'Holland Huis verdient het om V! ad Dode schapen op 2 o I zeeland De Berenburcht sluit definitief de deuren Op zeehondensafari met Staatsbosbeheer Lezing over resultaten deeltjesversneller Lezing over Slag om de Schelde HOLLAND HUIS SCHERPENISSE Hoewel al vele jaren duidelijk is dat het Holland Huis in Scherpenisse zijn functie als dorpshuis gaat verliezen, is nog niet bekend wat er met het gebouwtje gaat gebeuren. oad.nl/cyprus REIZEN Paphos x Rondreis x Paphos donderdag 10 maart 2011 ZO N N EM Al RE Liefhebbers van zeehonden kun nen zaterdag hun hart ophalen tij dens een zeehondensafari van Staatsbosbeheer. Vanuit de haven van Bommenede bij Zonnemaire vertrekt zaterdag om 09.00 uur een boot voor een tocht over de Grevelingen, op zoek naar zonnende zeehonden. De tocht duur zo'n anderhalf uur. Opgave kan telefonisch via: 0900 - 20202233. MIDDELBURG Het Natuurkundig Gezelschap houdt morgenavond een lezing over de eerste resultaten van de deeltjesversneller LHC van Cern te Genève. De 27 kilometer lange cir kelvormige versneller ligt op 50 tot 100 meter diepte ingeklemd tussen het meer van Genève en het Franse Juragebergte. De lezing wordt gege ven door N. de Groot van de Rad boud Universiteit in Nijmegen, vindt plaats in de Zeeuwse Biblio theek om 19.45 uur. MIDDELBURG Stichting Griffioen De Wijk houdt morgenavond een lezing over 'Wal cheren tijdens de Slag om de Schel de 1944'. De lezing gaat nader in op de Duitse verdediging, de geallieer de inzet, de inundatie en de burger slachtoffers. De lezing wordt gege ven door Lenco van der Weel van de Stichting Bunkerbehoud en vindt plaats in het wijkcentrum aan de Griffioenstraat 36 (ingang Europalaan). Aanvang 19.30 uur. door Rob Paardekam Als het Holland Huis des tijds 'gewoon' was ge bouwd door de gemeen te had de sloop ervan waarschijnlijk geen enkele reuring veroorzaakt. Het gebouw kent ech ter een andere geschiedenis. Het werd na de watersnoodramp van 1953 geschonken door een aantal boeren uit Noord-Holland. 'En zo'n geschenk sloop je niet zo maar', vinden veel inwoners. Dat het gebouw gesloopt gaat wor den als het dorpshuis over een paar jaar in het nieuwe woonzorg centrum zit, is overigens nog aller minst zeker. „Daar hebben we nog geen besluit over genomen", zegt wethouder Frank Hommel. „Op het moment dat de verhuizing van het dorpshuis daadwerkelijk aan de orde komt, zullen we bekijken wat er met het Holland Huis ge beurt. Je kunt van alles bedenken. Slopen, privatiseren, verkopen, in stand houden." Dat laatste lijkt nou niet direct voor de hand te liggen. „Op zich is het simpel", zegt gemeenteraads lid Bram van de Sande (CU). „Als er een nieuw dorpshuis is ge bouwd, wordt het oude gesloopt. Je gaat als gemeente geen twee ver enigingsgebouwen in stand hou den." Dat neemt niet weg dat de Het Holland Huis omstreeks 1965. foto Gemeentearchief Tholen ChristenUnie-voorman begrip heeft voor inwoners voor wie het gebouwtje emotionele waarde heeft. „Als de mogelijkheid zich voordoet om het gebouw te behou den, bijvoorbeeld omdat er par tijen zijn die er wel iets mee wil len, moet dat serieus bekeken wor den." Ook CDA-fractievoorzitter Gert-Jan Boudeling bekijkt het ra tioneel. „Natuurlijk heeft het Hol land Huis emotionele waarde, maar je kunt niet alles in stand houden", zegt hij. „We hebben on langs gezien dat het onderhoud van gebouwen de gemeente steeds meer geld kost. En dat in een tijd waarin we het al financieel moei lijk hebben." Mochten er gegadig den zijn om het gebouw over te nemen, dan vindt ook Boudeling dat die mogelijkheid onderzocht moeten worden. „Uiteraard hoeft het van ons niet per se gesloopt te worden. Alleen vinden we niet dat de gemeente het hoe dan ook in stand moet houden." De SP denkt daar anders over. Die partij vindt dat het Holland Huis behouden moet blijven en dat de gemeente daar zijn best voor moet doen. „Natuurlijk snap ik best dat aan alles een keer een einde komt, maar het Holland Huis verdient het gezien zijn geschiedenis om nog wat langer behouden te blij ven", zegt fractievoorzitter Theo Korevaar. De Thoolse SP heeft zich het lot van het