Alex de Vos trekt ten 241 zeeland Terneuzen maakt haltes bussen toegankelijker Piet Brakman doet nieuwe poging Toonbeeldgroepen exposeren in De Stelle Bijeenkomst van slechthorenden Kijken naar vogels in Margarethapolder 'In de schaduw van Brei' in Ledeltheater Concert harmonie OKK in Maoneblusser SOCIALE WERKVOORZIENING 'Ook mensen achter mij moeten de kans 'Vogelstand is niet zó slecht' Drie sloopschepen onverwacht snel weg X-Factor audities op achterbank van Fiat 500 C woensdag 9 maart 2011 AXEL Troubadour Piet Brakman treedt komende zaterdag óp in cultureel centrum De Halle in Axel. Hij maakt daarmee een 'inhaalslag', want afgelopen december werd zijn optreden afgelast wegens het slechte weer. Brakman brengt zijn nieuwe show 'Twee polders ver', die enigszins is geactualiseerd. Het optreden begint om 20.00 uur. Toegang 10 euro. OOSTBURG Leerlingen van de open atelier en aquarelgroep van Instituut Toon beeld uit Temeuzen stellen deze en volgende maand werk tentoon in verpleeghuis De Stelle. De leer lingen, die allen les krijgen van Joost Heeren, verwerken diverse kleur- en aquareltechnieken in por tretten, landschappen en fantasie- werken. In de vitrines is glaskunst van Arie Vinke te zien. MIDDELBURG De afdeling Zeeland van de Neder landse Vereniging Voor Slechtho renden komt vanavond bijeen in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Jacqueline Lavrijssen, medewerker van het Audiologisch Centrum Eindhoven belicht de verschillende problemen, waarmee slechthoren den in de praktijk worden gecon fronteerd en de oplossingen, die ze daarvoor vond. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur en is gratis toe gankelijk voor slechthorenden en andere belangstellenden. DE GRIETE Staatsbosbeheer houdt komende zondag een excursie door de nor maal gesproken ontoegankelijke Margarethapolder bij De Griete. Die is de afgelopen jaren omgeto verd tot natuurgebied, waar veel vo gels verblijven. Vertrek is om 9.30 uur bij café De Griete. Aanmelden is verplicht en kan via 0115-612008 of per mail: jmmolena@planet.nl. Deelname is gratis. OOSTBURG In het Ledeltheater in Oostburg is vanavond de try out van de muziek theatershow over de Belgische zan ger Jacques Brei: In de schaduw van Brei. Bekende chansons van Brei zo als Le plat pays (Mijn vlakke land), Or- ly, Marieke, Madeleine en Les Flaman- des passeren de revue, in het Frans, Nederlands en plat Vlaams. De voorstelling begint om 20.15 uur. Entree 18 euro. SCHOONDIJKE De harmonie Oefening Kweekt Kunst Groede-Schoondijke geeft za terdagavond 19 maart haar jaarlijk se lenteconcert in De Maoneblus ser te Schoondijke. De harmonie heeft een zeer gevarieerd repertoi re ingestudeerd met onder meer filmmuziek, popnummers en wal sen. Kortom elke muziekliefhebber komt vanaf 19.30 uur aan zijn trek ken. De harmonie treedt op met een op hoog niveau spelende drum band, die dit jaar tijdens een toer- nee onder meer Frankrijk, Schot land, Amerika en Japan bezoekt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen gaat de komende jaren vijftig bushaltes verspreid over alle woon kernen toegankelijk maken voor mindervaliden en rolstoelgebrui kers. Met dit karwei is eerf bedrag van 250.000 euro gemoeid. De provin- de draagt daarvan de helft bij. „De toegankelijkheid van het open baar vervoer is wettelijk vastge legd", zegt wethouder Co van Schaik (verkeer en vervoer). „Ei genlijk had het werk aan de bus haltes vorig jaar al gereed moeten zijn. Maar je hebt niets aan een aangepaste halte als ook de lijnbus sen niet aangepast zijn. Daar wordt op dit moment door