zeeland19 Informatie Kaarten en dat drie keer achter elkaar' Eigen fantasie voorop bij kindertheater Brogum tAvooy SPORTIEF STIJLVOL Twaalf wildplassers tegelijk op de bon Optreden Kleinkoor tijdens kerkdienst Bermbrand aan Gemaalweg Tholen Expositie cursisten Meerman in De Stoipe dinsdag 8 maart 2011 De feestlocatie ligt aan de Industrieweg 12 in Bruinisse. Vanaf 14 jaar mogen mensen binnen. Drank wordt pas vanaf 16 jaar geschonken. Meer informatie is te vinden op www.winterfeest.nl. Een kaartje voor het Winterfeest 2011 kost 17,50 euro. Kaarten zijn te bestellen via internet en op diverse adressen in Bruinisse, Burgh, Zierikzee, Zonnemaire, Middeihamis en Oosterland. Aanvang 19.30 uur. MODE PLEIN 1940-MIDDELBURG www.lavooymode.nl HULST Twaalf mannen kregen zon dagnacht een boete van 100 euro omdat ze allemaal tegelijk tegen ge bouwen stonden te plassen in de Overdamstraat in Hulst. De politie wijst er op dat dit extra onnodig was, aangezien in de direc te omgeving wegens carnaval ver schillende 'plaszuïlen' waren neer gezet. NIEUWERKERK Het Kleinkoor uit Renesse zingt zondag in de dienst van de Protes tantse gemeente aan de Kerkrïng in Nieuwerkerk. Cor van Eek is diri gent en Marijke Vis speelt piano. Het koor zingt onder andere 'Bless us this day' en 'Een licht op mijn pad'. De muzikale kerkdienst in Nieuwerkerk begint om 10.00 uur. THOLEN Aan de gemaalweg in Tholen heeft gistermiddag korte tijd een berm brand gewoed. De melding kwam rond half drie binnen, waarna de blusploeg van Tholen snel te plaat se was. Met een hogedrukstraal en een vuurzweep waren de brandjes snel onder gedooft. ZIERIKZEE In bibliotheek De Stoipe in Zierik zee is t/m 22 april een expositie in gericht met schilderijen van de cur siste van Neeltje Meerman. Het werk is geïnspireerd op het thema van de Boekenweek dit jaar: 'Curri culum Vitae - geschreven portret ten. De expositie is te zien tijdens openingsuren van de bibliotheek. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De eigen fantasie van de kinderen moet tot zijn recht ko men. Ook samenspel is een belang rijk- onderdeel van de cursussen jeugdtheater die Hilde van Greu- ningen vanaf woensdag 16 maart in Podium Brogum in Zierikzee wil gaan geven. Van Greuningen woont sinds au gustus vorig jaar in Zierikzee. Zij is getrouwd en moeder van een dochtertje (6) en een zoontje (3). Vanaf het moment dat zij samen met haar kroost een kindervoor stelling in Brogum zag, vatte zij het plan op hier zelf toneellessen voor kinderen te gaan verzorgen. „Ik heb in 2000 mijn opleiding dra matherapie afgerond en daarna werkte ik meer dan een jaar met jongeren in de orthopsychiatrie (ernstige gedragsproblemen). Dat vond ik vrij heftig en daarom ben ik me meer op jongere kinderen gaan richten. Ik heb dramalessen op scholen gegeven en heb een cir- cuskist gepresenteerd", vertelt Van Greuningen. Met het kinderthea ter in Brogum wil zij zich toeleg gen op oefeningen volgens het re gulier dramaspel, dus zonder thera peutisch doel voor ogen. „Ik wil kinderen door middel van improvi saties hun eigen creativiteit laten ontdekken", zegt de initiatiefneem ster. Een cursusblok zal bestaan uit dertien lessen. Daarin komen veel aspecten aan de orde: kennis makingsoefeningen, rollen spelen, het makèn van tableaux vivants, je zelf presenteren, schminken, maar ook de beginselen van theatertaal en wat toneelspelen allemaal in houdt. „De bedoeling is dat we de cursus afronden met een presenta tie voor publiek, maar de lessen zijn dus niet direct productiege- richt." Zij krijgt bij Brogum een gastvrije ontvangst voor het geven van kindertheaterles. Van Greunin gen doet dat als vrijwilligster, zo dat het lesgeld beperkt kan blijven tot 1 euro per keer. „Ik ga woens dag 16 maart beginnen met twee groepen: van 7 tot 9 jaar en vanaf 10 tot 12 jaar. Belangstellenden kunnen zich nog aanmelden: tel. 0111-450127 ofinfo@brogum.nl. Hilde van Greuningen woont sinds augustus 2010 in Zierikzee. Zij begint deze maand met kindertheater in Brogum. foto Dirk-Jan Gjeltema De feestband Session wist het publiek tijdens de Visserijdagen Bruinisse goed op te zwepen. Na afloop van dat optreden vorig jaar spraak met de organisatoren van het Winterfeest gemaakt. is er gelijk een af- foto Winterfeest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51