't Nieuwe rijden is voor 21 zeeland Zoekactie vermiste vissers gestaakt Van de zotte PZC woensdag TRANSPORT Brandstofprijs kan niet zonder gevolgen blijven stijgen De krant 8 weken voor 24 euro! tanken in Zeeland woensdag 9 maart 2011 door Ernst Jan Rozendaal NRC Handelsblad is maandag overgegaan op het tabloidformaat. Eventjes dacht ik dat de PZC de laatste dagen ook inno vatieve uitgaven was gaan maken: carnavalskranten. Al lezende kreeg ik namelijk de indruk dat de wereld op zijn kop staat. Uitgerekend op de dag dat duide lijk wordt dat de koningin alleen maar een vorkje prikt met de sul tan van Oman om de Scheldewerf in Vlissingen aan een vette order te helpen, wordt ook bekend dat gitarist Brian May van Queen naar het Arsenaaltheater aldaar komt om de Eddy Christiani Award in ontvangst te nemen. Het is dat je op de hit 'Killer Queen' geen polonaise kunt lo pen, anders had ik het gedaan. Op twitter liet Geert Wilders zich ook uit over het 'privébezoek' van onze majesteit. 'Dat de Koningin met die dictator gaat dineren is erg dom', allitereerde hij er op los. Bijna een letterlijk citaat uit het commentaar van de PZC - waar 'een beetje dom' stond, wat natuurlijk leuker is. Het moet niet gekker worden, citeerde ik op mijn beurt - in gedachten - onze geblondeerde carnavalsprins. Maar dat werd het dus wel. De be- zineprijzen rijzen de pan uit. Om te bezuinigen voert Spanje daar om een maximumsnelheid van no in. En wat doen wij? We gaan van 120 naar 130. Vervolgens las ik dat sirenes maandag niet afgin gen. Had de brandweer het te druk of waren er te veel spuitlie- den carnaval gaan vieren? Dat woord spookte maar door mijn kop en vertroebelde mijn blik. Ik beeldde me een WD-er in die met een hete aardappel in zijn bek een vonnis van de Raad van State becommentarieerde: 'Trans port karnafval mag doorgaan.' Voor mijn geestesoog reden praal wagens af en aan bij de kerncen trale die leek op Nijntje. „Fantas tisch idee!", riep ik uit toen ik het artikel las over een onderzoek om carnaval op te bergen in de diep ste kleilagen van Noord-Brabant Inmiddels is het dinsdagavond 11 over 11. Ik zet een punt achter de ze column. Nu zal alles toch wel weer normaal worden? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.ni Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 914330 AB Middelburg - T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E; schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 53t 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) - Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 0e PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aa MOTHNNMBBHBNaMMM ARNEMUIDEN - Vissers van de Arne- muiden 46 en Yerseke 138 hebben gisteravond de zoekactie naar hun drie vermiste collega's van de vori ge week gekapseisde Nieuwpoort 28 stopgezet. Ze hebben de omge ving rond het ongeval op ruim twintig kilometer uit de kust van het Franse Duinkerke afgezocht zonder de lichamen van de vis sers, twee uit Arnemuiden en één uit Oost-Souburg, te vinden. „We hebben gedaan wat we kon den", aldus de schipper van de Yer seke 138. „Helaas kunnen we het nu niet afsluiten." Alleen een vis- kist, theedoek en petje van één van de vissers zijn gevonden. Vier Belgische kotters met Nederlandse vissers hebben maandag ook gehol pen. Eén van die kotters viste de kist op, wat moed gaf De schipper van de Yerseke 138: „Als je daarna weinig meer vindt, moet je er een keer een punt achter zetten." De oorzaak