Initiatief ruilhandel met gesloten beurs Rotterdamse Nieuw AZC Goes 2o! zeeland HAND-EN SPANDIENSTENSERVICE 'Iedereen kan wel iets, toch?' Boeren slaan hand aan de ploeg Manege Grol is ziekte droes weer te boven Gebouw van RWS genomineerd Matras in brand in woning Westsingel Filmhuis vertoont Lake Tahoe DORPSBEWONERS Elke kern op Schouwen-Duiveland heeft zijn eigen sfeer. In deze serie vertellen mensen hoe ze het vinden er te wonen. Geen schurft meer in Thools zorgcentrum Beiaardier feliciteert 10-jarig filmtheater dinsdag 8 maart 2011 door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Wil jij bij mij de ramen lappen? Dan bak ik een lek kere cake voor je! Dit soort afspra ken wordt binnenkort wellicht veel vaker gemaakt in de gemeen te Tholen nu Anneke van Gogh uit Sint-Annaland een hand- en spandienstenservice heeft opgezet. „Bijna alles kan", stelt de inwoon ster van Sint-Annaland. „Als het maar met gesloten beurs is. Ik kan me voorstellen dat oudere mensen eens willen gaan wandelen met ie mand. In ruil kunnen ze een cake bakken, babysokjes breien. Ieder een kan wel iets, toch?" Om de ban te breken, hebben Van Gogh en haar man zelf de eerste advertenties op de website ge plaatst. Zij biedt aan om iemand een ontspanningsmassage te geven of te leren omgaan met de compu ter. In ruil daarvoor krijgt ze graag een manicure- of schoonheidsbe handeling. Annekes echtgenoot - oud-leraar - wil best huiswerkbege leiding geven. Als iemand in ruil daarvoor zijn auto wil wassen, is hij een tevreden man. Anneke denkt dat de hand- en spandienstenservice met name een uitkomst is voor arme mensen en (eenzame) ouderen. „Je ziet vaak dat deze mensen nog liever in de ellende blijven zitten dan dat ze iemand om hulp vragen. Via de website durven ze het misschien wel, want het is anoniem. Ik zet er geen namen bij." Het hoeft overigens niet altijd om een ruil te gaan. Als iemand gratis iets wil aanbieden, kan dat ook. Zo staat er nu een advertentie op ZIERIKZEE - Hoewel het land nog erg nat is, zijn overal op Schouwen-Duive- land - zoals hier in de Zuidhoek van Zierikzee - de boeren aan het ploegen. Het land moet klaar voor de nieuwe inzaai. Zo'n trekker, die voren in de grond snijdt en waarachter de meeuwen zich tegoed doen aan wormen, is een voorteken van de langverwachte lente. foto Eric Noordermeer RENESSE Manege Grol in Renesse is de ziek te droes, een besmettelijke ver koudheid bij de paarden, waar de dieren ook aan kunnen sterven, te boven. Nadat deze winter droes was geconstateerd, heeft de mane ge alle wedstrijden moeten afzeg gen. Peter den Braanker van Grol laat weten dat de ziekte nu over is. „Wij hebben een verklaring van de dierenarts waarin staat dat wij reeds één maand droes-vrij zijn." TERNEUZEN Het gebouw van Rijkswaterstaat in Terneuzen is met drie andere geno mineerd voor 'duurzaamste be drijfsgebouw van Nederland'. Dat is een initiatief van technologietijd schrift De Ingenieur. De jury prijst onder meer het bouwmateriaal en het gebruik van zonnepanelen en een warmtepomp bij het Temeu- zense gebouw. De winnaar wordt 20 maart bekendgemaakt. 1Bruse zeilschool is wachten beu 2. Prijs voor mooiste paarden (foto) 3. Dertigtal paarden in Ellemeet EN VERDER Speurt Melita Lanting naar de lente op het natuurblog: www.pzc.nl/buutekieke TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland.nl GOES Een half uur voor de grote brand in café De Post aan de Grote Markt gisteren uitbrak, moest de Goese brandweer ook al uitrukken voor een woningbrand aan de Westsin gel. Daar was veel rookontwikke ling te zien rond het dak en de schoorsteen. Ter plaatse constateer de de brandweer dat op de boven verdieping een matras in brand stond. Het vuur was daarna snel onder controle. MIDDELHARNIS Het Filmhuis Middelharnis ver toont donderdagavond de film La ke Tahoe van regisseur Fernando Eimbcke. Het verhaal gaat over de 17-jarige Juan die weg vlucht van huis, maar even buiten de stad met zijn auto tegen een telefoonpaal knalt. Niemand kan hem helpen en hij moet zelf op zoek naar onderde len om zijn auto te repareren. De voorstelling begint om 20.00 uur. de website van een mevrouw die haar knipselmappen over konings huizen van de hand wil doen. „Zij heeft dertig jaar van alles verza meld en vindt het zonde om het weg te gooien", zegt Anneke. „Via mijn website hoopt ze er nog ie mand gelukkig mee te maken." Van Gogh kan moeilijk inschatten of haar initiatief een succes wordt. De reacties zijn overwegend posi tief Toch twijfelen sommige men sen over de kansen. 