Zeeland Herbouw café duurt zeker een jaar Kotszakje BRAND GROTE MARKT Schade bij De Post en Mid City is groot, bij voormalig postkantoor valt het mee BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 Grote zoekactie in zaak Farida Zargar Vrouw gewond na aanrijding op de fiets Ron de Kort ruilt de raad in voor de Staten almanak In de bovenwoning, waar de brand hevig heeft gewoed, is niet alles verbrand. De trap naar het appartement op de zolder is bezaaid met dakpannen en ander puin. foto's Willem Mieras Woensdag 9 maart 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - De herbouw van het maan dag afgebrande Goese café De Post zal zeker een jaar duren. De voor- en achtergevel van het rijksmonu ment zijn waarschijnlijk gespaard gebleven voor sloop. „We gaan ze ker weer open", zegt eigenaar André Verhoef. De schade aan het pand is enorm. Het appartement boven het café is niet meer begaanbaar; de trap er naar toe ligt bezaaid met dakpan nen en ander puin. De rooklucht is indringend, het bluswater drupt van de plafonds, de muren zijn zwartgeblakerd en de vloeren slaan wit uit van het brakke water uit de binnenhaven van Goes, waarmee de brandweer heeft ge blust. Opvallend genoeg is niet al het meubilair verbrand: een tafel en een stoel op de zolderverdie ping staan er nog. Stille getuigen zijn verder de stapels natte kran ten en een kopje koffie, met blus water vermengd, op de leestafel van het café. Café Mid City zal wel dit jaar open gaan, verwacht eigenaresse Debora Voois. „Streefdatum is 29 april, pre cies voor Koninginnedag", zegt ze strijdlustig. „Maar ik ben wel realis tisch. Misschien halen we het ook niet,het zij zo." Hoewel Mid City niet zo ernstig is getroffen als De Post, is de ravage evengoed enorm. De kelder is onder water gelopen, ook hier druppelt het bluswater van het plafond, het geautomati seerde muzieksysteem is vernield en op diverse plekken heeft de brandweer gaten in de muur moe ten slaan om ervoor te zorgen dat de brand niet zou overslaan. „De brand heeft vooral gewoed in de tussenvloeren en de spouwmu ren", verklaart Voois. De oorzaak van de brand, die ont stond in een magazijn aan de ach terkant van de eerste verdieping van De Post, is nog niet achter haald. De politie stelt echter geen verder onderzoek in. „Niets wijst op een misdrijf en dan wordt het verzekeringswerk", zegt een poli tiewoordvoerster. De hekken rondom de twee hore- capanden op de Grote Markt blij ven voorlopig nog even staan. „Die zijn geplaatst voor de veilig heid en om ervoor te zorgen dat niet iedereen zomaar kan binnen lopen", zegt een woordvoerder van de gemeente Goes. Bij het voormalige postkantoor lijkt de schade mee te vallen, zegt sleutelbeheerder Dick van der Vel de. „Wat kapotte ruiten, schade aan het dak en waterschade", is zijn eerste observatie. video op www.pzc.nl Herinnering aan eerste Mallardmars van vorig jaar te boek gesteld Zuidhoek in Kapelle heeft geen last van de crisis SPIJKENISSE In het Mallebos bij Spijkenisse is gisteren een opnieuw een grote zoekactie gehouden naar aanwijzin gen in de zaak van de 22-jarige Fari da Zargar. Farida, die in Haamstede en Bruinisse heeft gewoond wordt sinds donderdag 5 augustus 2010 vermist. In november werden Farida's bank pas en identiteitsbewijs in de brie venbus van de politie gegooid. De zoekactie gaat vandaag verder. De helft van het bos is doorzocht. HEINKENSZAND Een 50-jarige vrouw uit Heinkens- zand is gisterochtend aangereden op het Clara's Pad in haar woon plaats. De vrouw fietste van de Sta tionsweg linksaf Clara's Pad op en werd niet opgemerkt door een 60-jarige plaatsgenoot, die met zijn auto in de richting van de Julia- nastraat reed. De voorkant van au to raakte de fietsster, die ten val kwam. Zij is met heupklachten naar het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis in Goes gebracht. HULST Ron de Kort (PvdA) van de ge meenteraad in Hulst, geeft zijn raadslidmaatschap op. De Kort is vorige week in Provinciale Staten gekozen. De PvdA staat weliswaar bij hoge uitzondering een dubbellidmaat- schap toe, maar De Kort had al bij zijn sollicitatie naar een plaatsje op de verkiezingslijst voor de Staten te kennen gegeven niet in beide be sturen te willen zitten. Hij geeft de voorkeur aan een 'hoger niveau'. Carnaval is een leuk feest, tenminste als je een liefhebber bent van het leutfeest. De bewoner van de Hulster binnenstad stond met zijn voeten in het feestgedruis. De stoet denderde aan zijn huis voorbij en de carnavals krakers klonken van alle kanten. Daar valt niet aan te ontkomen. He lemaal niet erg. Dat weetje als bin nenstadbewoner van het Vossenrijk. Maar soms stonden zijn voeten letter lijk in de restanten van een avondje Tip? redactie@pzc.nl leut, achtergelaten door dronken droppies die hun drank niet binnen konden houden. Ach, als binnenstad bewoner haal je je schouders op. Hij pakte de bezem en een emmer sop om zijn eigen stoepje letterlijk schoon te vegen. Een gedachte kwam bij hem op. Als hondenbezitter ben je verplicht een poepzakje bij je te hebben. Geef de feestgangers een kotszakje. Kunnen ze tenminste hun eigen rommel opruimen. Het zwaar beschadigde interieur van café De Post.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59