Herinnering aan Hans Blommaart eerste Mallardmars 241 zeeland Zoektocht in Mallebos naar Farida Zargar Wat is de hel van 27.99 Van de Mallardmars is een fotoboek gemaakt. Aan de eerste editie van deze wandeltocht deden vorig jaar 425 wandelaars mee. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto woensdag 9 maart 2011 FOTOBOEK MALLARDMARS 'Ik vond het prachtig dat er behalve veteranen ook veel jeugd meedeed aan de Mallardmars vorig jaar. Er blijven immers steeds minder mensen over die de oorlog bewust hebben meegemaakt' door Frank van Cooten Over de eerste editie van de Mallardmars is een fotoboek ver schenen. Initiatief nemer Hans Blom maart overhandigde gisteren het eerste exemplaaar aan burgemees ter René Verhulst van Goes. Samen met Kees Traas en zijn zoon Stef van het bevrijdingsmu seum Zeeland in Nieuwdorp ston den ze stil bij de hevige strijd in 1944 op de Bevelanden en Walche ren. Blommaart verwachtte niet dat de eerste editie van de Mallardmars op 30 oktober vorig jaar zo'n suc ces zou zijn. Hij hoopte op twee honderd deelnemers aan deze wandeltocht van het bevrijdings museum naar de Sloebrug en te rug maar dat werden er 425. „Gelukkig hadden we medailles ge noeg. Ze kwamen ook overal van daan. Zelfs uit Almere." De organisatie had ook contact met wandelsportverenigingen. „Veel deelnemers kwamen dus ook om meters te maken." Het idee voor een bevrijdingsmars ontstond bij de opening van het museum in 2009 door Prinses Mar griet. Vorig jaar was het eindelijk zo ver. „Ik heb er toch een nacht niet van geslapen. Een dergelijke wandeling is wel vergunningvrij maar er komt toch een hoop gereg- gel bij kijken." De wandeltocht was vorig jaar voor de eerste keer als herinnering aan de bevrij ding van Zuid-Beveland. De wan deling is genoemd naar operatie Mallard, de codenaam voor de nachtelijke oversteek van het Sloe door Britse troepen. Het ging om de 156th en 157th Infantry Brigade en Force Troops van de 52nd Infan try Division. De oversteek was bedoeld om ten zuiden van de Sloedam een brug genhoofd te vestigen op Walche ren. Deze operatie begon op 2 no vember en eindigde op 4 novem ber 1944. SPIJKENISSE/BRUINISSE - In het Mal- lebos bij Spijkenisse is gisteren een grote zoekactie gehouden in de zaak van de vermissing van de 22-jarige Farida Zargar uit Spijke nisse. Farida - die in Burgh-Haam- stede en Bruinisse heeft gewoond - wordt sinds donderdag 5 augus tus 2010 vermist. Politiemensen hebben in samen werking met de Krijgsmacht, waar onder specialisten van de Marine en de Landmacht, speurhonden van de KLPD, het Nederlands Fo rensisch Instituut en specialisti sche diensten van de politie het volledige bos uitgekamd op zoek naar eventuele sporen van Farida. Aan de eerste Mallardmars van vorig jaar deed jong en oud mee. De Mallardmars is de herinnering aan deze nachtelijke oversteek. En als blijvende herinnering aan de eerste editie is het boek ge maakt. Dit boek staat vol met fo to's van de enthousiaste wande laars en de militaire voertuigen die aan de tocht deelnamen. De jongste deelnemers werden met voertuigen uit de Tweede We reldoorlog naar de Sloedam ge bracht en liepen de tocht van 6,3 kilometer terug. De langste af stand was dertig kilometer. Kees en Stef Traas hebben meer plannen voor het bevrijdingsmu seum waar vorig jaar achttiendui zend mensen op afkwamen. Zo komt er een bevrijdingspark met een parking en twee loodsen voor militaire voermigen. Tevens wordt het noodkerkje van Ellewoutsdijk nagebouwd. Dit kerkje van drie nissehutten werd in 1946 ge bouwd omdat het oorspronkelijke godshuis in puin was geschoten. In de replica van de kerk wor den onder meer wisseltentoon stellingen gehouden. De ope ning van het bevrijdingspark is ge pland op 30 oktober 2014. De tweede editie van de Mallardmars is op zaterdag 29 oktober. Het fotoboek krijgt een plaats in de 'stadsbibliotheek' van Goes, de boekenkast in de werkkamer van burgemeester Verhulst. Omdat met alle scenario's reke ning wordt houden, zijn gedeelten van het Mallebos al een aantal keer doorzocht. Kort na haar ver dwijning in augustus hebben speurhonden het bos doorzocht en is een helikopter ingezet. In de cember trof een oplettende buurt bewoner van de Malledijk de fiets van Farida nabij één van de sloten in het Mallebos aan. Duikers van de politie hebben de betreffende sloot minutieus uitgekamd. Ook werd de directe omgeving door zocht. Om alle mogelijke scena rio's uit te sluiten, werd het volledi ge Mallebos, in totaal 40 hectare bos en 4,5 km sloot doorzocht. MEEST GELEZEN 1Coffeeshop mogelijk naast station 2. Bewoners, water bij de wijn doen 3. Triest, drie mannen uit één familie BLOFBLOG Volg op www.blofblog.nl hoe verslag gever Ernst-Jan Rozendaal vordert met zijn biografie over Blof. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl foto Willem Mieras Initiatiefnemer Hans Blommaart van de Mallardmars (I) overhandigde het fotoboek gisteren aan burgemeester Verhulst van Goes, foto Willem Mieras Stap in een nieuwe Opel Insignia en betaal nu 13.997,^°! De andere helft betaalt u over 2 jaar. éJMm&i. /a\AutoTeam www.autoteam.n L3lvoel je v r I Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: liter/100 km: 11,0-3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; CO, gr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt van 1 jan. t/m 31 mrt.2011. Let opl Geld lenen kost geld «Jf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24