beeld van Domburg voorgoed EM3 zeeland 19 Nieuwe eigentijdse kleuren Buurtgroep accepteert rapport skatepark niet SAOPAULO Eerste nachtvlucht traumahelikopter Lezing over Slag om de Schelde verzamelen zich op de plek waar het omstreden strandpaviljoen De Watertoren zou moeten verrijzen. Ze behoren tot de meer dan tweehonderd inwo- protestbrief schaarden. Volgens hen neemt het nieuwe paviljoen straks het zicht weg op strand, duin en skyline. foto's Ruben Oreel LOER www.JmcwoonwlnkeSs.nl door Theo Giele Goes Marconistraat 13 f (0113} 22 41 03 MIDDELBURG - De Middelburgse buurtgroep 'Prettig Wonen' accep teert de uitkomsten van een onder zoek naar geluidsoverlast door de skatepark in de Veersepoort niet. De skatebaan ligt tegenover wonin gen aan de Grote Sternstraat. Al sinds de opening van de baan maakt een groep bewoners be zwaar tegen de nabijheid van de skatebaan. De bewoners hebben last van het geluid en vragen de ge meente om het skatepart een eind op te schuiven. Eind vorig jaar bracht de gemeen te de uitkomsten van een onder zoek naar de geluidsoverlast naar buiten. De conclusie was dat de ge luidsnormen niet werden overtre den. Volgens de bewoners is er echter geen sprake geweest van een onafhankelijk onderzoek. Ze willen een tegenonderzoek laten doen en vragen de gemeenteraad alsnog gehoor te geven aan de wens van de buurtgroep om het skatepark te verplaatsen. „Jammer dat een op zich uitstekende voor ziening op een verkeerde plaats is gelegd en dat de verantwoordelij ken niet willen toegeven dat zij een fout hebben gemaakt ten aan zien van de gekozen plaats", aldus de buurtgroep. Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl donderdag 10 maart 2011 W Ook de nieuwe post van de Strandbewaking, gebouwd met Europe se subsidies, is menig Domburger een doorn in het oog. „Die zag er op tekeningen mooi uit", schrijven de tegenstanders in hun pro testbrief, „maar blijkt in de praktijk een lelijke blikvanger die het zicht vervuilt. Nehalennia heeft op haar bankje geen vrij zicht meer over de Noordzee." hoe laat mogen die feesten wel niet doorgaan? Tot één uur 's nachts of met ontheffing zelfs nog later? En hoe zit het met de licht vervuiling? Allemaal vragen die Domburgers doen vrezen: „Met onze rust is het voorgoed gedaan." Zo'n vaart loopt het nog niet. Had het aan Bommeljé gelegen, dan had het nieuwe paviljoen er nu al zo'n beetje gestaan. Als volwaardig restaurant, met ook loketten voor snelle hapjes. „Ik had alles op alles gezet om nog voor dit seizoen te kunnen bouwen." Maar het mas saal protest gooit roet in het eten. „Ik durf niet te beginnen. Maar die bezwaren kunnen hooguit tot ver traging leiden. Ik mik nu op vol gend jaar." De eerstverantwoordelijke wethou der Jaap Melse (SGP) kan wegens vakantie niet reageren. Maar van ambtelijke zijde wordt verzekerd dat ook daar nu nog wat bedenkin gen zijn. „We moeten nagaan of we alles wel goed hebben gedaan", zegt afdelingshoofd Rinie Kling van Vergunningen en Handha ving. Robert Vreeke, die namens enkele collega's strandcabines ver huurt, worstelt inmiddels ook met gemengde gevoelens. „Om dat nieuwe paviljoen mogelijk te ma ken, hebben we tien strandcabines opgeofferd. Wij zijn financieel ge compenseerd. Maar toen wisten we nog niet hoe diep het gebouw zou worden. Ik kan heel goed be grijpen dat onze huurders daar pro blemen mee hebben. Maar we zijn blij dat die oude strandtent weg gaat. Toen dat lelijk ding daar ille gaal werd gebouwd, was er ook veel commotie. Maar toen het een maal gedoogd werd, maakte nie mand zich er nog druk om. Ge woon een kwestie van wennen." Langstraaf 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl MIDDELBURG - Stichting Griffioen De Wijk houdt morgenavond een lezing over 'Walcheren tijdens de Slag om de Schelde 1944'. De le zing gaat nader in op de Duitse verdediging, de geallieerde inzet, de inundatie en de burgerslachtof fers. De lezing wordt gegeven door Lenco van der Weel van de Stich ting Bunkerbehoud en vindt plaats in het wijkcentrum aan de Griffioenstraat 36 (ingang Europa- laan). Aanvang 19.30 uur. sas van gent - De traumahelikop- ter uit Rotterdam is in de nacht van dinsdag op woensdag voor het eerst 's nachts ingezet in Zeeland. De helikopter werd opgeroepen, nadat in een woning in de Beuken straat in Sas van Gent om half twee iemand onwel was gewor den. Na overleg met het Mobiel Medisch Team van het Erasmus Ziekenhuis werd besloten het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis in Gent te vervoeren. MODE Langstraat 73 Amemuiden tel.0,118-606200 www.3xn-mode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19