261 sport Liever titels en eer dan medailles NEDERLAND EK ATLETIEK VOOR MASTERS Christian Kouijzer-Lauwers uit Hulst gooit in Gent hoge ogen op Europese kampioenschappen atletiekvoor Masters Pattinama tekent als eerste bij in Hoek Menwedstrijden in Vrouwenpolder Sinan Coban blijft toch bij Vlissingen Griekse handballers te sterk voor Oranje donderdag 10 maart 2011 'A/let verspringen zou ik de top acht kunnen halen. Dat zou betekenen dat ik in de finale sta' Christian Kouijzer door llja Hiihorst- - HULST - Christian Kouijzer-Lau wers weet van geen ophouden. De 46-jarige inwoonster van Hulst komt volgende week uit op het EK Masters indoor in Gent. Het is een atletiektoernooi voor sporters bo ven de 35 jaar en duurt van zestien tot en met twintig maart. Kouijzer doet mee op de onderdelen ver springen en zestig meter sprint. Twee weken geleden won ze nog goud en zilver op deze disciplines op het NK Masters. De ontzettend fit ogende Kouijzer begon op haar tiende jaar met atle tiek. Na zeven jaar moest ze de keuze maken; of voor honderd pro cent voor de sport gaan, of ermee stoppen. Ze koos voor het laatste. „Ik wilde geen rekening gaan hou den met dingen. Vroeg gaan sla pen, er elke keer weer staan voor een training, niet meer stappen in het weekend. ]e wilt van het leven genieten. Ik had andere prioritei ten op die leeftijd." Nadat ze ge stopt was, ging ze gezellig voetbal len met haar leeftijdgenoten. Na dat ze dat, ook in de zaal, een jaar of zestien had gedaan stopte ze ook daarmee. Ongeveer vijf jaar geleden begon het weer te kriebelen. Zoon Chiel was oud genoeg om op atletiek te gaan. „Ik ging weer eens kijken en begon zelf weer wat te lopen. Toen werd het vroeg donker en ging ik eens op de baan trainen. Daarna deed ik een keer mee aan de clubkampioenschappen. Toen dacht ik; 'laat ik het maar weer op pakken.'" En zo kon het gebeuren dat ze twee Zeeuwse records verbeterde bij het verspringen: 4,64 meter in door en 4,65 meter outdoor. Op het EK wil ze het graag de magi sche grens van 4,70 meter halen. „Dat is wel een doel, dat zou mooi zijn." Het EK staat voor de deur. Ook al is Kouijzer fanatiek, ze is heel blij als ze haar beste prestaties nog kan verbeteren. Maar toch: „De halve finale op de zestig meter zou mooi zijn. Met verspringen zou ik de top acht kunnen halen. Dat zou be tekenen dat ik in de finale sta. Maar het gaat naar het podium is te groot." www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Pentury, vd Kaap naar Vlissingen 2. Hoek in gesprek met Wolff 3. Rafael Vulin terug naar GPC STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Van de atletiekvereniging RKHAV uit Hulst komen ook nog Leonie Berden (vrouwen 35+) en Donald Seegers (mannen 65+) in actie. Ber den maakt kans op eremetaal; zij won ook goud op het NK. Christian Kouijzer krijgt nog meer waardering dan alleen medailles. Al twee jaar op rij is ze genomi neerd als sportvrouw van de ge- TERNEUZEN Josimar Pattinama heeft zijn ver blijf bij Hoek met één seizoen ver lengd. De aanvaller kwam dinsdagavond als eerste speler van de huidige se lectie tot een akkoord met tech nisch manager Jacky Lambert. Patti nama is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij de topklasser en speelde eerder voor Jong Ambon en RCS. Vorig seizoen maakte hij in de hoofdklasse dertien goals, één ni veau hoger staat de teller op twee treffers. meente Hulst. Ze won de titel niet, maar wat niet is kan nog ko men? „Ik ben heel trots op de no minaties. Wat ik doe wordt ge waardeerd, maar helaas won ik twee keer net niet. Misschien als ik op het EK goed presteer." Ze zou het heel mooi vinden: Ik heb liever titels en eer dan medail les." MIDDELBURG In manege De Eendracht in Vrou wenpolder zijn komende zaterdag menwedstrijden voor aangespan nen trekpaarden. Zo'n 32 combina ties zullen om de titel strijden. De wedstrijd bestaat uit twee man ches. In het parkoers zijn twee hin dernissen en tien poortdoorgan gen verdeeld over beide manege bakken. De drie beste enkelspannen en de drie beste tweespannen plaatsen zich voor de finale. De wedstrijden beginnen om 8.30 uur, de finale is om 15.30 uur. De toegang is gratis. Buiten de atletiek om doet Kouij zer ook nog graag aan badminton. Ook dit in competitieverband. Vo rig jaar speelde ze zelfs het NK out door. Als leidster van een afdeling van kinderen met een verstandelij ke handicap heeft ze tevens een drukke baan. Heeft ze nog wel tijd voor haar gezin? „Ja, mijn man heeft me zelfs gestimuleerd om mee te doen aan het EK. Ik twijfel de zelf een beetje, en hij zei 'dat moet je doen!' Ook de kinderen vinden het prachtig. Ze konden niet geloven dat ik naar het EK ga." Op 18 maart doet Kouijzer mee met verspringen, op 20 maart sprint zij zo snel mogelijk op de zestig meter. VLISSINGEN Sinan Coban is teruggekomen op zijn besluit om te vertrekken bij VC Vlissingen. De aanvaller uit Ter- neuzen liet de termijn om bij te te kenen vorige week aflopen, maar is nu met de stichting Ondersteuning Topsport Zeeland (OTZ) alsnog tot een akkoord gekomen. Coban zette gisteravond zijn handtekening. De voorlopige selectie van de zon dag-eersteklasser bestaat daardoor nu uit vijftien spelers. Eerder tekenden Arjan Human, Al- varo Pentury, Roy van der Kaap en Etienne Mallie een contract. CHAN IA De Nederlandse handballers heb ben gisteren hun derde nederlaag geleden in de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap in 2012. Griekenland was op Kreta veel te sterk en won met 30-23. Het team van de door ziekte afwezi ge bondscoach Harrie Weerman zakte naar de laatste plaats in de groep en kan deelname aan het eindtoernooi in Servië wel zo'n beetje uit zijn hbofd zetten. Oranje speelt zaterdag in Rotter dam opnieuw tegen Griekenland. Atlete Christian Kouijzer-Lauwers laat het shirt zien dat ze draagt tijdens haar deelname aan het Europees kampioenschap voor masters, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26