Mppi yr WÊ zeeland 125 Misplaatst Opeenhoping voorbeelden van verrommeling zeker een jaar duren Omlegging bij Melissant maakt N251 veiliger Gemeente Veer wallen van Veere i^n strandje Aanleg sir Bastion Veere Contactmiddag voor stomapatiënten Culturele ontmoeting over Zeeuwse hoeve Bijeenkomst van slechthorenden Oud-katholieke dienst in roomse dagkapel woensdag 9 maart 2011 pM$ Janleg wandelpaden I Ewopea Unie Opdrachtgever en directie Subsidie- verleners: i^L/j Europees- Landbouwfonds voo piatSeiaPdsö-filwiHftelin.g Europe investeert in 2ijn platt De afdeling Zeeland van de Neder landse Stomavereniging houdt dinsdag 12 april een contactmiddag voor stomapatiënten en hun naas ten in het Palazzoli Huis in Goes. Belangstellenden kunnen niet al leen ervaringen uitwisselen, Dim Koks van de Stomavereniging is aanwezig om vragen te beantwoor den. Het Palazzolihuis is gevestigd op Erasmusflat 107. De stomamiddag is ook op die tijd. Entree: 2,50. KORTGENE In de serie Zeeuwse culturele ont moetingen komt Gerard Smallegan- ge morgen (donderdag) een lezing houden over hoeven op Walche ren, Zuid- en Noord-Beveland. Smallegange gaat in op de typisch Zeeuwse boerderijbouw, die zijn verre oorsprong vindt in de Vlaam se kloostertraditie en die sterk is beïnvloed door de nabijheid van de kust. De open avond wordt gehouden in de Nicolaaskerk in Kortgene en be gint om 19.30 uur. Entree 5 euro. MIDDELBURG De afdeling Zeeland van de Neder landse Vereniging Voor Slechtho renden komt vanavond bijeen in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Jacqueline La- vrijssen, medewerker van het Au- diologisch Centrum Eindhoven be licht de problemen, waarmee slechthorenden in de praktijk wor den geconfronteerd en de oplossin gen, die ze daarvoor vond. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. GOES foto Lex de Meester S Stadsraadbestuurders Jan Paul Louff en Willem Burki: reclameborden gemeente verrommelen het uitzicht. Op de historische stadswal die het stadshaventje scheidt van het pas aangelegde strandje, smeken 'afschuwelijke vlaggen' en 'misplaatste borden' luidruchtig om aandacht voor overheidsinstanties. 'ss mm wm f r -■ a. 'v/ - vl' „De opeenhoping van nutteloze, soms zelfs achterhaalde palen, borden en objecten op de hoek van Kaai en Markt haalt de markantste kruising in het stadje Veere omlaag." GOES De oud-katholieke gemeenschap in Zeeland heeft zaterdag 12 maart een kerkdienst in de dagkapel van de rooms katholieke kerk in Goes. Pastor R. Robison gaat voor in de eucharistieviering, die om 10.30 uur begint. De oud-katholieken in Zeeland heb ben elke tweede zaterdag van de maand een viering op een van de Zeeuwse eilanden. blust. Opvallend genoeg is niet al het meubilair verbrand: een tafel en een stoel op de zolderverdie ping staan er nog. Stille getuigen zijn verder de sta pels natte kranten en een kopje koffie, mét bluswater vermengd, op de leestafel van het café. Café Mid City zal nog wel dit jaar opengaan, verwacht eigenaresse Debora Voois. „Streefdatum is 29 april, precies voor Koninginne dag", zegt ze strijdlustig. „Maar ik ben realistisch. Misschien halen we het ook niet, het zij zo." Hoewel Mid City niet zo ernstig is getroffen als De Post, is de ravage evengoed enorm. De kelder is on der water gelopen, ook hier drup pelt het bluswater van het pla fond, het geautomatiseerde mu- zieksysteem is aan gort en op di verse plekken heeft de brandweer gaten in de muur moeten hakken om ervoor te zorgen dat de brand niet zou overslaan. „De brand heeft vooral gewoed in de tussen- vloeren en de spouwmuren", ver klaart Voois. De oorzaak van de brand, die ont stond in een magazijn aan de ach terkant van de eerste verdieping van De Post, is nog niet achter haald. De politie stelt echter geen verder onderzoek in. „Niets wijst op een misdrijf en dan wordt het verzekeringswerk", zegt een poli tiewoordvoerster. De hekken rondom de twee hore- capanden op de Grote Markt in Goes blijven voorlopig nog even staan. door Joeri Wisse melissant - De N215, de doorgaan de route over Goeree-Overflakkee, gaat in 2012 flink op de schop. Door de weg ter hoogte van Melis sant te verleggen, moet de weg vei liger worden. Automobilisten die van Melissant richting Dirksland rijden, komen halverwege, ter hoogte van de Staakweg, een bijna haakse bocht tegen. Dat kan gevaarlijke situaties opleveren, te meet omdat de bocht het zicht op de weg ernstig beperkt. Door de N215 in noord oostelijke richting op te schuiven, ontstaat er een veel vloeiender tra cé. Tegelijkertijd wordt afgerekend met een ander probleem. Lang zaam verkeer zoals tractoren rij den na de reconstructie over een parallelweg. Die wordt gevormd door het oude deel van de N2ts en door een parallelweg die tot en met de watertoren bij Dirksland wordt aangelegd. Alle kruispunten op de provinciale weg veranderen in rotondes. De provincie Zuid-Holland, de ge meente Dirksland, het Interge meentelijk Samenwerkingsver band Goeree-Overflakkee en wa terschap Hollandse Delta werken in het project samen. meer info: www.zuid-holland.nl/n215 ROCK IN DE KERK? Mag de Nieuwe Kerk worden ge bruikt voor rockconcerten? Reageer: www.pzc.nl/schouwen-duiveland EN VERDER blikt Ali Pankow vooruit op de musi cal Dochters van Tevje in Goes. www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55