sport 129 kwartfinales Goss pakt etappe én leiderstrui Parijs-Nice NEW ARRIVALS WIN ÉÉN VAN DE IPADS! rosada Aardige premie spelers Dortmund Sjachtar Donetsk-AS Roma Gesprek kritische coaches en arbiters woensdag 9 maart 2011 Sjachtar Donetsk bereikte voor het eerst in zijn bestaan de kwartfinale van de Champions League. Na de 3-2-zege in Rome was de ploeg uit Oek raïne ook gisteravond te sterk voor AS Roma: 3-0. Voor rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Sjachtar scoorde wel, Roma niet omdat het een strafschop miste. Na de thee was Sjachtar oppermachtig. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Wat waren ze tevre den bij Arsenal met het snelle her stel van Robin van Persie. Negen dagen nadat hij in de finale van de League Cup geblesseerd raakte aan zijn knie, verscheen de aanvaller aan de aftrap voor de kraker tegen Barcelona. Zijn optreden duurde echter slechts 58 minuten. Van Per sie kreeg een domme gele kaart, verdween gefrustreerd in de cata comben en wist een kwartier later al dat hij ook in 2011 de Cham pions League niet zal winnen. Barcelona profiteerde namelijk op timaal van de overtalsituatie. Op het moment dat Van Persie werd weggestuurd stond het verrassend genoeg - en tegen de verhoudin gen in - 1-1. Dankzij drie subtiele voetbewegingen was de door Ar senal opgetrokken muur op slag van rust vakkundig afgebroken. Andres Iniesta verzorgde de assist, Lionel Messi toverde met zijn lin kervoet en volleerde vervolgens de openingstreffer binnen. Het leek de aanzet voor een een voudige overwinning, maar vlak na rust schoot Barga zichzelf in de voet toen Sergio Busquets een cor ner van Samir Nasri in eigen doel kopte (1-1). Met die stand stond Ar senal in de kwartfinales, maar nog geen drie minuten na de fortuinlij ke gelijkmaker werd Van Persie weggestuurd. De Rotterdammer haalde met rechts uit, één seconde na het fluitsignaal van scheidsrech ter Busacca. Het leverde hem zijn tweede gele kaart op, nadat hij zich voor rust ook al twee keer in negatieve zin had onderscheiden. Eerst plantte Van Persie zijn nop pen in het been van Messi, vlak voor rust sloeg hij Dani Alves in het gezicht en kreeg hij zijn eerste gele kaart. Door die laatste actie laaide het vuurtje op en leek het ritme van Barcelona even te wor den verstoord. De Catalaanse top- ploeg heeft echter individuen rondlopen die daar geen bood schap aan hebben. Iniesta zette de aanval op, Messi passeerde de inge vallen doelman Manuel Almunia en knalde de bal in het verlaten doel (1-0). Het krachtsverschil werd daardoor in één doelpunt uitgedrukt. Barce lona deelde de lakens uit, liet de bal als vanouds van voet tot voet gaan, zette bij balverlies meteen druk, maar creëerde voor rust wei nig echte kansen. De openingstref fer van Messi zorgde er wel voor dat Arsenal moest komen, omdat het door het doelpunt dat David Villa in Londen (2-1) had gemaakt op de rand van uitschakeling stond. Het eigen doelpunt van Bus quets leek de wedstrijd een onver wachte wending te geven, maar de rode kaart voor Van Persie liet het duel opnieuw kantelen. Met elf tegen tien schoot Xavi de 2-1 binnen, maakte Messi twee mi nuten later vanaf de strafschopstip zijn tweede van de avond (3-1), waardoor Arsenal definitief in de touwen leek te liggen. De Londen- se ploeg kreeg nog wel een goede kans via Nicklas Bendtner, maar daarvoor had Barcelona het kar wei al af moeten maken. Dat had Ibrahim Afellay kunnen doen, maar de ingevallen oud-PSV'er slaagde er niet in de bal voorbij Al munia te krijgen. Na afloop stapte hij samen met zijn ploeggenoten tevreden het veld af, met een plek in de kwartfi nale van de Champions League op zak. In de catacomben zal hij onge twijfeld Van Persie nog tegen het lijf zijn gelopen. Hij was één van de meest besproken spelers in Camp Nou, maar niet vanwege zijn voetballende kwaliteiten. NUITS-SAINT-GEORGES - Matthew Goss heeft de derde etappe van Pa rijs - Nice gewonnen. De Austra liër van HTC Highroad was in de rit van Cosne-cours-sur-Loire naar Nuits-Saint-Georges over ruim 200 kilometer de beste in de mas sasprint. Door zijn ritzege loste Goss de Belg Thomas de Gendt van Vacan- soleil af als klassementsleider. De Gendt staat nu tweede op twee se conden. In de laatste honderden meters was er voorin het peloton een val partij. De Sloveen Peter Sagan klap te tegen het wegdek omdat zijn band in de laatste scherpe bocht van zijn velg afliep. Goss bleef overeind en versloeg zijn landgenoot Heinrich Haussier en de Rus Denis Galimzianov. De rit stond in het teken van een vlucht van vijf renners, die kort na de start wegreden en het tot zo'n 20 kilometer voor de streep volhiel den. Cédric Pineau, Biel Kadri, Jus- si Veikkanen, Cyril Gautier en Ro- main Hardy kregen op het geacci denteerde terrein maximaal 4.30 voorsprong. Na de beklimming van de Cóte de Bécoup was hun spel uit. De Frans man Thomas Voeckler zag dat aan komen en demarreerde. Kadri, die al lange tijd voorop had gereden, sloot opnieuw aan. Het duo sloeg een gaatje dat echter rond de 20 se conden bleef schommelen. Het pe loton pakte het tweetal kort voor de finish terug. Matthew Goss wint de etappe en pakt de gele leiderstrui. foto Guillaume Horcajuelo/EPA Met drie bochten in de laatste kilo meter was de aankomst in Nuits-Saint-Georges link. Dat bleek ook in de praktijk. Na de laatste bocht ging Sagan plat. De Slowaak sleurde de Belgen Nikolas Maes en Jurgen Roelandts mee. Goss trapte door en hield Haussier achter zich. Haussier was misschien wel de rapste, maar be gon eigenlijk al in geslagen positie aan de sprint. Rabo-renner Maarten Tjallingii was de beste Nederlander, wel pas op de 62e plaats. Hij eindigde in het peloton. DORTMUND - Voor de spelers van Borussia Dortmund ligt een aan trekkelijke bonus in het verschiet als ze dit seizoen de Duitse titel veroveren. Hoofdsponsor Evonik keert vier miljoen euro uit als de ploeg van trainer )ürgen Klopp de fiere kop positie die de ploeg op dit mo ment in de Bundesliga inneemt, omzet in het kampioenschap. Evonik, een bedrijf dat gespeciali seerd is in chemicaliën, betaalt jaar lijks een slordige 7,5 miljoen euro om op het shirt van Dortmund te mogen staan. Het concern uit het naburige Es sen kan zich ook wel wat permitte ren, want Evonik maakte maandag nog melding van een recordwinst over afgelopen jaar. Met nog negen competitiewedstrij den voor de boeg heeft Borussia Dortmund aan kop van de rang lijst liefst twaalf punten voor sprong op eerste achtervolger Bayer Leverkusen. ZEIST - Voetbalbond KNVB gaat in gesprek met de clubs die de afgelo pen vyeken in de eredivisie forse kritiek hadden op het functione ren van scheidsrechters. Directeur Bert van Oostveen heeft contact opgenomen met AZ en FC Utrecht. Trainer Gertjan Verbeek van AZ had veel aan te merken op de leids mannen. Dat gold ook voor Foeke Booy, technisch directeur van FC Utrecht. „Het is voor ons belang rijk om in gesprek te zijn met alle betrokken spelers op en rond het voetbalveld. We gaan een overleg organiseren met onder andere de ze twee clubs. We zullen hiervoor ook een aantal scheidsrechters uit nodigen", aldus Van Oostveen. Verbeek sprak harde woorden over de arbiters in Nederland. Hij stelde dat de arbitrage nog in een prehistorisch tijdperk leeft. DE VOORJAARSCOLLECTIES ZIJN BINNEN KOM IN DE CARNAVALSVAKANTIE NAAR ROSADA EN 60 winkels op één toplocatie in Roosendaal In Rosada vind je maar liefst 60 merkwinkels, o.a.: Nike Factory Store, Scapa Sports, River Woods, Levi's, Converse en Björn Borg. Altijd 30 tot 70% goedkoper! Ook tijdens de Camavalsvakantie maandag t/m zondag open van 10:00 tot 18:00 uur I www.rosada.nl 30 MIN VANAF ROTTERDAM factory outlet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47