henk van Koeveringe, ei genaar van Ropmpot Vakantiepar ken. Een woordvoerster van het ADRZ wilde gisteren 'bevestigen noch ontkennen' dat het ADRZ met Van Koeveringe onderhandelt. „Het afstoten van gebouwen is nog in onderzoek. Daar is nog niets concreets over te melden." De naam van Van Koeveringe viel in januari al als mogelijk gegadigde voor het Medisch Centrum Mid delburg. Van Koeveringe ontkende toen de aankoop, maar zei wel be reid te zijn te helpen met de ex ploitatie van het Zierikzeese zie kenhuis. Het ADRZ zette eind vorig jaar de gebouwen in Zierikzee en Middel burg in de etalage. Het nieuwe fu sieziekenhuis heeft geld nodig. Het is daarna de bedoeling dat in elk geval het gebouw in Zierikzee wordt teruggehuurd. Daardoor denkt het ADRZ te kunnen bespa ren op onderhoudskosten en ener- gielasten. In de bezuinigingsplannen van het ADRZ moeten de huisvestingskos ten jaarlijks terug met 250.000 eu ro. AM Vastgoed kwam half januari in beeld als kandidaat-koper van het voormalige Rode Kruiszieken huis. De projectontwikkelaar uit Nieuwegein, in Zeeland bekend als ontwikkelaar van het Vlissing- se Scheldekwartier, wilde samen met AW-beheer in Middelburg en Bijdevaate Holding in Zierikzee een bod uitbrengen op het zieken huis. De drie hadden het plan om het ziekenhuis te slopen en er een be scheiden gezondheidscentrum en een aantal appartementen voor te rug te zetten. In een later stadium zouden wo ningbouwvereniging Zeeuwiand en zorgverlener Allévo in de plan nen worden betrokken. Meestoof is weg, maar Zon is herrezen Donderdag 10 maart 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Die twee Vlissingers blijven het span nend vindenzo'n ritje door de Wes- terscheldetunnel. Als zij denken aan alles wat mis kan gaan, autopech, een claustrofobische aanval, een bot sing of een tunnelbrand, vragen ze zich af waarom zij niet gewoon om rijden over Antwerpen. De gratis gekregen T-tag weerhoudt ze hiervan. Toch best handig, zo'n abonnement, heb je zelf geen omkij ken naar. Het ding zorgt echter wel Tip? redactie@pzc.nl altijd voor onvermijdelijke stress en oneindig gekibbel, want echt gerust gesteld zijn ze niet. „Die T-tag moet je wel op tijd voor het raam houden, anders scant hij niet en ram ik de slagboom", waarschuwde de manne lijke helft van het echtpaar keer op keer. Demonstratief gaat zijn vrouw voortaan, vanaf de oprit bij hun Vlis- singse woning, met de T-tag in haar hand voor de voorruit zitten. „Zo nu kan het toch niet missen hè." ,-SCHARENDIJKE - Er wordt hard gewerkt op het strand bij Scharendijke. Een trekker komt aan rijden met een deel van een glazen wind scherm, onder het strandpaviljoen in opbouw zijn een paar mensen aan het werk en ook in het paviljoen wordt gewerkt. Maandag is de bouw van Corazon begonnen en over drie we ken is het paviljoen van Jurg Frank en Marieke van Eijk weer helemaal klaar voor het nieuwe seizoen. Corazon is een van de paviljoens die tot nu toe nog ieder jaar moeten opbouwen en afbreken. Een hele klus en daarom hoopt Frank dat hij binnenkort positief bericht krijgt van de gemeente Schouwen-Duiveland dat ook zijn paviljoen het jaar rond op het strand mag blijven staan. foto Dirk-Jan Cjeltema NOORDWELLE - In 't Hoefijzer in Noordwelle staat sinds kort een lantaarnpaal van gerecycled plas tic. Het is volgens de gemeente de enige milieuvriendelijke lichtmast die momenteel verkrijgbaar is. De levensduur van de met led-arma tuur uitgeruste paal is 6o jaar. De mast is duurder dan een gewoon exemplaar, maar de onderhouds kosten zijn minimaal. Na een jaar bekijkt de gemeente of er meer van dit type worden aangeschaft. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53