'Zoiets krijg je hier niet van de grond', werd vaak gezegd. „Maar als je het niet pro beert, weet je het niet", is het nuchtere commentaar van Van Gogh. Als de service aanslaat, wil ze de website snel uitbreiden, zo dat er bijvoorbeeld ook foto's ge plaatst kunnen worden. J) www.handenspandienstentholen.nl door Marijke Vael THOLEN Zorgcentrum Ten Anker in Tholen is de schurft de baas. Enkele weken geleden werd de huidziekte vastge steld bij enkele bewoners en perso neelsleden. Met een groot offensief werd geprobeerd af te rekenen met de ziekte. Ongeveer 500 mensen, waaronder bewoners, familie en personeelsleden namen gelijktijdig medicijnen in om daarna hun bed dengoed te verschonen. Niemand heeft nu nog klachten. ZIERIKZEE Stadsbeiaardier Janno den Engels man speelt letterlijk in op de vie ring van het io-jarig bestaan van filmtheater FiZi in Zierikzee. Den Engelsman zal zijn bespeling van het carillon in de stadhuisto ren donderdag 24 maart geheel wij den aan filmmuziek. Fizi viert het bereikte tweede lus trum met een tiendaags festival dat vrijdagavond 11 maart begint. Op vakantie hoeft hij niet meer. En in Rot terdam komt hij nog maar zelden. Cees van Doorn creëerde met zijn vrouw Els van Doorn-Verhaar een eigen koninkrijkje aan de Trambaan in Zonnemaire. Ze zijn helemaal ge setteld in het dorp waar ze in 1974 bij toeval terechtkwamen. Bij toeval, want de geboren Woer denaar had indertijd een bloeien de slagerij met winkel aan de Rot terdamse Kleiweg, zijn grote droom. „Mijn vader was grossier in vlees en ik wilde ook in het sla gersvak." Cees leerde het vak in de praktijk bij een Utrechtse slager waar hij werkte van zijn dertiende tot zijn achttiende. Na een periode bij de marechaussee verwezenlijk te hij in i960 zijn droom door in Rotterdam een mooie, oude slage rij te kopen. Een zaak waar hij, sa men met Els en personeel, veer tien jaar hard en met plezier werk te. Toen gooide zijn gezondheid roet in het eten. „Ik kreeg de ziek te van Pfeiffer en het doktersad vies om te stoppen met de slagerij. Door het vocht en de kou daar zou de ziekte terugkomen." Via een tip van een klant had het stel enkele jaren daarvoor een re creatiewoning gekocht in Elle meet. „Eigenlijk een kleine cam ping, want bij de vakantiewoning aan de Schelpweg hoorden zes zo merhuisjes. Die zijn we gaan ver huren." Dat betekende dat Els een groot deel van de zomer in Elle meet was om de huisjes schoon te maken, huurders te woord te staan en een kleine campingwinkel te runnen. Cees kwam op zondag. En dat vond hij geen straf „Ik groeide in Woerden op 'onder de boeren'. In Rotterdam had ik altijd het gevoel dat ik ooit weer buiten wilde wonen. Ik houd van het plat teland." En van studeren. Omdat zijn vrouw leerde voor het kruideniers- diploma, behaalde Cees 'voor de grap' de horecapapieren. Nadat die een aantal jaren in de kast lagen kwamen ze goed van pas toen de slager noodgedwongen stopte met zijn vak. Want tijdens een rit over het eiland met recreanten ontdek te Els het te koop staande cafeetje op de Dijk van Bommenede. In de cember 1974 begon het stel een zes dagen durende schoonmaak van Cees van Doorn legde in zijn RaanMnan door Mieke van der Jagt GOES - 'Goedemorgen!', klinkt het als we het halletje instappen waar de infobalie van het Asielzoekers centrum Goes is gevestigd. Het is niet de baliemedwerkster, want die is even naar achteren gelopen. Het zijn de asielzoekers die, nog maar nauwelijks een maand in Ne derland, al wat van de taal en de mores hebben geleerd. Martijn van Koolwijk, woordvoer der van het COA, dat verantwoor delijk is voor de opvang en huisves ting van asielzoekers in Neder land, kan melden dat het centrum inmiddels vol is. Met de komst van ruim vijftig mensen uit het park Duinrell, dat als asielzoekers centrum sluit, is vorige week het maximale aantal van 300 mensen bereikt. „Eigenlijk is Goes vooral bedoeld voor direct na de eerste opvang. Die neemt, als het goed is, ruim een week in beslag. Wie ze ker een verblijfsstatus krijgt, óf de gene van wie de zaak verder onder zocht moet worden, komt hier. Terwijl de mensen hier verblijven in een sobere, maar veilige op vang, loopt hun procedure door. Het is de bedoeling dat asielzoe kers hier niet langer dan anderhalf jaar verblijven. Zodra er een beslis sing is genomen, kunnen ze kie zen uit een lijst van beschikbare- woningen in heel Nederland. Mochten mensen binnen afzienba re tijd geen keuze kunnen maken,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52