land PZCL Stadhuismuseum later heropend Veiling materieel gemeente levert ruim 163.000 euro op Kotszakje SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 TEGENVALLERS Trage besluitvorming en koude winter hinderen renovatie Kleine kettingbotsing op Nieuwe Kooiweg almanak Beuzebankjes zijn terug van weggeweest Woensdag 9 maart 2011 Bomen en bloemen verzachten kaalslag in plantsoenen Stadje Veere turft voorbeelden van verrommeling Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans zierikzee - De restauratie van het Stadhuismuseum in Zierikzee heeft vertraging opgelopen. Her opening in de nazomer van 2011 is niet haalbaar. Het wordt voorjaar 2012 eer de deuren weer open gaan. De kosten blijven binnen het beschikbare budget. Restaura tie en inrichting zijn begroot op vijf miljoen euro. Al snel na de start van het bijzon der ingrijpende karwei werd de ge meente geconfronteerd met een aantal tegenvallers. Op meerdere plaatsen werd bruinrot geconsta teerd, er bleken balken vervangen te moeten worden en er moest as best verwijderd worden. Het idee dat het in het historische stadhuiscomplex ondergebrachte museum in 2010 'heropend zou worden, liet men al snel varen. De nazomer van 2011 werd het nieu we mikpunt. Om dat voor elkaar te kunnen krijgen had het ver nieuwde stadhuis begin maart bouwkundig opgeleverd moeten zijn. Dat is echter ook niet gelukt. De afgelopen strenge - en witte - winter zorgde, in combinatie met trage besluitvorming, voor opont houd. Sneeuw en vorst zorgden voor meer onwerkbare dagen dan waar rekening mee gehouden was. Dat betekent in de praktijk dat de bouwwerkzaamheden aan het his torische gebouwencomplex pas medio april dit jaar afgerond wor den. Daarna volgt de daadwerke lijke inrichting van het museum. Dat betekent onder meer schilder werk, de bouw van vitrines, de in richting van museale ruimtes, het afwerken ervan en het aanbrengen van verlichting. Aansluitend worden de museale stukken, die nu nog in het Mari tiem Museum staan, verplaatst naar het Stadhuismuseum. Het is de bedoeling dat dit werk in sep tember begint. In het meest optimistische scena rio zou het museum aan het einde van dit jaar heropend kunnen wor den. Het dagelijks gemeentebe stuur geeft echter de voorkeur aan kwaliteit van de inrichting boven snelheid en mikt op heropening in het voorjaar van 2012. Het in voormalige gevangenis het Gravensteen gevestigde Maritiem Museum blijft tijdens de zomerva kantie open. Zodra de collectie uit het Maritiem Museum verwijderd is wordt begonnen met een ingrij pende opknapbeurt van het Gra vensteen. zierikzee - De laatste bouten waren nog maar nauwelijks aangedraaid of er streken al mensen op neer. De rij bankjes onder de Beu- ze - een geliefd rustpunt in hartje Zierikzee - mmmmmmmmmsmmmmmmsmmmmmmmmm ZIERIKZEE is terug van weggeweest. De houten bankjes werden rond de jaarwisseling uit voorzorg door de gemeente Schouwen-Duiveland weg gehaald. De houten consoles waar zij op rust ten liet de gemeente zitten en dat pakte ver keerd uit. In de nacht van oud op nieuw wer den deze vernield. Cisteren werden de bank jes na een grondige opknapbeurt herplaatst. De bankjes rusten nu op stalen consoles die, mocht dat nodig zijn, weggehaald kunnen wor den. De gaten waar ooit de houten consoles zaten zijn dichtgemaakt, foto Dirk-jan Gjeltema Wethouder Wim Stouten is ermee in zijn nopjes. De veiling van wat rollend materieel van de gemeente heeft ruim 163.000 euro opge bracht. Op de internetsite van het Amsterdamse veilinghuis Troost wijk werden maandag twee vracht auto's, een kolkenzuiger, zes tracto ren, twee maaimachines en drie houtversnipperaars te koop aange boden. De spullen waren vorig jaar overbodig geworden nameen reorga nisatie bij de afdeling Openbare Werken. Het materieel staat bij Ver burg in Nieuwerkerk opgesteld. Stouten is tevreden met de op brengst „Die is volgens verwach ting. Er gaat nog wel tien procent af voor het veilinghuis." Stouten heeft achter zijn pc het bieden ge volgd: „Het laatste uur kwam er nog 12.000 euro bij." ZIERIKZEE Op de N59 nabij Zierikzee is giste ren een kleine kettingbotsing ont staan. Daarbij zijn geen ernstig ge wonden gevallen. Een personenwa gen botste tegen een busje, dat van wege de verkeerssituatie op de weg stil stond. Hierbij ontstond slechts lichte schade. Een auto die daar weer achterop reed, maakte echter wel een forse klap. De inzit tenden, een man (42) en vrouw (56) uit Drunen, zijn ter controle overgebracht naar het ziekenhuis. Tip? redactie@pzc.nl Carnaval is een leuk feest, tenminste als je een liefhebber bent van het leutfeest. De bewoner van de Hulster binnenstad stond met zijn voeten in het feestgedruis. De stoet denderde aan zijn huis voorbij en de carnavals krakers klonken van alle kanten. Daar valt niet aan te ontkomen. He lemaal niet erg. Dat weet je als bin nenstadbewoner van het Vossenrijk. Maar soms stonden zijn voeten letter lijk in de restanten van een avondje leut, achtergelaten door dronken droppies die hun drank niet binnen konden houden. Ach, als binnenstad- bewoner haal je je schouders op. Hij pakte de bezem en een emmer sop om zijn eigen stoepje letterlijk schoon te vegen. Een gedachte kwam bij hem op. Als hondenbezitter ben je verplicht een poepzakje bij je te hebben. Geef de feestgangers een kotszakje. Kunnen ze tenminste hun eigen rommel opruimen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51