261 zeeland Wat een zon! Het lijkt wel Geef ons videojournaal een gezicht! Dode schapen aangetroffen Provincie wil oprichting krimp kenniscentrum woensdag 9 maart 2011 Wil jij figureren in een flitsende leader? Dat kan! Op dit ogenblik is de PZC namelijk bezig met de pro ductie van de leader van Zeeland in 2 minuten. Dat is de bundeling van Zeeuws videonieuws in vier dagelijkse journaals gericht op de moderne nieuwsconsument. Het wordt een snelle en compacte nieuwsvoorziening in Zeeland. Het journaal zal te zien zijn op smartphones, tablets, pc's en via internet op tv. Daarbij kan jij ons helpen! Wil jij een van de gezichten worden in de leader van dit journaal? Ben je woensdagavond en donderdag a.s. beschikbaar? Stuur dan voor woensdag 12.00 uur een foto en motivatie naar web@pzc.nl. Dan nemen wij contact met je op. OUD-VOSSEMEER - De politie heeft gistermiddag in een rietkraag aan de Broeksedijk bij Oud-Vossemeer negen dode schapen aangetroffen. Het is niet duidelijk van wie de schapen zijn en hoe ze aan hun einde zijn gekomen. Sinds januari zijn op verschillende locaties op Tholen dode schapen aangetroffen, waarover ook niets bekend is. Dat was er telkens één. CARNAVAL Zeeuws-Vlaamse leutvierders gaan op slotdag nog één keer helemaal los MIDDELBURG - Om een eind te ma ken aan de versnippering van ken nis over krimp willen Gedeputeer de Staten van Zeeland een kennis centrum krimp oprichten. Dat centrum moet voorzien in de regionale behoefte aan bundeling van kennis. Op landelijk niveau is wordt daarin voorzien door de website www.vanmeemaarbeter.nl. In Zeeland ziet de provincie een taak weggelegd voor Scoop. Die zou binnen het huidige project budget aan de slag moeten. Ook op Zeeuws niveau is voorzien in een website. Daar willen GS wel geld voor uitrekken, concreet een bedrag van 13.995 euro per jaar tot en met 2013. De provincie gaat er van uit dat ook het Rijk een deel van de kosten voor zijn rekening neemt. door Raymond de Frel Hocus, pocus, iedereen kan toveren, begeleidden de meisjes van K3 (op cd) gis teren in Kloosterzande een van de vele loopgroepen. Zo is het, met carnaval kan iedereen een beetje toveren. Net genoeg, zodat nie mand je op straat nog herkent. In Kloorianenland (Kloosterzan de) stond het publiek gisteren rijen dik om te genieten van alle pracht en praal uit de streek. De optocht in Kloosterzande is de grootste van Zeeuws-Vlaanderen, ook omdat tal van groepen uit an dere plaatsen zich bij de stoet aan sluiten. Het aangename zonnetje zorgde voor een extra dimensie. „Het lijkt wel zomercarnaval", riep een toeschouwer. Ook in tal van andere plaatsen in Zeeuws-Vlaan- deren zetten de carnavalsvierders nog één keer de bloemetjes bui ten. In Aardenburg, Clinge en Hulst werden boerenbruiloften ge houden, in Sas van Gent was er bij wijze van afsluiting 's avonds een lichtjesparade en in Philippine konden de kleintjes hun hart opha len met een spelletjesochtend. He lemaal voorbij is het leutfeest nog niet. In Ossenisse is er altijd de zondag na carnaval een optocht. Uitslag optocht Kloosterzande Enkelingen: 1. Verstapper; 2, Loze visser. Duo's: 1. Wij slaan nergens op; 2. Vanuit het heelal direct naar carnaval. Groepen 3 t/m 8 pers: 1. Een beetje van onszelf en een beet je magie; 2. De Safari's. Groepen vanaf 9 pers.: 1. Klooriaantjes 2. Da was t. Buitenwagens: 1. Toogver- kès; 2. Fucky Duckies; Binnenwa- gens: 1. Knosseljèrs; 2. Boelies. Avile van 't Zuiddiepe en Mieke van Kleinbrabant traden in het 'huwelijk' in Aardenburg. foto Mark Neelemans Uit Ossenisse werd gisteren in Kloosterzande onder meer Snisomel, Dub- belsniss, Sniston leetea en Snisti meegenomen. foto Peter Nicolai VIDEO Kijk naar een video van de carnavals optocht in Kloosterzande op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Het boerenbruidspaar in Clinge loopt langs de Raad van Elf een rondje door het dorp. foto Peter Nicolai IOC.: Een bakker tijdens de boerenbruiloft in Hulst. De Krabbekokers met hun wagen tijdens de optocht in Kloosterzande. foto Peter Nicolai Nog even wachten in Kloosterzande op al het moois dat komen gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64