2 dinsdag 8 maart 2011 Uniek en origineel. De woning die Werner van Damme en zijn partner Richard vorig jaar kochten is absoluut anders dan anders. In de hele stad, zelfs in de rest van Zeeland vind je er geen tweede van. Het huis aan de Kalkhokstraat 2 in Vlissingen is gebouwd door een kunstenaar en casco opgeleverd. De bewoners richtten het helemaal naar eigen smaak in. Op het moment dat we de foto's zagen op inter net, was het al ons huis, vertellen de gelukkige huiseigenaren. „We had den meteen al een idee van hoe het zou kunnen worden." Het pand staat op de hoek van de Gravestraat en de Korenstraat. In het centrum van Vlissin gen. Het valt op. Dat komt door de grote ronde verdieping waarvan de gevel is afgewerkt met verzinkt staal. Door die ronding heeft het wel wat weg van een watertank. De geringe hoe veelheid ramen wekt de indruk dat het binnen wel eens wat somber zou kunnen zijn. Maar dat valt reuze mee. De voordeur zit om de hoek, aan de Kalk hokstraat. Meteen links is een berging met wasmachine en droger. Werner: „En wat rommel nog van de.verhuizing, we wonen hier sinds oktober." Achterin het halletje is de sober en strak inge richte badkamer. „Helemaal ons eigen idee en naar onze wensen." Richard gaat voor, de woonkamer in, waar de muisgrijze gietvloer nog vochtig is van een schoonmaakbeurt. Meteen valt de enorme ruimte op. Je waant je in een loft. Het hoge plafond, het industriële, het robuuste. Dit is precies waar de twee voor vielen. In het eerste deel van de kamer - met eet- hoek - is het plafond op normale hoogte. Openslaande deuren leiden naar de straat. „De kunstenaar heeft het pand ontworpen met de bedoeling er een atelier in te maken", legt Werner uit. „Om materialen makkelijk Het leefgedeelte De ronde gevel, afgewerkt met verzinkt staal De bewoners Richard en Werner van Damme (rechts).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58