io I dierenwebcams 'Digitale jacht' op wilde zwijnen Altijd al willen zien wat de vos uitspookt in zijn hol? Sinds gisteren is het dier te volgen via een webcam van Staatsbos beheer. Op internet heeft inmiddels ieder dier zijn website. 0. woensdag 9 maart 2011 I I h| Toon alles j Baby-ijsbeertje Vicks Op 6 december 2010 is er voor het eerst sinds 14 jaar weer een ijsbeertje geboren in Diergaarde Blijdorp. Moeder Olinka en haar kleintje verblijven momenteel in een aardedonkere kraamkamer tot het voorjaar. Volg hun avonturen via de infrarood webcams. O Klik op het hangslot om de instellingen te wijzigen. Assistentie..Herstel Paste www.blijdorp.nl Oehoe - Beleef de Lente - Locatie: Automatisch Webcams zijn niet al leen bedoeld voor wie het gedrag van dieren voor de lol bestudeert. Ook jagers maken ge bruik van camera's. Op de Veluwe, bij Wezep, is eer der dit jaar een aantal digitale ca mera's geplaatst op voederplekken van wilde zwijnen. Op de Veluwe wordt 8o procent van de wilde zwijnen afgeschoten om de popu latie in toom te houden. Met be hulp van de camerabeelden kun nen jagers die het wild beheren, dit efficiënter doen. De camera's zijn voorzien van een bewegings sensor en beginnen met opnemen zodra de zwijnen in beeld zijn. De jagers kunnen de beelden thuis op de computer bekijken. De Partij voor de Dieren was niet blij met deze gang van zaken en noemde de methode een 'laffe, we derrechtelijke daad'. De 'digitale jacht' zou in strijd zijn met Bene- lux-regels. In antwoord op Kamervragen van de PvdD over de kwestie stelde staatssecretaris van Landbouw Henk Bleker dat de camera's niet als hulpmiddel voor de jacht wor den gebruikt, maar om het leefge- drag van de dieren in kaart te brengen en daarmee het populatie- beheer effectiever te maken. Hij was niet van plan de camera's te la ten verwijderen. Inmiddels is gebleken dat er op het gedrag van de zwijnen geen peil te trekken is. Bovendien lijkt het afschieten niet te werken, want het aantal wilde zwijnen neemt niet af Bleker moet van de Tweede Kamer onderzoek laten doen naar mogelijke alternatieven, zoals de natuur zijn werk laten doen zodat de populatie zich van- zalf aanpast aan de beschikbare ruimte en voedsel. 11:16, dinsdag 08 maart 2011 Kraanvogels trekken over het oehoegebied. Langs de grens met Duitsland worden de afgelopen dagen enorm veel kraanvogels gezien, met name de regio Limburg meldt aan de lopende band groepen van soms meer dan 200 exemplaren... -i Q Klik op net hangslot om de instellingen te wijzigen. www.beleefdelente.nl Locatie Automatisch Varkens en andere dieren van de boerderij van dierenacti viste Dafne Westerhof hebben alle ruimte. Westerhof koopt biggen en kalven om ze te redden van de bio-industrie en laat ze oormerkvrij door het leven gaan. Inmiddels is de Familie Bofkont een familie van naam en faam geworden in binnen- en buitenland. I i Klik op het hangslot om de instellingen te wijzigen. Assistentie Herstel Pas toe www.familiebofkont.nl 03055531.: Kruger National Park door Miriam van den Brand en Dewi Gigengack De oehoe ligt te hijgen in haar hok. Is het de warmte of is het een te ken dat ze eieren gaat leggen? Het zal de warmte wel zijn, concluderen bezoekers van be- leefdelente.nl, die de oehoe live volgen. Ze ligt er verder namelijk relaxed bij. De vogelliefhebbers waren er op maart alweer snel bij. De webcams van Vogelbescherming Nederland gingen die dag aan. Zes en in de toekomst mogelijk acht vogelsoor ten zijn te volgen tijdens de broed- periode. Zo was in het weekend te zien dat het oehoe-mannetje een vlaamse gaai naar het nest bracht. Vorige week trakteerde hij zijn vrouwtje op een volwassen rat die zij, met wat moeite, in zijn geheel doorslikte. Maar soms gebeurt er tijden niets, en ligt de oehoe al leen wat te hijgen. Wie genoeg heeft van vogels kan sinds gisteren doorschakelen naar de vier webcams die Staatsbosbe- De camera's van Africam staan op verschillende plekken in Zuid-Afrika, waar leeuwen, olifanten, antilopen, nijlpaarden en andere wilde dieren in hun natuurlijke omgeving te zien zijn. De camera's zijn bemand, dus als er iets spannends gebeurt, wordt er ingezoomd of meegedraaid. Dag en nacht zijn de dieren te zien en te horen. De hoogtepunten worden opgenomen en zijn terug te zien op de website. Klik op het hangslot om de instellingen ie wijzigen. Assistentie... He.-stel Pas te www.africam.com @0:0:, v- Toon alles Hornby Island Eagles Deze foto van Douglas Carrick's webcam, laat twee adelaars zien die hun nest en eieren bewaken op Hornby Island in de westelijke kust van Canada. Op het hoogtepunt telde de site dagelijks maar liefst 10 miljoen internetgebruikers. Daardoor werd het meteen een van 's werelds meest populaire websites. Volgens de 73-jarige bioloog en uitgever David Hancock, die de beelden van de adelaars online zette, is nog nooit zo'n groot publiek door wilde dieren geboeid geweest. heer in en buiten een vossen- burcht in de Oostvaardersplassen heeft geplaatst. De boswachters hebben er geregeld een paartje ge zien, dus misschien zitten er jon gen aan te komen. Maar misschien ook niet. En dat is ook niet erg, vindt boswachter Hans Breeveld. „Hoe gaat het er aan toe in zo'n burcht, dat is toch al mooi om te zien. De vos is een aansprekend dier, het is heel interessant om alle bezigheden te volgen. Maar als er wel jongen komen, wordt het een heel spektakel." Staatsbosbeheer heeft eerder erva ring opgedaan met webcams in de Oostvaardersplassen. In 2007 kon den liefhebbers het nestelen, broe den en opgroeien van een jonge zeearend live volgen. k op het hangslot om de Instellingen te wijzigen. (Assistentie www.hornbyeagles.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 10