6l B SiumuMei li Zonnefbcmk Qezu^vtsSrtAMin dinsdag 8 maart 2011 Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage overleven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buitengebied@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC onder vermelding van Buiten Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 01*18 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl Een andere ruimtebesparende optie is de sunmobiel. Dit is een zonnehemel die je helemaal kunt opvouwen. De Philips HB 823 bijvoorbeeld kun je zonder problemen in een hoekje wegzetten. Helemaal uitgeklapt is het mogelijk om hem boven het bed te hangen. De Philips HB 823 heeft drie HPA-lampen. Dat zijn extra sterke uv-lampen die niet alleen uv-licht geven om te bruinen, maar ook infrarood voor warmte. Het apparaat heeft bovendien een ventilator die tijdens het zonnen voor verkoeling zorgt. De Philips HB 823 is verkrijgbaar voor 714 euro. Een zonnehemel staat meestal op wieltjes en dus kun je die gemakkelijk verplaatsen. Anders is dat bij de zonnebank. Dit is dé complete bruiningsmachine die aardig wat ruimte in beslag neemt. Maar daarvoor krijg je wel een dubbele bruining voor in de plaats. Je hoeft je niet om te draaien om ook je rug een extra teint te geven. In het onderste deel van de schelp zitten immers ook uv-lampen. Sommige mensen vinden een zonnebank claustrofobisch, omdat je boven- en onderkant naar elkaar Voor een mooie, bruin getinte huid in hartje winter hoef Vje niet per se op wintersport. En ook een vliegreis naar de tropen kun je jezelf besparen als je thuis een zonnebank hebt staan. Dat het overmatig blootstellen aan het kunstmatige uv-licht niet bepaald gezond is voor de huid, is allang geen geheim meer. Zo nu en dan eventjes bijbruinen kan je echter wel van die winterdip afhelpen. Maar ja, zo'n apparaat is wel een aanslag op de ruimte in je huis én op je portemonnee. Of toch niet? Zonnebanken zijn in allerlei prijsklassen te koop. Ze hoeven dus zeker niet al te duur te zijn. Al zit het prijsverschil hem wel in het verschil in de kwaliteit van de lampen en het comfort. En moet je een kamer vrijhouden voor je wekelijkse zonnekuur? Nee, want er zijn compleet opvouwbare modellen op de markt. En voor de echt kleinbehuisden onder ons is de gezichtsbruiner een mooi alternatief Dennis Rijsbergen Geen plek voor een zonnebank? Een gezichtsbruiner kun je zonder problemen in een kast zetten. Dat terwijl dit kleinste model solarium er wel voor kan zorgen dat je een gezond kleurtje op de wangen hebt. De Eurosolar GB9212 is zo'n gezichtbruiner. Hij heeft twaalf uv-lampen en kost 129 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62