Zeeland PZCL ZMf wil buurtauto in Vlissingen Kimberley knutselt door Kotszakje WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 MANIFESTATIE Belangstelling vanuit wijk Lammerenburg Sjoelen en scrabbelen in Rustenburg Kinderopvang nu almanak open op zaterdag Woensdag 9 maart 2011 Fietsen van knooppunt naar knooppunt bevalt toeristen prima Herinnering aan eerste Mallardmars te boek gesteld Tip? walcheren@pzc.nl door Emiie Calon vlissingen - De Zeeuwse Milieufe deratie wil in Vlissingen de buurt auto introduceren, te beginnen in de wijk Lammerenburg. Een buurt auto wordt gedeeld met anderen en is volgens de ZMf een goed koop alternatief voor een tweede auto of voor mensen die per jaar minder dan tienduizend kilometer rijden. Uit onderzoek van de consumen tenbond blijkt dat gebruikers van een buurtauto per jaar gemiddeld 1440 euro goedkoper uit zijn, al dus Melissa Ernst van de ZMf. Zelf maakt de Goese sinds anderhalf jaar ook gebruik van de buurtauto en maakte ze in al die maanden één keer mee dat alle auto's in ge bruik waren waardoor ze haar ge plande rit niet kon maken. Om dat soort problemen te voorkomen raadt ze aan om via internet een auto te reserveren. Als ze allemaal in gebruik zijn zorgt de moeder maatschappij, Wheels4all, dat er een huurauto gereed staat, mits er maar tijdig is gereserveerd. In Middelburg is sinds enige tijd Greenwheels actief, een concur rent van \Vheels4all. Deze maat schappij heeft in het centrum van Middelburg drie auto's staan die volgens het bedrijf goed worden gebruikt. Onlangs hield de ZMf een informa tiebijeenkomst over de buurtauto. Ernst vertelde gisteren dat de be langstelling destijds nogal tegen viel. Alleen een aantal mensen uit Lammerenburg toonde duidelijk interesse voor de deelauto. Aan staande zondag houdt de ZMf op de boulevard in Vlissingen tussen 12.00 en 17.00 uur een manifestatie rondom duurzaam rijden. Er kan dan vanaf restaurant Solskin ook een testrit met een elektrische au to of scooter worden gemaakt. Aan het begin van de bijeenkomst presenteert de ZMf de resultaten van een onderzoek naar de haal baarheid van elektrisch rijden en deelautogebruik in Zeeland. Ze worden overhandigd aan burge meester René Roep en de Goese wethouder Jo-Annes de Bat. De ZMf hoopt dat tijdens deze bijeen komst meer mensen interesse to nen voor het gebruik van de deel auto. Hoe meer mensen mee wil len doen aan het project, hoe meer deelauto's er in Vlissingen worden gestationeerd, zodat de kans dat iemand geen gebruik kan maken van een dergelijke auto klei ner en kleiner wordt, aldus Ernst. MIDDELBURG - Sjoelen is een echte sport voor oud én jong. Kinderen van de naschoolse op vang De Boomhut kwamen gisteren langs bij zorgcentrum Rustenburg in Middelburg om sa men met de bewoners spelletjes te doen. Po pulair was ook het scrabbelen. Mien Wattel (86) profiteerde gisteren dankbaar van het woord dat Ryan Hulsman (10) op het scrabble- bord had gelegd. Ze voegde de N toe aan PEE en kon op een vrij eenvoudige manier punten scoren.Volgens Annette Grienen van Rusten burg is de combinatie ouderen-kinderen altijd issas iiniuiiiimiwmiuiiiiuiu door Wendy van den Hurk vlissingen - Als het chemokamer- tje in het ziekenhuis nou nóg niet een gezellige aanblik krijgt, dan weten ze het in Vlissingen ook niet meer. De afdeling kreeg giste ren opnieuw een envelop met geld overhandigd. In de envelop zat in totaal twee honderd euro, het dubbele van het bedrag dat Kimberley Voogd (10) uit Middelburg vier maanden gele- een goede. Rustenburg heeft ook een uitwis selingsprogramma met basisschool De Vossen- burch. Over en weer worden bezoeken afge legd. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl den kwam brengen. Het geld heeft Kimberley verdiend met het knut- selen van kaarten, die ze elke woensdagmiddag verkoopt in win kelcentrum Dauwendaele. Dat doet ze omdat ze het chemokamer- tje in het ziekenhuis, waar haar opa Rinus regelmatig moet zijn, zo ongezellig is. Dat wordt binnen kort verbouwd. Om de boel nóg leuker aan te kleden, heeft Kim berley met haar klas ook nog eens vier schilderijen gemaakt. middelburg - Christelijk kinder dagverblijf de Maneblussertjes in Middelburg is voortaan ook op za terdag open. De kinderopvang aan het Damplein in het centrum van de stad speelt daarmee in op de wens van werkende ouders en van winkelend publiek. De kinderop vang is toegankelijk voor iedereen, mits ouders zich een week vooraf opgeven. Op zaterdag is de opvang open van 09.30 tot 16.00 uur. www.maneblussertjes.nl Carnaval is een leuk feest, tenminste als je een liefhebber bent van het leutfeest. De bewoner van de Hulster binnenstad stond met zijn voeten in het feestgedruis. De stoet denderde aan zijn huis voorbij en de carnavals krakers klonken van alle kanten. Daar valt niet aan te ontkomen. He lemaal niet erg. Dat weet je als bin nenstadbewoner van het Vossenrijk. Maar soms stonden zijn voeten letter lijk in de restanten van een avondje leut, achtergelaten door dronken droppies die hun drank niet binnen konden houden. Ach, als binnenstad bewoner haal je je schouders op. Hij pakte de bezem en een emmer sop om zijn eigen stoepje letterlijk schoon te vegen. Een gedachte kwam bij hem op. Als hondenbezitter ben je verplicht een poepzakje bij je te hebben. Geef de feestgangers een kotszakje. Kunnen ze tenminste hun eigen rommel opruimen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21