sport 131 Tolhoek heeft wel wat van Kramer Pentury en Van der Kaap gaan ook naar Vlissingen \j Arke. Tropisch genieten! 499, 599, 599r 599r 599,- 699, 699,- Vereecken positief gestemd over renners van Arrow Cycle Team woensdag 9 maart 2011 SCHAATSEN Zoon van Patrick Tolhoek wil liefst marathonschaatser worden door llja Hilhorst breda - Antwan Tolhoek is een veelvraat op sportgebied. De zes tienjarige Yersekenaar is actief als schaatser, skeeleraar en wielren ner. In het verleden schopte hij ook nog tegen een bal bij de plaat selijke voetbalclub en stond hij op de tennisbaan. „Met die sporten ben ik gestopt toen ik me op het schaatsen en skeeleren ging toeleg gen," vertelt Tolhoek voordat de laatste schaatstraining van dit sei zoen begint, op de schaatsbaan in Breda. Antwan Tolhoek weet wel wat hij later het liefst wil gaan doen. Ook al doet hij drie sporten met ple zier, het liefst zou hij de sport gaan doen waar hij twee weken ge leden brons mee won op het NK voor B-junioren; marathonschaat ser „Ik zou wel marathonschaat ser willen worden, maar ook de vijf en tien kilometer erbij willen doen. Bob de Vries (Nederlands kampioen marathon op natuurijs, red.) doet dat ook, hij is mijn grote voorbeeld. Als dat zou lukken zou het mooi zijn." Voor zijn leeftijd weet de in het groen rondrijdende Tolhoek al aar dig hoe de sportwereld werkt. Hij krijgt ongetwijfeld tips van zijn va der, de in en buiten Zeeland be roemde wielrenner Patrick Tol hoek. Hij reed twee keer de Tour Bob de Vries, Nederlands kampioen op natuurijs, is het grote voorbeeld van Antwan Tolhoek. foto Willem Mieras de France en werd Nederlands kampioen mountainbike. „Als ik over iets twijfel, bijvoorbeeld een training, dan zegt hij wat hij zou doen in zo'n situatie. Mijn vader is een van mijn belangrijkste begelei ders!" Ook zijn trainer Rob van Megge- len kent het klappen van de zweep. Tien plekken achter Henk Angenent eindigde hij als elfde in de Elfstedentocht van 1997. Tegen woordig traint hij Tolhoek. Van Meggelen over Tolhoek: „Ik train hem nu een jaar. Hij is heel gretig, wil heel veel weten. Ondanks dat hij superjong is rijdt hij heel hard. Leuk om mee te werken." Onlangs tekende Tolhoek zijn eer ste contract. Bij de ploeg van Cijsouwoostburg.nl zal hij zijn schaatstechniek gaan verbeteren, ook met behulp van het wielren nen. Bij wielrennen maak je onge veer dezelfde bewegingen, zo kan je goed trainen voor het schaatsen. Tolhoek is blij met deze stap; „Ik zit nu bij Skate@sea, dat is een team maar nog niet echt een ploeg. Volgend jaar ga ik naar de eerste divisie toe. Dat is het één na hoogste niveau en daar heb ik sinds deze week ook een ploeg." Ook van Meggelen is blij met het contract. „Hij krijgt bij zijn nieu we ploeg alle vrijheid om te schaat sen. Wanneer hij wil en mag zelf zijn wedstrijden uitkiezen. Dat is belangrijk voor zo'n jonge jon gen." Buiten het schaatsen zit Tolhoek ook nog op school, in het examen jaar van het VMBO. Toch lopen het vele sporten en school niet door elkaar heen. Hij krijgt veel vrij van school om te sporten en hoeft ook niet mee te doen aan gym. Daar heeft hij een vrijstelling voor. Heeft hij verder nog wel tijd om dingen te doen? „Niet zo veel, een beetje computeren. Maar ei genlijk is het alleen maar sporten en naar school gaan. Veel vrien den van mij fietsen en schaatsen ook. Dat kan ik dus goed combine ren." Trainer Rob van Meggelen kijkt Tolhoek na terwijl hij het ijs op stapt. „Hij probeert klassiek te schaatsen. Dat probeer ik eruit te halen, want dat is niet effectief Hij heeft wel een hele eigen stijl met een karak teristieke lichaamshouding. Soms lijkt het qua stijl een beetje op Sven Kramer, ook wel het onbe vangene, maar dat wil iedereen wel natuurlijk wel!" wumaggmaaBm