Aarzeling over musea in belfort van Sluis Vertrouwen W 395 ad! Geen nadeel voor vissers 'Strooien' met palen in Hulst 20 Dieven stelen sieraden Politie controleert op uit huis Schuberthof snelheid na klachten Bonte Avond Club pas volgend weekend VERDEELDHEID Oppositiepartij enthousiaster dan coalitie Paphos Paphos Rondreis oad.nl/cyprus Te™ij IREIZENI VALKENIERSHOF Valkenier Marina Bliek geeft donderdag 10 maart 2011 TERNEUZEN SPUI In een woning aan het Schuberthof in Terneuzen hebben inbrekers toe geslagen. Dat maakte de politie gis teren bekend. De inbrekers gingen er vandoor met sieraden. De waarde van de gestolen siera den is niet bekend. De inbraak is volgens de Zeeuwse politie dinsdag gepleegd. De politie stelt een onderzoek in. De politie heeft gisteren tussen ïo.oo en 16.00 uur in de buurt schappen Spui en Magrette op snel heid gecontroleerd. De hoogst ge meten snelheid was 76 kilometer per uur. De politie verrichtte de controle na klachten van bewoners over onveilig verkeersgedrag. Er zou te hard worden gereden in de buurtschappen, waar 30 kilometer per uur mag worden gereden. SLUISKIL De voorstellingen van de Bonte Avond Club in 't Meulengat in Sluiskil zijn op 19 maart (20.00 uur), 2Ó maart (14.00 uur) en 26 maart (20.00 uur). De krant meldde gisteren abusieve lijk dat de voorstellingen komend weekend al beginnen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa en bij de familie Benjaminsz via telefoon 0115 - 471806. door René Hoonhorst SLUIS - Raadslid Chris van de Vij ver (Nieuw Gemeentebelang) be greep het even niét tijdens de ver gadering van de commissie Samen leving. De coalitiepartijen CDA, WD en PvdA reageerden gereser veerd op het collegevoorstel om het Sluise belfort om te bouwen tot museaal bolwerk en onderko men voor de VW. Van de Vijver, lid van een oppositiepartij, verwel komt juist graag een toeristische trekpleister. Ook de oppositie onderkent be lang en noodzaak van bezuinigin gen. Maar het huidige geldgebrek moet niet leiden tot teveel koudwa tervrees. Temeer niet daar het ves tigen van een stadsmuseum en een museum rond persoon en werk van Johan Hendrik van Dale Sluis niet of nauwelijks geld kost, oordeelde Van de Vijver. Subsidie verstrekkers zijn bereid tonnen over te maken als Sluis het raad huis meer open stelt voor bezoe kers. Door het VW-kantoor on derdak te bieden in-een uitbouw van de raadskelder slaat de ge meente twee vliegen in één klap, betoogde wethouder Jan Schaalje. „De VW zit op een absolute A-lo catie. Haar medewerkers verwelko men toeristen in het belfort én ver kopen kaartjes voor de musea en het beklimmen van de toren." Voor mensen de toren van het bel fort op mogen, moeten nog maat regelen tegen 'springers' worden genomen. Wethouder Schaalje bevestigde dat de raad voor een soberder op- Cyprus is één van de meest veelzijdige vakantiebestemmingen in de Middellandse Zee. De langgerekte zandstranden, authentieke vissersdorpjes, fascinerende natuur en de bijzonder gastvrije bevolking vormen dé ingrediënten voor een geslaagde zonvakantie. Appartement**** Deze luxe appartementen liggen op een prachtige locatie direct aan zee. Het complex is gebouwd als een Grieks dorp met kleine gele en witte gebouwtjes met appartementen. Een absolute aanrader! Hotel**** U hoeft zich geen moment te vervelen in dit gezellige hotel. Gezien de vele faciliteiten is dit hotel uitermate geschikt voor families met kinderen. (ind. auto) Met deze autorondreis ontdekt u zelf het veel zijdige Cyprus. U bezoekt de meest bijzondere archeologische opgravingen en maakt kennis met de vriendelijke bevolking. Vertrek in april t/m oktober2011 o.b.v. logies Reisnummer:VLCY01-06 8 dagen va. per persoon Vertrek in april t/m oktober 2011 i o.b.v. logies ontbijt Reisnummer: VLCY01 -02 Vertrek in april t/m oktober 2011 I o.b.v. logies ontbijt Reisnummer: VLCY01-23 Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseurof kijk op oad.nl/cyprus. r d-reizen.nl /rx>, vsjfk fSri Bel 0900-8482 (o.ispm) of ga naar uw ANVR-reisbureau. door Sheila van Doorsselaer knapbeurt van het belfort kan kie zen. „Als u groen licht geeft voor het aanschaffen van een verwar mingsinstallatie, kunnen we op die installatie niet meer bezuini gen. Maar we kunnen natuurlijk wel de verwarming op nul zetten als er onverhoopt toch geen mu sea op de verdiepingen komen." Schaalje benadrukte dat de plan nen worden versoberd als het be grote budget overschreden dreigt te worden. Hij verifieert in Den Haag of de belangrijkste subsidie van zes ton zeker is als de twee musea er komen. De gemeente blijft zoeken naar meer subsidie verstrekkers, maar heeft al enkele keren bot gevangen. Geen gebruik maken van beloofde bijdragen be tekent wel dat Sluis voorlopig niet opnieuw hoeft aan te kloppen. 