Een groot hart voor mensen met zorgen 7- woensdag 9 maart 2011 Jacomien Burgs, Kapelle, wil met studenten een Zeeuws Zonnebloem Event voor vrijwilligers opzetten. „Het zijn mensen met een groot hart, die ook eens ver wend mogen worden." Ze wil iets ondernemen, maar het hoeft niet zo te zijn dat er geld mee ver diend wordt. Vandaar dat Jacomien Burgs op het idee kwam om een groot evenement op te zetten, voor die mensen die zich altijd inzetten voor anderen en die een enorm groot hart heb ben. „De vrijwilliger pur sang van de Zonnebloem staat 40 uur per week klaar voor de medemens die zorg nodig heeft." Jacomien is provinciaal bestuurder van de Zonnebloem. Een trieste ge beurtenis gaf haar het laatste zetje om zich aan te sluiten bij de Zon nebloem. Haar zoontje werd met een ernstige nierafwijking gebo ren. „Het leven van ons gezin stond op zijn kop. Ik was meer aan huisgebonden om onze jongste te steunen. Het gaat nu wel redelijk goed met hem. We zijn dankbaar voor elke dag die we krijgen, want eigenlijk zou hij bij de geboorte al zijn overleden." Ze heeft de opleiding commerciële economie aan de Heao in Vlissin- gen gevolgd en werkte een tijdlang als marketing-manager bij Wolf tuingereedschap. „Een boeiende baan. We woonden toen in Gorin- chem. Maar mijn man is net als ik een geboren Zeeuw en we wilden weer in Zeeland wonen. Het werd Kapelle en ik werd freelancer mar keting en communicatie." Maar na de geboorte van haar zoon viel alles een poosje stil. „Dan word je op jezelf teruggewor pen en leer je wel in te zien wat het belangrijkste is in het leven. En dat is zeker niet een carrière. Ik hoor om me heen maar al te vaak: ik heb er geen tijd voor, ik heb het druk, druk. Maar dat is niet mijn stijl. Ik heb toen het vlak van de doelen gevonden. Ik ben ook promotor van de nationale oogcollecte voor de regio Zuid." Voor het vrijwilligerswerk krijgt ze geen geld, maar wel veel voldoe ning. „Dat klinkt een beetje soft. Maar het is gewoon erg fijn om iets te betekenen voor mensen met zorgen. Ér zijn mensen die zonder de Zonnebloem nooit buiten zou den komen. Die worden opgehaald en gaan bijvoorbeeld gewoon een rondje rijden, of naar het strand met een vrijwilliger." Als kind was ze vaak in het verzor gingstehuis Cederhof in Kapelle. Haar vader was er directeur. „Ik vond het daar heerlijk en deed ook wel vakantiewerk. Laatst was ik er weer even en ik voelde me er goed." De vrijwilligers kunnen alle maal heel goed luisteren. „Dat heb ik zelf ook meegemaakt, toen ik met hen sprak over mijn jongste."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73