een nachtje Danceland Gaat f* dat wel goed? zeeland 121 AM koopt ziekenhuis Zierikzee niet muziekfeest voor 16+: 'Queensnight in Rilland' Koningstrio brengt nostalgische jazz Stijldansavond met Tryone Cocktail Lezing over resultaten deeltjesversneller Bijeenkomst over Parkinson Op zeehondensafari met Staatsbosbeheer donderdag 10 maart 2011 W Zet uw foto in het album www.pzc.nl in het voormalige Kapucijnenklooster van Rilland. foto Willem Mieras Ik probeer de kosten van dit evene ment zoveel mogelijk te dekken door samen te werken. Licht en ge luid wordt verzorgd door een be drijf uit Krabbendijke, waar we goed contact mee hebben." Een kaartje voor 'Queensnight in Ril land' komt neer op tien euro. Die kaartjes zijn alleen aan de deur verkrijgbaar. „Als dit een suc ces wordt, dan ga ik hier meer mee doen. Ik barst van de goede ideeën. Ik heb al zitten denken aan busvervoer of slaapplaatsen voor jongeren van buiten Rilland, maar dat zijn zaken voor de toe komst." Voor het eerste dancefeest richt Lloyd zich op jongeren vanaf zes tien jaar uit de omgeving van Goes en Bergen op Zoom. „Ik heb nog niks gehoord van andere feesten in de buurt op deze avond. Met na me de Zeeuwse jeugd moet met festiviteiten rond Koninginnedag uitwijken naar grote steden zoals Rotterdam of Amsterdam. Helaas is dat met openbaar vervoer bijna niet te doen." In Rilland zal het feest gevierd worden in de theaterzaal van Ho tel 't Klooster. De zaal, die de sfeer van het voormalige kapucijnen klooster ademt, kan 250 tot 300 man kwijt. „Ik heb er vertrouwen in dat we die aantallen halen. Het kan de ba sis zijn van nog veel meer activitei ten in de toekomst. Misschien wel een maandelijks terugkerend dan- ce-event. Het is daarom belangrijk dat er bekendheid aan wordt gege ven." Lloyd laat op zijn telefoon de eer ste ontwerpen van de posters en flyers zien. „Zodra de laatste na men zijn vastgelegd, gaan we ze drukken en verspreiden." Het ontwerp van de posters is uit besteed aan Andrew Luisterburg die als dj Aroused op de avond zelf ook te horen is. Lloyd doet dit project niet eens in het kader van zijn stage. „Ik volg nu een opleiding tot gastheer op het ROC in Bergen op Zoom, maar evenementorganisatie vind ik ook interessant. Ik organiseer dit, omdat ik het leerzaam vind en ik wil wat betekenen voor de jon geren. Rilland moet op de kaart ge zet worden. Bovendien heb ik zelf ook wel zin in een feestje." 'Queensnight in Rilland' vindt plaats op 29 april 2011 in de theater zaal van Hotel 't Klooster van Ril land. Het begint om 22:00 uur. en het eindigt om 04:00 uur. Kaartjes aan de deur kosten 10 euro. zierikzee - AM Vastgoed uit Nieu- wegein trekt een dezer dagen de stekker uit de onderhandelingen over de aankoop van het voormali ge Rode Kruisziekenhuis in Zierik zee. Volgens de Zierikzeese project ontwikkelaar Jan Bijdevaate, be trokken bij AM-vastgoed, is de boekwaarde van het gebouw te hoog. Bovendien zou de huidige eige naar, het Admiraal de Ruijterzie- kenhuis (ADRZ) al geruime tijd over de verkoop onderhandelen met Henk van Koeveringe, eige naar van Roompot Vakantiepar ken. Een woordvoerster van het ADRZ wilde gisteren 'bevestigen noch ontkennen'dat het ADRZ met Van Koeveringe onderhan delt. Diens naam viel in januari als gegadigde voor het Medisch Cen trum Middelburg. Van Koeveringe ontkende toen de aankoop, maar zei wel bereid te zijn te helpen met de exploitatie van het Zierik zeese ziekenhuis. Het ADRZ zette eind vorig jaar de gebouwen in Zierikzee en Middel burg in de etalage. Het nieuwe fu sieziekenhuis heeft geld nodig. Het is daarna de bedoeling dat in elk geval het gebouw in Zierikzee wordt teruggehuurd. Daardoor denkt het ADRZ te kunnen bespa ren op onderhoudskosten en ener- gielasten. In de bezuinigingsplan nen van het ADRZ moeten de huisvestingskosten jaarlijks terug met 250.000 euro. AM Vastgoed ontwikkelt in Vlis- singen het Scheldekwartier. OOST-SOUBURG Het Koningstrio treedt morgena vond op in Nieuw Bachtenpoorte aan het Oranjeplein in Oost-Sou burg. Het concert begint om 20.00 uur. Het Koningstrio is een muziek gezelschap dat zich toelegt op de vertolking van de muziek uit het oude New Orleans. Gospel, blues en country dient als basis voor de stijl van dit trio. MIDDELBURG In Golf by the Sea op het vrijetijds- park ZEP in Middelburg vindt van avond een stijldansavond van de Zeeuwse dansvereniging ADVZ plaats. Aan de avond wordt meege werkt door Dansorkest Tryone Cocktail. De dansavond begint om 20.00 uur. De entree is gratis voor leden van de ADVZ, anderen beta len vijf euro per persoon. MIDDELBURG Het Natuurkundig Gezelschap houdt morgenavond een lezing over de eerste resultaten van de deeltjesversneller LHC van Cern te Genève. De lezing wordt gegeven door N. de Groot van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De bijeenkomst vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 19.45 uur. MIDDELBURG Op 14 maart van 14.00 tot 16.00 uur organiseert Manteling in Porthos, St Sebastiaanstraat 12 in Middel burg een bijeenkomst over Parkin son. Aanmelden via 0118 - 55 35 30. ZON N EM Al RE Liefhebbers van zeehonden kun nen zaterdag hun hart ophalen tij dens een zeehondensafari van Staatsbosbeheer. Vanuit de haven van Bommenede bij Zonnemaire vertrekt zaterdag om 09.00 uur een boot voor een tocht over de Greve- lingen, op zoek naar zonnende zee honden. De tocht duur zo'n ander half uur. Opgave: 0900 - 20202233. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Wij doen er alles aan om de overlast tot een minimum te beperken. Mocht u toch hinder ondervinden, dan bieden we u bij voorbaat onze excuses aan en vragen uw begrip voor de situatie. www.dowbenelux.com E-mail: beneluxinfo@dow.com Ja hoor. De vlam die u de komende dagen boven ons fabrieksterrein in Terneuzen ziet, is nodig om onze systemen veilig leeg en schoon te maken. Van 11 maart tot en met 25 april vindt groot onderhoud plaats aan LHC 1 en gerelateerde fabrieken. Dat is nodig om de fabrieken ook de komende jaren weer goed en veilig te laten draaien. De vlam kan gepaard gaan met een brommend geluid en een felle gloed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21