door Barry van der Hooft vlissingen - De stichting Onder steuning Topsport Zeeland (OTZ) heeft opnieuw twee spelers inge lijfd, die komend seizoen voor VC Vlissingen uitkomen. Nadat eerder Arjan Human en Etienne Mallie waren binnengehaald, hebben nu ook Alfaro Pentury en Roy van der Kaap hun handtekening onder een contract gezet. Pentury en Van der Kaap spelen nu nog voor RCS, dat net als VC Vlissingen uitkomt in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Over een kleine twee weken, op zondag 20 maart, treffen beide ploegen elkaar in Oost-Souburg. Behalve Human (Barendrecht), Mallie (Kloetinge), Pentury en MARATHONQUIZ Doe op 1 april (geen grap) mee aan de quiz van Marathon Zeeuws-Vlaan- deren en Joggingclub DOW. voor info zie www.marathonzvl.com Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Van der Kaap zal VC Vlissingen de komende weken nog flink wat spe lers aantrekken. Ook de RCS'ers André Siereveld, Joey van der Zweep en Sander Goedegebure zouden de overstap maken. Het drietal speelde in het verleden ook als voor VC Vlissingen. Van de hui dige selectie van de Walcherse club hebben tien spelers ook al een contract voor het komend sei zoen ondertekend. Naast Alfaro Pentury en Roy van der Kaap, raakt RCS ook zeker Rafael Vulin kwijt. Hij keert vol gend seizoen terug bij GPC Vlissin gen. Vulin speelde in het seizoen 2009-2010 ook al voor de zater dag-eersteklasser GPC. Hij kwam toen over uit de A-junioren van VC Vlissingen. Alfaro Pentury sint-jansteen - Nee, hij zal zelf waarschijnlijk niet meedoen. Toch blijft Eric Vereecken bij de wieler sport betrokken, in de begeleiding van het Arrow Cycle Team, waar van veel renners uit de regio deel uitmaken. Na twee trainingen be gint zaterdag het echte werk, met een Waod-wedstrijd in De Schom- melinge bij Sint-lansteen. „Ik ben positief gestemd over het komende jaar", zegt Vereecken. „De meeste jongens zijn zeer posi tief en ik verwacht dat ze enkele goede resultaten zullen boeken." Onder anderen Jimmy de Bruijn, Ismane Seghers, Jordy Leen- knecht, Jean-Paul Reunis, Karei Warnier, Sjacco Matthijs en Tom van Houte zijn zaterdag van de par tij, evenals verschillende andere Zeeuwse renners. De C- en D-categorie rijden vanaf 13.00 uur. De A- en B-categorie be ginnen om 15.00 uur aan het kar wei over 70 kilometer. Gambia Htl. Mannjai Lodge** Eenvoudig hotel in Afrikaanse stijl 9 dagen, logies/ontbijt 16 dagen vanaf 592,- Per persoon al v.a. Luracao App. Chogogo Resort**** Appartementen in Caribische stijl 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 979, Per persoon al v.a. Aruba Htl. Perle d'Or** Omgeven door een tropische tuin 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 899,- Per persoon al v.a. Htl. Club Amigo Atlantico*** Direct aan het prachtige witte strand 9 dagen, All Inclusive 16 dagen vanaf 999, Per persoon al v.a. 699,- Florida Htl. EconoLodge Inn Suites*** Ongedwongen en vriendelijke sfeer 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 760,- Per persoon al v.a. Mexico Htl Cancun Clipper Club*** Middenin het bruisende Cancun 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 899, Per persoon al v.a. Htl. Samsara*** Proef de typisch Jamaicaanse sfeer 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 899,- Per persoon al v.a. nse KepubiK Htl. Tropical Clubs Bavaro*** Kleinschalig hotel vlakbij het strand 9 dagen, All Inclusive 16 dagen vanaf 999, Per persoon al v.a. 6a voor het grootste aanbod tropische bestemmingen naar één van de 140 Arke winkels of naar Arke.nl Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon o.b.v. 2 personen met vertrek in apnl t/m oktober en ind. vlucht Vraag naar de voorwaarden. I—Arke.nl11401 SS?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57