1 ederzijds ver trouwen, li chaamstaal en beloning zijn volgens valke nier Marina Bliek (53) uit IJzendij- ke de factoren die van roofvogel en 'valkenier een perfect op elkaar ingespeeld team maken. In de Val keniershof diep in de polders van IJzendijke, beoefent Marina met veel bevlogenheid haar bijzondere vak. Haar kennis en de liefde voor roof vogels en uilen wil Marina zoveel mogelijk overdragen op anderen en dat doet ze in heel Nederland en België. Roofvogels, uilen en de valkerij hadden al twintig jaar Marina's in teresse, maar toch duurde het nog even voordat ze van haar fascinatie haar beroep kon maken. Tijdens haar werk als dierenartsassistente leerde ze jaren geleden een valke nier kennen en zo kwamen interes se en kennis bij elkaar. De valkenier leerde Marina het vak en dat veranderde haar leven voor altijd. „De valkerij is meer dan een hobby of een beroep. Het is een levenswijze. Niet alleen voor jezelf, maar ook voor je gezin. Je moet er immers altijd zijn voor de vogels, ze zijn van je afhanke lijk. Mijn man en kinderen staan achter me en hebben me altijd ge motiveerd door te gaan. Tot op de dag van vandaag heb ik geen mo ment spijt gehad van mijn keus." Marina begon met één roofvogel, Yarik de woestijnbuizerd, maar in middels zitten er in de ruime be schutte volières en rennen van de Valkeniershof al dertig roofvogels en uilen. Tita en Daantje de steenuiltjes bij voorbeeld, en Chuck en Buba de enorme Europese oehoe's die Mari na met een luid „oehoe!" verwelko- DEN HAAG/HULST - Visvereniging Eigen Stek ondervindt geen na deel van het natuurcompensatie plan bij het Groot Eiland in Hulst. Zij kunnen gewoon blijven vissen in de wateren rondom het Groot Eiland, stelde de Raad van State gisteren in een uitspraak. In een nieuw bestemmingsplan krijgt het Groot Eiland en het water erom heen een natuurbestemming. Op de oevers rondom de wateren rond het Groot Eiland komt een re creatiebestemming. Eigen Stek vreesde dat de natuur- en recreatiebestemming ten koste zou gaan van de huidige visstek aan de Nieuwe Zeedijk in Lunters- hoek. Aan de ene kant vrezen de sportvissers een beperking van de vismogeiijkheden door de natuur bestemming en anderzijds een toe name van de drukte als meer men sen komen recreëren. De Raad van State stelt evenwel vast dat de vis stek net buiten het nieuwe bestem mingsplan ligt, waardoor er hele maal niets verandert voor de vis sers. Valkenier Marina Bliek met op de valk. men als ze voor de volière ver schijnt. Bo de steppearend is impo sant en. Pino de kuifcaracara laat zich door Marina graag knuffelen. De verschillende soorten valken zitten met hun kop in de wind en laten zich duidelijk horen als ze Marina zien. „We mogen weer!", lijken ze te denken. Marina: „Alle vogels hebben hun 5%8fjagaai8B» ampsstsm HULST - Carnavalsvierders hebben in de nacht van dinsdag op woens dag met bermpaaltjes 'gestrooid' tussen de Zoetevaart en Koolstraat in Hulst. Rond vijf uur 's ochtends meldde een vrachtwagenchauffeur dat het deel tussen de Zoetevaart en de ro tonde nabij de Koolstraat bezaaid lag met plastic bermpaaltjes. Die waren uit-de berm getrokken langs de Grote Kreekweg. De politie ver moedt dat carnavalsvierders dit op hun geweten hebben. In totaal zijn er zo'n 25 bermpaaltjes uitge trokken. De daders hadden ook nog diverse paaltjes 'ter versiering' tussen verkeersborden op de rotcr des gestoken. Voor zover beke heeft dit niet tot schade aan vo tuigen geleid. Verder werd op Grote Markt het rijbewijs in derd van een 33-jarige Belgisc' tomobilist. Hij had bijn de toegestane hoeveelh" gedronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48