Provincie maakt mogelijk Provincie Zeeland stimuleert vrijwilligerswerk Oproep voor ondernemers en medewerkers Kom naar MVO-event op 31 maart 2011 Oproep Zeeland DNA-Beeldbank met ruim 800 foto's Provinciewerk CO o Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CD De Provincie Zeeland stelt eenmalig een subsidie van 67.500 euro beschikbaar in het kader van het Europees Jaar van de Vrijwilliger 2011. Op deze manier geeft de Provincie een extra stimulans aan vrijwil ligerswerk in Zeeland. Al onderweg LinQ Zeeland is een vrijwilligersorganisatie die bestaat uit ruim veertig vrijwilligers. Zij organiseren en begeleiden activiteiten voor jong volwassenen met een lichamelijke beperking. 'Dit is een geweldig ini tiatief van de Provincie en zeker stimulerend', vertelt coördinator Claudia Janssen van LinQ Zeeland. 'Onze aanvraag is al onderweg. We kunnen deze stimuleringssubsidie goed gebruiken.' Aanvraag indienen Vrijwilligersorganisaties kunnen tot 1 november 2011 een beroep doen op een stimuleringssubsidie van maximaal 2.500 euro voor een activiteit met een maatschappelijk belang die op meerdere plaatsen in Zeeland wordt uitgevoerd. Vrijwilligersorganisaties kunnen een brief sturen met een subsidieaanvraag en een sluitende begroting aan het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Afdeling Welzijn, t.a.v. mevrouw P.D. Dïeleman, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Zie ook: www.zeeland.nl/bsz Hier vindt u ook de brief met daarin alle voorwaarden. Op donderdag 31 maart 2011 pakken duurzame ondernemers en medewerkers uit het Zeeuwse bedrijfsleven de bus. Waarom? Dan vindt in Kortrijk (B) het tweede Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen evenement plaats! De Provincie Zeeland stelt gratis busvervoer beschikbaar vanuit verschillende opstapplaatsen in Zeeland naar Kortrijk en terug. In 2008 vond de eerste succesvolle editie plaats in Goes. Tijdens het MVO- event kunt u ervaren hoe interessant en inspirerend duurzaam ondernemen is. Herman Wijffels Vanwege het interregionale project Duurzaam gewoon doen organiseren POM [provinciale ontwikkelings maatschappij) West-Vlaanderen en POM Oost-Vlaanderen het MVO-event, De dagvoorzitter van dit evene ment is de nummer één van de Duurzame 100: Herman Wijffels. Ook aanwezig is de nummer twee, namelijk Wubbo Ockels. Daarnaast zijn er nog veel meersprekers, entertainers en standhouders. Zes thema's Behalve algemene informatie over MVO, krijgen vijf thema's extra aandacht. Dit zijn: duurzaam personeels beleid, duurzaam inkopen, duurzame innovatie, transparantie en energiebesparing. Op de beursvloer krijgt u deskundig advies en handige tools aangereikt over deze thema's. Ook is er bijvoorbeeld duurzame mode te zien op de catwalk en maken koks duurzame hapjes tijdens kookworkshops. Voor ieder wat wils dus. Opstapplaatsen bus Om een idee te hebben van het aantal in te zetten bussen, is het belangrijk dat u laat weten of u van de bus gebruik wilt maken en waar u bij voorkeur opstapt. Opstapplaatsen zijn in ieder geval: carpoolplaats noordzijde Oesterdam (Tholen), vertrek 06:55 uur carpoolplaats Vierwegen (Kapelle), vertrek 07:35 uur carpoolplaats bij Westerscheldetunnel (noordzijde) vertrek 07:50 uur en carpoolplaats Busstation Terneuzen, vertrek 08:10 uur Afhankelijk van de belangstelling start er ook nog een bus vanuit ZEP-Mïddelburg. Rond 19:15 uur vertrekt de bus weer uit Kortrijk. Aanmelden Meldt u aan voor dit MVO-event en de bus (gratis met een toegangskaart voor het Event) via www.mvo-event.be. Een toegangskaart kost 40 euro per persoon. Hier vindt u ook meer informatie over het evenement zelf en het programma van deze dag: Provincie Zeeland Voor jonge