Veolia hard aan gewerkt." De haltes die in eerste instantie aangepast moeten worden zijn zo geheten knooppunthaltes en hal tes die veelvuldig gebruikt worden door mensen met een functiebe perking. Bijvoorbeeld bij zorgin stellingen, ziekenhuizen en winkel centra. Er komen onder meer perronban den om het hoogteverschil tussen in- en uitstap op te vangen. Iedere bebouwde kom in de gemeente krijgt tenminste één toegankelijke halte. Volgens B en W is het 'accep tabel' om dat karwei over een aan tal jaren uit te smeren tot 2015. TERNEUZEN - Het gaat in Oost- Zeeuws-Vlaanderen misschien niet goed met de vogelstand, maar toch niet zo dramatisch slecht als vogel kenner Fons de Kind uit Sint Jan steen zaterdag in deze krant stelde naar aanleiding van de toename van het aantal vossen. Dat zegt Jan-Willem Vergeer van SOVON Vogelonderzoek Nederland. „Natuurlijk heeft De Kind gelijk dat het aantal eksters, kraaien en vossen fors is gegroeid, maar de Alex de Vos: „Ik ben niet flauw, maar ik weet ook dat ik niet moet overdrijven. Ik moet mijn grenzen stellen, anders conclusies die hij daaruit trekt, kun nen we niet helemaal delen." Ver geer wijst op onderzoek uit 2009 van Het Zeeuwse Landschap in de Clingse bossen. „Daarbij zijn 44 vo gelsoorten geteld. Heel wat meer dan de vijf soorten die De Kind noemde." Volgens Vergeer wijst landelijk onderzoek uit dat er geen reden is om intensief op vossen te jagen. „Al kan de aanwezigheid van de vos lokaal wel gevolgen hebben voor de weidevogels." SLUISKIL - Nog onverwacht snel verdwijnen drie sloopschepen uit het zijka naal bij Sluiskil. Gisteren werd het binnenschip Boekaniers langszij geno men door de duwcombinatie Flevotrans. Het gaat naar Reitsema Recyling in Kootstertille. Dat bedrijf heeft er nog twee opgekocht. Zeeland Seaports wil de kanaalarm nog dit jaar opschonen. foto Adri van de We ge GOES - Mensen met zangtalent kunnen dat talent zaterdag etale ren bij Auto Mondo aan de Amundsenweg in Goes. Daar wor den de X-Factor Fiat 500 Backseat Auditions gehouden. Belangstellen den kunnen tussen 12 en 16 uur naar de showroom van het autobe drijf komen en een liedje zingen op de met camera en microfoon uitgeruste achterbank van een Fiat 500C. De auditie wordt opgeno men en zondag geplaatst op de Facebookpagina's van X-Factor en Fiat. Bezoekers van die sites kun nen op de filmpjes stemmen. De officiële jury van X-Factor beslist wie van de vier weekwinnaars een live-optreden op internet wint. door Hartnen van der Werf De vergelijking is even veelzeggend als schrijnend. Alex de Vos (45), medewer ker van sociale werk voorziening Dethon in Terneuzen, maakt hem. Citerend uit eigen ervaring: „Zit ik in een theater, dan kan ik mijn jas altijd naast me op een stoel leg gen. Er komt toch niemand naast me zitten. Mensen moeten blijk baar over een drempel heenstap pen, maar dat doen ze niet. En dan zouden werkgevers in het be drijfsleven wél meer medewerkers van sociale werkvoorzieningen wil len aannemen, zoals deze regering verwacht?" Alex hoeft niet lang na te denken over het antwoord op de bijna re torische vraag. Hij kent het 'gewo ne' bedrijfsleven. Hij heeft een klei ne tien jaar bij Dow in Terneuzen gewerkt, via het elektronicabedrijf van Gerrit de Jonge in Axel. „Ik had de bevoegdheid over het moto renarsenaal en storingsmagazijn. Dat ging vrij aardig. Mensen wa ren verdraagzaam en hielden reke ning met mijn lichamelijke beper kingen. Tot het minder ging bij Dow. Zwakkere schakels moesten er tussenuit. Toen al, in 1993. Dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44