Vestrock versmelt muziek met duurzaamheid 3 Vestrock University woensdag 9 maart 2011 Duurzaamheid is geen sexy onderwerp en niet direct een gesprekson derwerp waaraan je denkt als je naar een muziekfesti val gaat. Vestrock echter, een mu ziekfestival in Hulst dat dit jaar op 4 juni zijn tweede editie beleeft, is klimaatneutraal opgezet en er ko men aansprekende bands, zoals Triggerfinger uit België. Maar let op, lijken de organisatoren Marcel Verhaar en Gino Baart te zeggen, nog even en Vestrock en duur zaamheid worden in een adem ge noemd. Zeker als daar ook nog eens de Vestrock University aan ge koppeld wordt. Met dit 'college-idee' willen de be denkers Gino en Marcel de hoofd prijs van SamenZeeland winnen. Het milieu moet zo min moglijk vervuild worden. „Vandaar dat het voor ons logisch was om Vestrock klimaatneutraal op te zetten." Maar dat was niet genoeg. Het plan is om een educatief program ma aan te bieden, vooraf en tijdens Vestrock, met als rode draad 'duur zaamheid'. „Op een laagdrempeli ge manier kun je bij die colleges geïnformeerd en geïnspireerd wor den over klimaatverandering. Ieder een kan vragen stellen aan experts met wie je normaliter niet zo snel in contact komt." Maar denk ook aan masterclass met artiesten en een wetenschapscafé. Gino Baart weet waarover hij praat. Hij stu deerde chemische technologie in Eindhoven en bioprocestechnolo- gie in Wageningen. Momenteel is hij verbonden aan de universiteit van Gent als docent van onder an dere biotechnologie. Marcel zag bij het postbedrijf TNT hoe een onder neming op een maatschappelijk verantwoorde en duurzame ma nier te werk kan gaan. „Moving the world is een prachtig initiatief dat ondersteund wordt door TNT. TNT is een partner voor hulporga nisaties en zet zich er voor in dat bijvoorbeeld voedsel op de plaats terecht komt waar het hard nodig is." Door dat mondiale logisitieke probleem op te lossen, kan de we reld er echt op vooruit gaan. De muziekliefhebbers hebben met Vestrock een vliegende start ge maakt. Vorig jaar was het festival uitverkocht met 2500 toeschou wers. „Vestrock", zeggen ze, „is een duurzame en klimaatneutrale kwa liteitsmanifestatie met muziek, kunst, cultuur en educatie." En met de Vestrock University gaat Zeeland vooroplopen als duur zame provincie en kunnen jong en oud veel te weten komen over het belang van een duurzame samenle ving. Met Vestrock University krij gen bezoekers van het mu ziekfestival Vestrock, maar ook toevallige passanten, de gelegenheid om meer te weten te komen over duurzaamheid of CO2 compensatie. Muziek en duurzaam gaan samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69