ingenieurs en studenten Deltacommissaris Wim Kuijken, juryvoorzitter van de Delta Water Award, daagt de jongeren uit: 'Ontwikkel een innova tief en duurzaam project dat de economische kracht van de Zuidwestelijke Delta versterkt.' Tot 5 mei 2011 kunnen teams van jonge ingenieurs en studenten met vertegenwoordigers uit verschillende vakgebieden hun projectidee indienen. De vijf beste teams worden genomineerd en mogen hun idee verder uitwerken, hierbij ondersteund door de organisaties achter de prijs, waaronder Rijkswaterstaat, Zeeland Sea ports, Evides, de Delta Academy van de Hogeschool Zeeland en de Provincie Zeeland. In april 2012 wordt bekend welk team er met de hoofdprijs vandoor gaat: 15.000 euro en een studiereis naar een Delta elders in de wereld. Zo mochten de winnaars van de eerste editie van de Delta Water Award (2008/2009) mee met een handelsreis naar de Yangtze delta in China. Meer informatie: www.deltawateraward.com De Provincie Zeeland zette onlangs de Zeeland DNA Beeldbank onli ne. Hierin treft u honderden rechtenvrije foto's die de verschillende kanten van Zeeland laten zien: van visserij en aquacultuur tot aan winkelen en vari haven en scheepvaart tot aan eten en drinken. Zeeuwse ondernemers en betrokken Zeeuwen kunnen foto's uit de DNA Beeldbank downloaden.voor promotionele doeleinden, om de diversiteit en kwaliteiten van Zeeland te laten zien. Foto's uit de Zeeland DNA Beeldbank mag u gebruiken in de meest'uiteen-lopen de uitingen zoals.websites en advertenties-, U mag ze zelfs uitvergro ten en in uw woonkamer of een andere representatieve ruimte han gen, zolang de provincie Zeeland maar positief wordt belicht. U vindt de beeldbank via www.laatzeelandzien.nl/beeldbank Wie hebben de foto's gemaakt? De huidige foto's op de DNA Beeldbank maakten de fotografen in opdracht van de Provincie Zeeland. Deze foto's zijn afkomstig van Felice Buonadonna, Paul van Bueren, Ron Offermans, Ben Seelt, Dennis Wisse, Eddy Westveer en Willem Woznitza. Als u een foto gebruikt, dan wel graag met naamsvermelding: [naam fotograaf] voor DNA Beeldbank op www.laatzeeLandzien.nl. Heeft u zelf verrassende foto's van Zeeland? Het is de bedoeling dat de DNA Beeldbank aangevuld wordt met beelden van enthousiaste Zeeuwen of mensen die een band hebben met Zeeland. Heeft u een bijzonder tafereel vastgelegd? Of wilt u onbekende kwaliteiten van Zeeland met de rest van de wereld'delen? Stuur ze in en stel ze beschikbaar voor promotioneel gebruik. Laat zien hoe Zeeland er werkelijk uitziet en verrijk bezoekers van de' beeldbank met uw kijk op onze provincie. Bent u een professionele fotograaf? Dan kunt u de beeldbank gebruiken als platform en geïn teresseerde gebruikers doorverwijzen naar uw eigen website. Inmiddels nieuwsgierig geworden? Ga dan snel naar: www.laatzeelandzien.nl/beeldbank Hier leest u ook de algemene voorwaarden voor het uploaden en downloaden. De beeldbank is een aanvulling op de al beschikbare promotiemiddelen, zoals de website www.laatzeelandzien.nl en de doos met PromotieWaar, die ook via deze website is te bestellen. Leerlingen van de Goese Vliedberg knotten vrijwillig wilgen in Nisse om natuurorganisaties te ontlasten. In de nj voor groente en fruit op de Weekmarkt in Vlissmgen. r Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Willem Woznitza voor DNA Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 6331 BK Middelburg. Vanwege de openbare vergadering van Provinciale Staten in de oude samenstelling op donderdag 10 maart 2011 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad. De eerstvolgende Provinciewerk in uw huis-aan-huiskrant verschijnt op 23 maart 2011 Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6