van het ongeval is nog een raadsel. Stefaan Desmet, procu reur des konings in Veurne, gaat er vanuit dat er geen aanvaring is ge weest. België doet voorlopig geen verder onderzoek. Zeeuwse vissers hebben de kotter gisteren in Ter- neuzen aan een technisch onder zoek onderworpen. Eigenaar Mat- thijs van der Ploeg denkt nog aan een aanvaring. „Mogelijk is bij het spoelen van de netten een kabel geraakt." Informatie over passeren de zeeschepen kan uitkomst bie den. De Franse kustwacht heeft die gegevens aldus Van der Ploeg nog niet beschikbaar gesteld. Tankstation TinQ Vlissingen Paul Krugerstraat 237 Euro95 1,59 euro 1,31 euro 1,59 euro 1,33 euro 1,60 euro 1,32 euro 1,34 euro Diesel PicoBello Terneuzen Bellamystraat 28a AgriSneltank Goes Van Hertumweg 7 Shell Express Burgh-Haamstede 1,61 euro Roterij 22 „Het is een regelrechte ramp voor ons", zegt Jan de Koeijer van transportbedrijf De Koeijer uit Yerseke. Transportbedrij ven vrezen voor omzetdaling door de hoge brandstofprijs. Taxicentrale Renesse (TCR) zit nu nog aan 'de goede kant' omdat het bedrijf met raffinaderijen prijsafspraken voor een jaar heeft gemaakt. „Maar over een halfjaar moeten we weer met hen om de tafel", zegt Kees Hage van TCR. door Karen Hagen en Edith Ramakers in de wagenparken in Yerseke, Breskens en Arnemuiden. De chauffeurs hebben vaak Rungis, in Parijs, als eindbestemming. Dat is de grootste versmarkt van Europa. „De regering", moppert De Koe ijer, zou ook iets meer mogen doen om ons tegemoet te komen." Hij legt uit: Een standaard vracht wagen kan zo'n 33 pallets laden, maar de 'grotere jongens zitten aan de 50 tot 55 pallets'. „Daar heb je een extra vergunning voor no dig en die worden niet zo gemak kelijk verstrekt. Daar moeten we lang op wachten en dat kost ons geld." De hoge olieprijs kan er ook toe leiden dat er naar goede alternatie ven voor diesel of benzine wordt gekeken. Dat is voor veel transport bedrijven onderwerp van gesprek, beaamt De Koeijer. Ook Kees Hage van Taxicentrale Renesse deelt die Een liter benzine kost zo'n 1,70 euro en diesel stijgt tot ongeveer 1,40 euro. „De sterkgestegen brandstofprijs wordt vooral veroorzaakt door de onrust in het Midden-Oosten en Noord-Afrika. Het probleem is misschien ernstiger dan zo'n drie jaar geleden toen de olieprijs op liep tot bijna 150 dollar per vat. Het verschil met toen is dat we aan het herstellen zijn van een zware recessie en de regio waar de fossiele brandstof vandaan komt, nog wel even erg instabiel lijkt te blijven. Ik heb geen antwoord op dit probleem", zegt lan de Koeijer, „anders was ik misschien een we reldleider ofzo. Maar de brandstof prijs kan natuurlijk niet alsmaar maar blijven stijgen zonder gevol gen." Tegen zijn chauffeurs zegt hij: pas op voor je rechtervoet. „Geef wei nig gas, want het nieuwe rijden is goed voor het milieu en zeker nu ook voor de portemonnee." Transportbedrijf De Koeijer heeft met zijn klanten een 'dieselclausu le' afgesproken. „We rekenen de verhoging door aan de klant, maar doen dat op een zeer aardige manier. Het is een compensatie voor de schade die wij lijden." De Koeijer rekent voor dat de dieselprijs in amper twee maanden tijd gestegen is met 8 procent. „Als je per jaar 1,8 mil joen liter verstookt, dan begrijp je dat dat deze stijging behoorlijk op ons budget drukt. Brandstof maakt bovendien 30 tot 35 procent van onze totale kosten uit." De Koeijer heeft 110 vrachtwagens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2