PZCI7 Inzameling plastic verschilt sterk ZEEUWS-VLAANDEREN 20 en 21 18 VERPAKKINGSAFVAL Meeste kunststof per huishouden ingezameld in Hulst, resultaten in Terneuzen vallen tegen Haring tegen de haarpijn Eerste Zeeuwse nachtvlucht traumaheli Van Unen stopt als raadslid SP Tot 13.00 uur vanmiddag! De Jackpot valt zeker! Donderdag 10 maart 2011 Valkenier Marina Bliek geeft demonstraties in binnen- en buitenland Sluis wil af van bommen Zwarte Polder Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De animo van inwo ners van Zeeuws-Vlaanderen om plastic verpakkingsafval geschei den te houden verschilt sterk per gemeente. Dat blijkt uit de inzame lingsresultaten over vorig jaar. De landelijke doelstelling is om per huishouden 15 kilo plastic af val gescheiden in te zamelen. In Zeeuws-Vlaanderen worden ver schillende methoden gehanteerd. In de gemeente Sluis wordt het af val opgehaald, maar blijft het resul taat met bijna 12,5 kilo per gezin achter bij andere Zeeuwse gemeen ten die het ophalen. In Reimers- waal en Tholen wordt bijna 16 kilo per huishouden opgehaald. In Terneuzen en Hulst moeten in woners hun plastic afval naar spe ciale inzamelcontainers brengen. De Hulstenaren deden dat vorig jaar met ruim 13 kilo per gezin niet slecht. In Terneuzen valt het resultaat, ondanks een intensieve publiciteitscampagne, met 8 kilo per huishouden tegen. De gemeen te ging er van uit dat het eerste jaar 12,5 kilo plastic afval per gezin kon worden gehaald. De reden voor de tegenvallende re sultaten is niet duidelijk, conclude ren burgemeester en wethouders in een evaluatierapport. Terneu zen begon met twintig containers op zestien locaties. Dat bleek al snel onvoldoende en binnen vier weken stonden er al meer dan veertig bakken. Uiteindelijk staan er nu 66 containers op 37 locaties. „Gezien de hoeveelheid communi catie en het aantal locaties mag ver ondersteld worden dat de inzame ling voldoende bekend is en vol doende laagdrempelig is", vinden B en W. „Wellicht omdat de ge scheiden inzameling van plastic af val voor de individuele burger niet direct een financieel voordeel ople vert blijft de respons achter." Het college heeft besloten door te gaan met de inzameling van plas tic afval, omdat het de gemeente wel financieel voordeel oplevert. De gemeente gaat proberen de be woners nog meer te stimuleren om het plastic afval te scheiden. Daarnaast kan het plaatsen van containers op meer locaties ook meer plastic afval opleveren, den ken B en W. Voor een wijziging in de inzamelmethode van 'brengen' naar 'halen' is het volgens het colle ge te vroeg. Ook al gezien de onze kerheid of de gemeente na 2012 nog een vergoeding krijgt voor het inzamelen van plastic aftak SINT JANSTEEN - Alsof ze hun de zakken na vier dagen carnaval nog niet vol genoeg heb ben, zaten de ware volhouders gisteren weer in het café. De kielen uit, geen meedeiners uit HmHnMM de speakers, maar wel een pintje voor de neus. En haring. Want het is immers traditie om daags na carnaval, op Aswoensdag, de tan den te zetten in haring; een katholiek gebruik en zo'n visje zou ook de haarpijn wat verzach ten. In café Ambiance in Sint Jansteen mocht Ronny Wijsevelde, voorzitter van de Steense carnavalsvereniging voorgaan in het haring happen. Het smaakte hem zeker, maar of zo'n vis de man met de hamer ook echt mild stemt? „Bij mij helpt daar helemaal niks te gen. ma msm SAS VAN GENT - De traumahelikop- ter uit Rotterdam is in de nacht van dinsdag op woensdag voor het eerst 's nachts ingezet in Zeeland. De helikopter werd opgeroepen, nadat in een woning in de Beuken straat in Sas van Gent om half twee iemand onwel was gewor den. Het slachtoffer werd per ambulan ce naar de Vissersverkorting bij Westdorpe gebracht, waar de heli foto Peter Nicolai kopter landde. Na overleg met het Mobiel Medisch Team van het Erasmus Ziekenhuis werd beslo ten het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis in Gent te ver voeren. Vorig jaar verleende het ministerie van Volksgezondheid toestem ming om de inzet van traumahe li's te verruimen. Het personeel moest worden opgeleid om in het donker te kunnen vliegen. HULST - Na Ron de Kort (PvdA) stopt ook Ger van Unen (SP) met haar rol als gemeenteraadslid in Hulst. Beiden maken sinds de ver kiezingen deel uit van Provinciale Staten. Van Unen maakt na de zo mer plaats voor Mildred van der Poorten uit Nieuw-Namen. Tot die tijd volgt zij binnen de SP nog een paar opleidingen. Trekking 10 maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45