nieuwsgierig naar 5 I over veel levens- I ervaring. De B Stoep van het B huis met her- B inneringen. woensdag 9 maart 2011 allerlei kleine din gen te genieten." Dat deed ook de vrouw in de video. Ze was ruim 90 jaar en nog el ke ochtend nieuwsgierig naar wat de dag haar zou brengen. „Het was een vrouw met JÊÊ veerkracht. Bij het afscheid omhels- ÊM den het meisje S| en de vrouw el kaar. Het is hart- Hggf verwarmend om Xilif dat van dichtbij mee te maken." sg| Dit voorjaar gaan H het ROC Zeeland 1 en de stichting op zoek naar goe- de koppels. She- ra Out is teamlei- der van het ROC Zeeland JH en begeleidt de leerlingen. „Mogelijk zen- den we de mooiste films jBÊ uit op Om- roep Zee- land." De JspjSx stichting be- ISlwjH schrijft de W methodiek mgSÊI^ÊM en andere Jöggj scholen KM kunnen die overnemen. „We hebben geen winstoog merk. We willen BHH jong en oud dicht I bij elkaar breng- en en vooroorde- 1 len laten verdwij- 1 nen." Haal het beste uit jong en oud en er ontstaat iets moois. De een staat aan het begin van B het leven, de an- B der beschikt twee vinden el- B kaar Op de Het is een cliché, maar een beekd zegt soms meer dan duizend woorden. Die uitdruk king is voor het project Op mijn Stoep van toepassing. Een meisje van vermoedelijk Surinaamse kom af duwt een vrouw in een rolstoel naar haar geboortehuis. Er ontstaat in het oude huis en Op de Stoep een bijzonder gesprek. Zij is leer ling van een ROC in Amsterdam, en de vrouw, helder van geest is een socialiste pur sang. Beiden zul len de dag niet snel vergeten. De beelden beklijven. „Het achterlig gende idee is dat ouderen zoveel kennis en wijsheid hebben, die te vaak onbenut blijft. Jongeren kun nen leren van hen en tegelijkertijd worden de vooroordelen tussen jong en oud weggevaagd", zegt julia von Graevenitz (foto, rechts) van de stichting Turning Point en bedenker van het plan. Want hoe zo is een oude vrouw met een rolla- tor altijd maar aan het zeuren en vertelt ze altijd hetzelfde? En waar komt het vooroordeel vandaan dat jongeren geen respect hebben voor de ouderen? Uit de filmpjes blijkt het tegendeel. „In de periode dat het idee ontstond heb ik mijn ei gen oma verloren. Ik besefte dat ik veel niet van haar weet. Nu kan ik geen vragen meer stellen en daar mee is ook een deel van haar ge schiedenis verloren gegaan. Ik zou heel graag met haar op pad zijn ge gaan naar een dierbare plek van vroeger, zoals nu met de andere oma's gebeurt." Ze is zelf wijzer ge worden van dit project. „Je kunt veronderstellen dat een oudere een zaam is omdat ze alleen woont in een verzorgingshuis en steeds min der vrienden heeft. Maar als je met haar gaat praten, blijkt ze nog van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71