Van Persie helpt Bar^a naar Topatleten zijn bijna overal helden 281 sport BARCELONA-ARSENAL Na tweede gele kaart voor aanvaller van Arsenal weten Spanjaarden in de achtste finales van de 5tond slechts 58 minute" Champions League het verschil te maken (3-1). njn tweede geie kaan. Van der Vaart speelklaar bij Spurs Wielrenner Pellizotti twee jaar geschorst Webber snelste op eerste testdag Ook FC Utrecht stopt met vrouwenvoetbal Arbiter Bossen weer in actie 58 Arsenal-speler Robin van Persie in het veld. Toen kreeg hij s 1 m& mmmm ast bobs as s s hbsbü sassa 3 woensdag 9 maart 2011 LONDEN Rafael van der Vaart is fit genoeg voor de wedstrijd van vandaag te gen AC Milan in de achtste finales van de Champions League. Hij is hersteld van een kuitblessure. Na de heenwedstrijd tegen Milan, die de Spurs drie weken geleden met 1-0 wonnen, speelde Van der Vaart geen wedstrijd meer. Ook Gareth Bale lijkt klaar voor het duel. De middenvelder stond anderhalve maand aan de kant met rugklach ten, maar doorstond een inval beurt tegen Wolverhampton Wan derers (3-3) zondag goed. LAUSANNE De Italiaanse wielrenner Franco Pellizotti is voor twee jaar ge schorst wegens dopegebruik. Pellizotti, in de Tour van 2009 nog bergkoning, moet ook een boete be talen van 115.000 euro. Al zijn resul taten sinds 7 mei 2009 worden ge schrapt. Pellizotti werd vorig jaar vlak voor de Ronde van Italië door de wielrenunie UCI geschorst op basis van afwijkende bloedwaar den in zijn biologisch paspoort. In oktober sprak het Italiaans Olym pisch Comité hem, maar de UCI ging daar niet mee akkoord. BARCELONA De Australische formule i-coureur Mark Webber heeft de beste tijd neergezet tijdens de eerste testdag in Barcelona. De coureur van Red Buil klokte een ronde van 1.22,544 en was daarmee bijna vier tienden sneller dan de Brit Jenson Button, die in zijn McLaren tot 1.22,910 kwam. De Rus Petrov (Lotus Renault) zette de derde tijd neer: 1.22,937. De teams testen hun nieu we bolides tot en met vrijdag in Barcelona. Het formule i-seizoen begint op 27 maart in Australië. UTRECHT In navolging van AZ en Willem II stapt ook FC Utrecht na dit seizoen uit de eredivisie voor vrouwen. De wankele financiële basis onder het vrouwenvoetbal in Nederland is voor Utrecht de reden om de vrou- wentak op te heffen. FC Utrecht maakt sinds de start van de eredivi sie voor vrouwen in 2007 deel uit van de competitie, net als AZ en Willem n. De voetbalsters verover den vorig seizoen de KNVB-beker. Op dit moment staat de ploeg vijf de in de eredivisie. ZEIST Scheidsrechter Ruud Bossen heeft na een weekje rust weer een wed strijd in de eredivisie toegewezen gekregen. De Haarlemmer leidt vrijdag het duel tussen FC Utrecht en FC Groningen. Bossen kwam afgelopen weekein de niet in actie nadat hij vorige maand stevige kritiek kreeg op zijn optreden in de wedstrijd tussen AZ en FC Twente. Hij deelde twee rode kaarten uit. De wedstrijd werd ook enige tijd stilgelegd van wege kwetsende spreekkoren. door Wilko Voordouw PARIJS - Topatleten zijn in de grote Europese landen als Frankrijk, En geland, Duitsland en Spanje tops- terren. Ze hebben uitstekende in komens uit goede sponsorcontrac ten, het grote publiek juicht ze ook toe als popsterren. Een schril contrast met de situatie in Neder land, waar iedere atleet gewoon over straat kan en waar schraal hans keukenmeester is. Afgelopen zondag in Omnisport- centrum Bercy slaakte meerkam- per Ingmar Vos een vreugdekreet toen hij het eindklassement van de zevenkamp zag op het grote scherm. Het was hem gelukt om vijfde te worden, precies de klasse ring die hij nodig had om een A-status te krijgen bij NOCNSF. Het levert hem iedere maand een bedrag van iets meer dan duizend euro op. „Ik ben hier heel blij mee. Het stelt me in staat door te gaan met mijn sport", aldus de atleet, voor wie zijn club PAC een inza meling houdt om een nieuwe set polsstokken te kopen. Neem nou Christophe Lemaïtre, in Parijs winnaar van het brons op de 60 meter. De 20-jarige sprinter uit Aix-les-Bains heeft in 2010 zijn eerste financiële klapper gemaakt. Hij was een van de sensaties op het EK-atletiek in Barcelona met goud op de 100, de 200 en de 4xioo-meterestafette. Zijn inko men voor 2011 wordt geschat op 260.000 euro. Dat heeft hij onder meer te danken aan een royaal con tract bij Asics, dat van de Franse sprinter een van de internationale sterren heeft gemaakt. Daarnaast heeft hij privileges waar een Nederlandse atleet alleen maar van kan dromen. Vorig jaar mocht hij bij meetings rekenen op een startgeld van rond 10.000 eu ro. Dit jaar kan hij dat bedrag waar schijnlijk verdubbelen. Daarbij is de 4500 euro die de stad Aix-les-Bains hem jaarlijks uit keert als ambassadeur natuurlijk een schijntje: maar voor dat geld zou Vos een set nieuwe stokken kunnen kopen. Tenslotte: Vos moet in Birming ham, waar hij woont en traint, op zoek naar nieuwe woonruimte nu zijn relatie op de klippen is gelo pen. Lemaïtre heeft dat probleem niet. Zijn club betaalt zijn apparte ment. Waar Lemaïtre een Asics-contract heeft met een loop tijd tot en met de Spelen van 2016, daar zal Vos zijn A-status en bijbe horend stipendium ieder jaar op nieuw moeten verdienen. Overigens zijn er Nederlandse atle ten die het met nog fors minder moeten doen. Neem nou Brian Mariano, die in dezelfde finale als Lemaïtre naar de zesde plaats liep. Hij 'verdiende' met die prestatie een B-status, wat neerkomt op een onkostenvergoeding. Toegege ven atletiek is in Frankrijk, Enge land en Spanje een grotere sport dan in Nederland. De thuismarkt is dus groot - reden waarom Asics zo veel geld over heeft voor Lemaïtre. Zaterdag en zondag zat het Palais Omnisports in Parijs bomvol met 8000 dolenthousiaste toeschou wers. Die gingen uit hun dak bij al le prestaties - vooral bij de twee wereldrecords op het hinkstap- springen van Teddy Tamgho, af komstig uit een voorstad van Pa rijs. Tamgho kan net als Lemaitre niet meer gewoon over straat. Jon geren scanderen zijn naam, willen met hem op de foto en vragen handtekeningen. Ze zijn niet zulke grote helden als voetballers, tennis sers of rugbyers, maar duiken wel regelmatig op in televisieshows, waar ze als vedettes worden behan deld. Heel wat anders dan bij ons waar een optreden in Holland Sport het hoogst haalbare lijkt. Scheidsrechter Massimo Bussaca houdt Robin van Persie de rode kaart voor. foto Alberto Estevez/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28