Spurs houden stand op White Rabobank schuift zichzelf en Cesink 241 sport CHAMPIONS LEAGUE Tottenham Hotspur schakelt verrassend AC Milan Uit in de Champions League. De Lon- Tottenham Hotspur is thuis nog ongeslagen in de denaren hebben genoeg aan een O-O-gelijkspel. strijden eindigden dit seizoen allemaal in zeges. Uefa onderzoekt gedrag van Wenger Verjonging bij Jong Oranje Laatste stoeltje Formule 1 voor Liuzzi Van der Mei uitgeschakeld op WK Van der Meet bereikt kwartfinales 4 Champions League. De vier eerdere Europese thuiswed- donderdag 10 maart 2011 NYON De Uefa is een onderzoek gestart naar het gedrag van trainer Arsène Wenger en middenvelder Samir Nasri van Arsenal dinsdag in de wedstrijd tegen Barcelona. Beide Fransmannen waren na afloop van het duel kritisch op scheidsrechter Massimo Busacca. Wenger achter volgde Busacca nog in de catacom ben om hem naar eigen zeggen de waarheid te vertellen. „Ik heb hem van man tot man gezegd hoe ik over zijn beslissing denk. Gezien dit besluit zal hij zelf nooit op dit niveau hebben gevoetbald." ZEIST Bondscoach Cor Pot heeft een ver jonging moeten doorvoeren bij Jong Oranje. De keuzeheer maakt voor de oefeninterland van vrijdag 25 maart tegen Jong Duitsland al leen gebruik van spelers die gebo ren zijn op of na 1 januari 1990. Dat is de lichting die speelgerechtigd is voor de EK-kwalifïcatiereeks, die na de zomer begint. De voorlopige selectie voor het duel in Sittard telt 26 spelers. De verjonging betekent het einde van een lange reeks van doelman Tim Krul in Jong Oranje. Ook Bas Dost is er niet meer bij. MADRID Vitantonio Liuzzi is de gelukkige ei genaar geworden van het laatste stoeltje in de Formule 1. De Itali aan wordt de nieuwe tweede rijder van Hispania Racing (HRT). De 29-jarige Liuzzi raakte in janua ri nog zijn plaats bij Force India kwijt. „Ik heb hoop gehouden op een plek omdat ik de ervaring heb die een jong en ambitieus team ver der kan helpen", sprak Liuzzi, die voor zijn zesde seizoen in de ko ningsklasse van de autosport staat. WELLINGTON Zenna van der Mel is in de eerste ronde van het WK taekwondo in Nieuw-Zeeland uitgeschakeld. De Middelburgse (22), die in Den Bosch woont, verloor in het spar ren van de Argentijnse Olguin. Van der Mei werkte een sterke partij af, maar verloor wel. Haar Zuid-Ameri kaanse tegenstandster was twee jaar geleden wereldkampioene. Jeremy Dijkstra was een dag eerder in het sparren ook al in de eerste ronde uitgeschakeld. De Middelbur ger (17) keert echter wel met een medaille terug. Dijkstra pakte brons op het onderdeel stijlvor men (tul) bij de junioren ie dan. DIJON Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft zich ge plaatst voor de kwartfinale van het 10.000 dollartennistoemooi van Dijon door in drie sets te winnen van de ais zevende geplaatste Anni- ka Beek. De setstanden waren 5-7 6-4 6-1. Van der Meet maakte heel weinig fouten en speelde een ster ke partij. Vrijdag speelt ze de vol gende wedstrijd tegen de onge plaatste Estelle Castino. door Ad Pertijs MARINA Dl CARRARA - Het gaat maar door met Rabobank. Na alle (elf) successen in het Midden-Oos ten en het Vlaamse openingsweek einde pakte de Nederlandse forma tie in Marina di Carrara direct de eerste rit in Tirreno-Adriatico. „Je kunt in dat opzicht zeggen dat dit een normale afspiegeling is van on ze huidige kracht binnen het pelo ton", sprak ploegleider Nico Ver hoeven over de winst in de 16,8 ki lometer lange ploegentijdrit. Rabobank bleef erkende snelheids machines als die van Garmin-Cer- velo, HTC Columbia en Saxobank met redelijk ruim verschil voor. „Mannen, bedankt voor deze ont zettend gave ervaring!", twitterde Robert Gesink. Lars Boom, die om dat hij als eerste over de streep kwam vandaag in de blauwe leider strui mag vertrekken, jubelde: „Wat heerlijk zo'n ploegskeü Het liep super en het deed uiteraard af en toe echt pijn. Iedereen was top! Bedankt mannen!" Het is duidelijk dat de renners van Rabobank in een voor hun gevoel heerlijke flow zitten. Zelfs het feit dat ze gisteren als eerste van start moesten gaan, deerde het team niet. „Normaal slaag ik er nooit in de eerste wagen te loten, en uitge rekend nu wel", grapte Verhoeven. Het maakte volgens hem ook wei nig uit. „Wij hadden naar deze ploegentijdrit toegewerkt en wis ten dat we in de top-vijf moesten kunnen eindigen. Over een af stand van bijna zeventien kilome ter heb je niks aan de tijden van anderep. Je moet gewoon vanuit de start volle bak blijven rijden." Door de winst in de ploegentijdrit schuift Rabobank zijn kopman Ro bert Gesink wat nadrukkelijker naar voren als kandidaat eindwin naar. „Hij pakt toch meer marge dan we hadden verwacht", zegt Verhoeven. Wat dat verschil waard is zal de laatste drie dagen van de Italiaanse World-Tourkoers blij ken. Zondag en maandag staan twee bergritten op het programma en de etappewedstrijd wordt in San Benedetto del Tronto afgeslo ten met een individuele tijdrit van 9,3 kilometer. „Het zijn niet echt de beklimmin gen waar Robert graag het verschil maakt. Ze zijn eerder gemaakt voor renners als Garzelli en Rodri guez, maar Robert hoeft er in ie der geval geen terrein te verlie zen." Daarna zal volgens Verhoe ven blijken in hoeverre de winst in Oman Gesink vertrouwen en vleugels heeft gegeven voor de rit ten tegen het uurwerk. Dat Lars Boom vandaag als leider vertrekt is volgens Verhoeven geen gevolg van een afspraak dat hij als eerste over de streep moest rijden. „Noem het toeval, of het recht van de sterkste'!, aldus de ploegleider. Toch wilde hij de Brabander ook weer niet de motor van de ploeg noemen. „Ze waren allemaal sterk. Niet alleen de betere hardrijders, maar ook mannen als Oscar Freire en Tom Leezer. Oscar is hier uiter aard ook met het oog op Mil- aan-Sanremo, maar ook hij gaf niet af" Thomas de Gendt heeft de Ne derlandse wielerploeg Vacanso- leil-DCM gisteren weer aan de lei derstrui in de Franse etappekoers Parijs-Nice geholpen. De Belg, die dinsdag de leiding in het algemeen klassement verloor, maakte in de vierde rit deel uit van een vroege ontsnapping, die tot de finish standhield. De ritzege ging na 191 kilometer in Belleville naar de Fransman Tho mas Voeckler, die in de sprint zijn drie medevluchters versloeg. De Gendt kwam als derde over de streep en nam de leiderstrui over van de Australiër Matthew Goss. Rafael van der Vaart komt net te laat om de bal langs AC Milan-doelman Christian Abbiati te schieten. foto Matt Dunham/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24