huidige dorps huis meteen aangetrokken. Een en quête onder de inwoners van Scherpenisse over het Holland Huis was in 2007 het eerste wapen feit van de socialisten in de ge meente Tholen. Daaruit bleek dat een meerderheid van de inwoners het gebouwtje graag wil behou den. „Wij hebben nog even se rieus overwogen om er een SP-honk van te maken", zegt Kore vaar. „Maar dat idee was snel van tafel. Wij zitten niet in de positie om financiële risico's aan te gaan." olgens secretaris Coby Ha- van de Stichting Ge meenschap Scherpenisse hebben met name oudere inwo ners moeite met de mogelijke sloop van het gebouwtje. Niet al leen omdat het is geschonken na de ramp, maar ook omdat ze er zijn getrouwd of hun ouders van uit het Holland Huis zijn begra ven. De stichting zal er echter niet te gen sloop protesteren. „Wij heb ben er niet zoveel moeite mee", stelt Hage. „Ik persoonlijk ook niet, hoewel ik ook al op leeftijd ben. De school waarop ik heb geze ten, is ook gesloopt. Jammer, maar zo gaan dat soort dingen. In dit ge val krijgen we er wel een heel mooi dorpshuis voor terug." Vraag naar de voorwaarden bijuwANVR-reisadviseurofkijkopoad.nl/cyprus. Te boeken bij X/ d-reizen.nl Bel 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau. SCR door Mieke van der Jagt OUD-VOSSEMEER - Negen schapen, die dinsdag dood werden gevon den in een rietkraag langs de Broeksedijk bij Oud-Vossemeer, blijken te zijn verhongerd. Dat was ook het geval bij 23 andere dode schapen die sinds het begin van dit jaar her en der op Tholen zijn aangetroffen. De politie onder zoekt aan de hand van de oorla bels van wie de schapen zijn ge weest. De indruk bestaat dat dat twee verschillende eigenaren zijn. AI in de eerste week van januari werden veertien dode schapen aangetroffen aan de Broeksedijk. Bij de Tuttelhoek aan de Zeedijk bij Scherpenisse, vond de politie er zeven. Daar werden in januari ook negentig verwaarloosde scha- door Frank van Cooten BAARLAND - De openbare basis school De Berenburcht in Baar land gaat definitief dicht met in gang van 1 augustus. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Bor- sele heeft deze week het formele besluit tot sluiting genomen. De Berenburcht gaat op in openba re basisschool De Schakel in Oude- lande. De basisschool in Baarland gaat dicht omdat er geen zicht op groei van leerlingen meer is. De Berenburcht bestond in 2008 uit minder dan 23 leerlingen. De school bleef toen tijdelijk in stand door een besluit van de gemeente raad om te fuseren met De Scha kel. Door diverse ontwikkelingen is een toename van het huidige aantal van tien leerlingen naar 23 niet meer realistisch. Daarom sluit de vestiging haar deuren. Het is overigens nog steeds niet duidelijk of er vanuit Baarland een school- of buurtbus gaat rijden naar andere scholen in de omge ving. Slechts een handjevol ouders was aanwezig tijdens een eerder gehouden informatieavond. De ge- 1 meente overweegt een tweede bij- eenkomst om daarna definitief te besluiten wel of niet een busje te laten rijden. I Deze luxe appartementen liggen op een prachtige locatie direct aan zee. Het complex is gebouwd als een Grieks dorp met kleine gele en witte gebouwtjes met appartementen. Een absolute aanrader! Vertrek in april t/m oktober 2011 o.b.v. logies Reisnummer:VLCY01-06 Cyprus is één van de meest veelzijdige vakantiebestemmingen in de Middellandse Zee. De langgerekte zandstranden, authentieke vissersdorpjes, fascinerende natuur en de bijzonder gastvrije bevolking vormen dé ingrediënten vooreen geslaagde zonvakantie. Hotel**** (ind.auto) U hoeft zich geen moment te vervelen in dit gezellige hotel. Gezien de vele faciliteiten is dit hotel uitermate geschikt voor families met kinderen. Met deze autorondreis ontdekt u zelf het veel zijdige Cyprus. U bezoekt de meest bijzondere archeologische opgravingen en maakt kennis met de vriendelijke bevolking. Vertrek in april t/m oktober 2011 o.b.v. logies ontbijt Reisnummer:VLCY0T-02 Vertrek in april t/m oktober 2011 o.b.v. logies ontbijt Reisnummer:VLCY01-23 Appartement****

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40