in koninginnenacht' ieuwe eigen i c se kleuren SAOPAULO Pebbles praat over invulling archiefpand zeeianë i 19 RNGEI5 Heropening café Mid City vindt niet vóór Koninginnedag plaats Ovezande krijgt dorpstuin muziekfeest voor 16 donderdag 10 maart 2011 B m js: Ai\i^^"wt-..A!S^^r ww^t.tmcwooRwinkefs.cii door Lilian Dominicus Goes i Marconistraat 13 |- (0 GOES - De schade aan café Mid Ci ty in Goes valt groter uit dan in eerste instantie werd gedacht. De schade beloopt inmiddels enkele tonnen. Waarschijnlijk zal het café, rechts naast het afgebrande De Post, dan ook niet vóór Koninginnedag hero penen, zoals eigenaresse Debora Voois dinsdag nog had gehoopt. „We hebben bijna de hele dag ge sproken met de verzekeringsmaat schappij. Heel Mid City moet wor den leeggehaald, niet alleen de meubels, maar Ook de lampen, de lambrisering, echt alles", zegt Voois. Wel verwacht Voois voor de zo mer open te kunnen. „Ik ga ervan uit dat we het seizoen lekker kun nen draaien, en daar heb ik nu al ongelooflijk veel zin in. In de tus sentijd heb ik het advies gekregen om met het personeel iets leuks te ondernemen, bijvoorbeeld op een cursus te gaan waar we na de ope ning ook wat aan hebben. Want ja, we hebben zo'n leuke dub, die wil ik natuurlijk wel graag hou den. Ook zullen we de vaste gas ten informeren via het internet." Bij het maandag afgebrande café De Post is de schade nog groter. „Maar dat was al direct duidelijk", zegt eigenaar André Verhoef Voor wie de livemuziek op de zondaga vond dacht te moeten missen, is er een alternatief. „Aanstaande zondag speelt er een bandje in ca fé Nationaal." OVEZANDE - De kerktuin van de rooms-katholieke kerk in Ovezan de wordt omgetoverd in een dorps tuin. Deze tuin is onderdeel van het Masterplan Ovezande. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele stemde deze week in met het aangaan van een huurovereenkomst. Deze over eenkomst is voor de benodigde grond voor de aanleg van de dorps tuin. MODE Langstraat 73 Amemuiden tel 0118-606200 www.3xn-mode.nl door Frank Balkenende GOES - De Goese projectontwikke- lings- en beleggingsmaatschappij Pebbles Properties praat met de ge meente over een bestemming van het voormalige gemeentearchief Doel is de functie(s) te laten aan sluiten bij de gemeentelijke plan nen om van het Bleekveld een le vendig cultuurplein te maken. Pebbles Properties heeft inmiddels het totale complex in handen. Ook het achterste deel, waar tij dens de bouw van de parkeergara ge aan de Westwal de aannemer BAM kantoor hield. De Goese ondernemer Koen Stokx kocht dat achterste deel van het oude gemeentearchief in 2008. Hij had plannen om er, na de her inrichting van het Bleekveld, hore ca in te vestigen. Stokx heeft het pand verkocht aan Pebbles Proper ties, zegt Jeroen Gelok van de pro- jectontwikkelings- en beleggings maatschappij. „Als het complex in bezit is van één eigenaar kan dat de ontwikkeling ervan versnel len." Pebbles Properties wil het monu mentale exterieur tot in de punt jes opknappen. Een definitieve in vulling voor het oude gemeentear chief is er (nog) niet. Gelok houdt alle wegen open. „Dat kan horeca zijn, maar ook wonen of iets an ders. De bestemming laat dat toe. Als morgen iemand het hele ge bouw wil huren, doen we dat mis schien." Pebbles Properties spreekt wel met de gemeente over ideeën die'aan sluiten bij het cultuurplein. Stokx wilde bijvoorbeeld een groot res taurant vestigen in het achterste deel van het pand. Dat zou kun nen samenwerken met theater De Mythe, bijvoorbeeld in de vorm van arrangementen: een avondje uit in het theater met een diner vooraf in het restaurant. De ge meente acht een horecavoorzie- ning aan het Bleekveld noodzake lijk om leven in de brouwerij te krijgen. De herinrichting van Kol- veniershof en Bleekveld begint na Pasen. Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl BI] NADER In een bericht over de verplaatsing van BP-benzinestation De Zand- kreek bij Kats in de Bevelandse edi tie van 4 maart, stond ten onrech te vermeld dat het BP-tankstation aan de Anthony Fokkerstraat in Goes met ingang van deze zomer een aardgastankstation zal exploite ren. Wie op aardagas rijdt, kan over en kele maanden wel in Goes tanken, maar dan aan de onbemande pomp van BP Car Village aan de Pearyweg in Goes. Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl ste ontwerpen van de posters en flyers zien. „Zodra de laatste na men zijn vastgelegd, gaan we ze drukken en verspreiden." Het ontwerp van de posters is uit besteed aan Andrew Luisterburg die als dj Aroused op de avond zelf ook te horen is. „Ik heb natuurlijk niet alles zelf geregeld. Ik krijg veel advies. Ik wil graag een professio neel feest neerzetten, want ik voel me verantwoordelijk. Er gaat daar om veel tijd in zitten. Ik ben in ja nuari al de eerste stappen gaan zet ten. Het moeilijkste gedeelte blijft natuurlijk het budgetteren. Ik krijg deze kans van mijn bazin en die wil ik niet verpesten." Lloyd doet dit project niet eens in het kader van zijn stage. „Ik volg nu een opleiding tot gastheer op het ROC in Bergen op Zoom, maar evenementorganisatie vind ik ook interessant. Ik organiseer dit, omdat ik het leerzaam vind en ik wil wat betekenen voor de jon geren. Rilland moet op de kaart ge zet worden. Bovendien heb ik zelf ook wel zin in een feestje." 'Queensnight in Rilland' vindt plaats op 29 april 2011 in de thea terzaal van Hotel 't Klooster van Rilland. Het begint om 22:00 uur. en het eindigt om 04:00 uur. Kaart jes aan de deur kosten 10 euro. voormalige Kapucijnenklooster van Rilland. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39