Op zoek naar de onvermoede talenten 6l woensdag 9 maart 2011 There is no grand step that does it, it's a lot of little steps. Stapje voor stapje is het devies van Anjolie Wisse ofwel geleidelijk toewerken naar een groter doel. Met adopteer een talent worden soms onvermoe de talenten aangeboord, omdat de drempel om te sporten wordt ver laagd door een sporttalent. Elke Zeeuwse gemeente kiest een sporttalent, dat een clinic geeft op de Dag van het Talent. „Talenten kunnen vaak met zoveel passie spreken over hun sport. Dat werkt aanstekelijk en motiveert anderen om ook te sporten. Het zou toch mooi zijn om eens met bijvoor beeld een getalenteerde surfer uit jouw eigen gemeente op de plank te staan", zegt Anjolie, die zelf een hardlooptalent was. Ze vertegen woordigde Nederland op onder an dere de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen. „Als mijn eer ste trainer Niek Flipse mijn talent niet had ontdekt, had ik nooit zo veel kunnen bereiken. Atletiek, be wegen in het algemeen, is mijn le ven. Ik zou niet meer zonder kun nen." Na Niek Flipse volgden veel trai ners toen ze in de nationale equipe kwam. „En dan wil je als talent ook weieens iets terugdoen, voor alle inwoners van Zeeland. Daar is het bedrag van 50.000 euro voor bestemd. Ik ben een keer Zeeuws sportvrouw geweest. Ik had daar voor wel een tegenprestatie willen leveren. Dat kan met dit plan." Atletiek was niet eens haar eerste liefde. Ze begon in 's-Heer Hen drikskinderen bij Tjoba, de korfbal club. Ook haar broers waren bij Tjoba. Maar toen ging haar oudere broer Ronald naar atletiekvereni ging AV'56 en ging zij een keer mee. „Het beviel me direct. Ik vond het erg leuk om mezelf uit te dagen met hardlopen. Mijn vader en mijn andere broer Dennis wer den later ook lid van AV'56. Als mijn broer me niet had 'meegeno men', had ik atletiek misschien nooit ontdekt." Soms weet je niet wat je in je hebt. De talenten die geadopteerd wor den door de gemeenten, blijven een jaar ambassadeur van de sport. „Op de dag van het Talent wordt er samen gesport en wordt hope lijk het onderlinge contact van in woners van een gemeente bevor derd." En het talent kan de verbin dende schakel zijn tussen breedte- en topsport. „Adopteren is veel meer dan het toestoppen van geld, ze krijgen 1000 euro voor de clinic, maar daarvoor doen ze waar ze goed in zijn. Anderen plezier laten beleven aan hun sport." Gemeenten opgelet. Met adopteer een talent kan een getalenteerde sporter als am bassadeur van de sport voor een gemeente optreden. Te gelijkertijd geeft de uitverko rene een clinic op de Dag van het Talent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72