Delta beticht van faillissementsfraude KORTING OP JLmms mmtwmmm economie 113 SER: 'Zeeland heeft iets belangrijks in handen met groene economie' INBOUWAPPARATUUR VAATWASSER PROFITEER(J]®nog van onze BIOVALUE Om kosten sociaal plan te ontlopen "zcmmYmmmwm- door René Schrier MIDDELBURC - Een van de directeu ren van het Amsterdamse 'bedrijf Waste4Energy, John van Nikkelen, heeft aangifte van failissements- ffaude gedaan tegen Delta. Het gaat om het faillissement van de biodieselfabriek BioValue in de Eemshaven, waarvan Delta het moederbedrijf was. Volgens Van Nikkelen heeft Delta gerommeld met de cijfers en te overhaast het faillissement uit la ten spreken, om op die manier on der de kosten van een sociaal plan uit te komen. Hij verwijt curator H. J. Meijer uit Groningen dat die te weinig heeft gedaan en er alleen maar op uit is het onderste uit de kan te halen. Achterliggend motief voor Van Nikkelen is dat hij met zijn bedrijf \Vaste4Energy bereid was BioValue over te nemen. Del ta heeft hem echter laten weten in het Amsterdamse bedrijf geen ge schikte overnamekandidaat te zien. Van Nikkelen maakt duide lijk nog steeds in de markt te zijn voor overname van BioValue. „Wij stonden in de startblokken." Hij vindt het dan ook vreemd dat de curator nooit met hem contact heeft opgenomen, over overname van het bedrijf Een woordvoerder van Delta ver telt desgevraagd alleen via de me dia op de hoogte te zijn van een eventuele aangifte. „Wij hebben er officieel niets over vernomen. De curator is met het faillissement be zig en als die iets tegenkomt wat niet in orde is, zal die actie onder nemen." Van de kant van het advo catenkantoor De Haan Advocaten in Groningen, waar curator Meijer werkt, wordt duidelijk gemaakt dat het nog veel te vroeg is om uit spraken te doen over eventuele problemen met de boekhouding van de failliete biodieselfabriek in de Eemshaven. „Het is nog te vroeg om het standpunt van de aangevers te onderschrijven. Onze activiteiten zijn er in eerste instan tie op gericht de activa te verko pen. Daarna volgt het onderzoek van de administratie. Vooralsnog hebben wij geen aanleiding gezien om melding te maken van strafba re feiten." Van Nikkelen heeft er alle vertrou wen in dat het onderzoek van het Openbaar Ministerie iets op zal le veren. BioValue in de Eemshaven hoefde volgens Van Nikkelen niet failliet te worden verklaard, hij staat te springen om het over te nemen. foto Lex van Lieshout/ANP door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zeeland heeft iets in handen dat grote kansen biedt, denkt de Sociaal-Economische Raad (SER). Maar het moet wel een ander naampje krijgen, vindt CDA-Kamerlid Gerda Verburg. Ze zei dat gisteren tijdens een over leg tussen de Tweede Kamer en de Sociaal-Economische Raad. Ver burg kan het weten, want een jaar geleden nam ze als demissio- nair-minister nog een rapport in ontvangst uit handen van gedepu teerde Marten Wiersma (Econo mie). Het Zeeuwse bedrijfsleven, onderwijs en lokale overheid fluis terde in hotel Des Indes toen de minister in haar oor dat Zeeland groot wil worden in het uit 'afval' maken van nieuwe producten. Zo kan olie of bio-plastic worden ge maakt van algen. Algen kunnen weer worden gekweekt door ge bruik te maken van 'afvalwater' van lokale bedrijven. In economisch jargon: de biobased economy. Een term die niet meer gebruikt moet worden, zei Ver burg, nu als Kamerlid. „Als ik de term biobased economy gebruik te gen mijn buurman, dan zegt ie: het zal allemaal wel." Ze pleit voor een makkelijker naam zoals bio-economie of groene groei. De SER heeft onlangs een advies uitgebracht aan het kabinet over die bio-economie. SER-voorzitter Alexander Rinnooy Kan maakte nog eens duidelijk dat er voor Zee land grote kansen liggen. Zeker voor de chemische industrie. Hoewel het echte werk in de pro vincie gebeurt, vraagt hij het Rijk de samenwerking lokaal te bevor deren. Ook adviseert de SER het kabinet om bij het het econo misch beleid rekening te houden met gebieden die investeren in de groene economie. SER-lid Sijas Akkerman: „Kijk eens meer op het erf van een boer dan in de haven van Rotterdam." Vraag nii vrijblijvend ons magazine aan op www.tulpkeukens.nl Actie is geldig bij aankoop van een nieuwe Tulp Keuken vanaf €7.000,- netto verkoopprijs Actievoorwaarden op verkooppunt onder nummei T17.02.ll Veenendaal Woonboulevard T (0318) - 52 99 44 Woerden Jaap Bijzerweg 25 T (0348) 46 25 00 Zie voor openingstijden www.tulpkeukens.nl donderdag 10 maart 2011 Amersfoort Brabantsestraat 6 T (033) - 464 05 88 Amsterdam Villa Arena T (020) - 567 54 20 Drachten Dr. M.L. Kingsingel 44 T (0512) - 5411 44 Goes Nobelweg 2-26 T (0113) - 2162 30 Heerhugowaard J.J.P. Oud weg 4 T (072) - 576 03 33 Rijssen Ambachtsstraat 2 T (0548) - 53 06 00 Rotterdam Alexandrium lil T (010)-220 56 33 Veendam Transportweg 3 T (0598)-63 23 63 Velserbroek Zeilmakerstraat 10 T (023) - 539 06 81

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13