Crisis lijkt weinig vat 241 zeeland Oud-katholieke dienst in roomse dagkapel Schouwen-Duiveland veilt rollend materieel Samenzang op cd voor diverse doelen Soroptimisten werven 92 nieuwe vrienden Geen geld voor extra steiger Bruine Vloot Bram Kwekkeboom speelt De Rietdekker Haven Zeebrugge belangrijkste draaischijf voor elektrische auto's Z^Aut°Te,am WWW.AUTOTEAM.NL woensdag 9 maart 2011 B GOES De oud-katholieke gemeenschap in Zeeland heeft zaterdag 12 maart een kerkdienst in de dagkapel van de rooms katholieke kerk in Goes. Pastor R. Robison gaat voor in de eucharistieviering, die om 10.30 uur begint. De oud-katholieken in Zeeland heb ben elke tweede zaterdag van de maand een viering op een van de Zeeuwse eilanden. ZIERIKZEE Een veiling van rollend materieel van de gemeente Schouwen-Duive land heeft ruim 163.000 euro opge bracht. Op de internetsite van het Amsterdamse veilinghuis Troost wijk werden maandag twee vracht auto's, een kolkenzuiger, zes tracto ren, twee maaimachines en drie houtversnipperaars te koop aange boden. De spullen waren vorig jaar overbodig geworden. GOES Louwe Kramer voert zaterdag 12 maart de directie over een massale samenzangavond die gehouden wordt in de grote kerk in Goes. Het programma bevat psalmen en ge zangen van Johannes de Heer. Or gelbegeleiding is in handen van Ron van Ommen en Martin West- strate. De samenzang wordt profes sioneel opgenomen. De cd zal wor den verkocht ten bate van de gere formeerde gemeentekerken van Ka- pelle en Waarde en de stichting Kom over en Help. De avond be gint om 19.30 uur. GOES De vrouwenserviceclub Soropti- mist heeft met veel succes nieuwe leden gezocht voor de vereniging Vrienden van het Historisch Mu seum de Bevelanden. Maar liefst 92 nieuwe vrienden konden worden toegevoegd aan de lijst, waarop al 254 namen prijkten. De vrienden van het museum ijveren financieel en metterdaad voor het behoud en de conservering van de collectie. ZIERIKZEE Een aparte steiger voor de Bruine Vloot in de haven van Zierikzee is wenselijk, maar daar is geen geld voor. Ook het college vindt het ge vaarlijk om via een ladder aan boord te gaan van schepen van de chartervloot. Aan de steiger is niet altijd plaats voor de Bruine Vloot. Schippers en Groenlinks willen daarom uitbreiding van die steiger. Het geld ontbreekt volgens B en W. ELLEWOUTSDIJK Theaterproductiehuis Zeelandia komt zondagmiddag 13 maart met De Rietdekker naar 't Kerkje van El- lesdiek. Bram Kwekkeboom speelt de solorol die gebaseerd is op het gelijknamige boek van Rinus Spruit. Dat behandelt het harde be staan van een familie die het van rietdekken moet hebben. Het pu bliek kan na de voorstelling met de schrijver en de acteur van gedach ten wisselen. De voorstelling be gint om 14.30 uur en een kaartje kost 8 euro. Voor 12 euro meer is er een mosselmaaltijd. ZEEBRUGGE - De haven van Zee brugge moet de komende jaren uit groeien tot de Europese draaischijf voor de aan- en doorvoer van elek trische wagens. Zeebrugge is nu al, met vorig jaar 1,6 miljoen 'gewone' auto's, één van de belangrijkste au tohavens ter wereld. De eerste elektrische wagens van PSA Peugeot-Citroën werden vo rig jaar vanuit Japan per schip aan gevoerd. Toen ging het nog om tientallen exemplaren van de Peu geot Ion en de Citroën C-Zéro. In middels groeit dat aantal snel naar tienduizenden. Ook Mitsubishi voert wagens aan via Zeebrugge. De distributie is in handen van de Franse logistieke dienstverlener Gefco, die de formaliteiten met de douane regelt. Op de terminal in Zeebrugge maakt de firma International Car Operators auto's rijklaar. Complex van Eleos, een woonvorm var Heiwerk voor negen starterswoningen aan de Krullevaar. Uitzicht vanuit de Zuidhoek op de Kapelse kerktoren. Alles oogt nog hagelnieuw in De Zuidhoek. door Frank Balkenende KAPELLE - Al zit de woningmarkt in de hoek waar de klappen val len, De Zuidhoek lijkt behoorlijk crisisbestendig te zijn. Het gonst van de bouwactiviteiten in de Ka pelse uitbreidingwijk, die met straatnamen als Jip en lanneke en Krullevaar een ode brengt aan de ooit in het dorp woonachtige schrijfster Annie M. G. Schmidt. Vooral de goedkopere koopwonin gen blijken in trek bij jonge stel len. Dinsdagmiddag slaat wethouder Evert Damen - uiteraard in witte jas en dito bouwhelm - de eerste paal voor negen starterswoningen aan de Krullevaar. Een project van bouwbedrijf Delta uit Middelburg. Acht van de negen huizen zijn in middels verkocht. Dat is geen won der met een vrij-op-naam-prijs van 169.500 euro. Alles onder de twee ton loopt nog goed, zegt makelaar Elze Eertink van Immoregio, die samen met makelaardij Kramer de woningen verkoopt. „Iedereen weet dat het boven de twee ton lastiger.wordt. Starterswoningen en vrije kavels gaan wel goed." Het zijn vooral jongeren die graag willen neerstrijken ten zuiden van de spoorlijn in Kapelle. Dat is me de te danken aan de bevolkingsop bouw in de fruitgemeente, zegt wethouder Evert Damen. „Naast een behoorlijk aantal ouderen heb ben we ook veel jongeren onder de 25 jaar. In de categorie 25 tot 40 jaar telt Kapelle relatief weinig in woners. Niettemin behoort Kapel le samen met Tholen tot de minst vergrijsde gemeenten in Zeeland." Juist die jongeren hechten volgens Damen aan een eigen plek op het dorp. Als ze vanonder moeders rokken kruipen, wensen velen een nieuw huis in de vertrouwde om geving. Dorps wonen met de ge makken van de stad, verklaart Da men het succes van De Zuidhoek. Want wat biedt Kapelle nou min der dan grote buur Goes? „We heb ben drie supermarkten, een zwem bad, een sportpark, een biblio theek. Eigenlijk alles wat je nodig hebt, vind je hier op het dorp. En de weg naar het centrum wordt Personages uit de boeken van Annie Stap in een nieuwe Opel Insignia en betaal nu 13.997,5Ö! De andere helft betaalt u over 2 jaar. Rentevrij! Gemiddeld brandstofverbruik en CO;-uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3.5; kms/liter: 9.1 - 28,6; COgr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt van 1 jon. t/m 31 mrt. 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62