Zeeland PZC Burger moet zelf oplossingen zoeken Materieel gemeente geveild SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 DE KANTELING Verschuivingen in gemeentelijk beleid zorg en welzijn J-walk schenkt gedenksteen aan hospice almanak Tim Winterfeest met veel artiesten in Bruinisse Dinsdag 8 maart 2011 Rotterdamse slager staat achter Zonnemairse tap Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow zierikzee - De vraag naar zorg wordt de komende jaren veel gro ter, maar meer budget komt er niet. Het geld zal opnieuw ver deeld moeten worden om te voor komen dat zaken vastlopen. Die noodzaak ligt ten grondslag aan de nieuwe werkwijze van de gemeente op het gebied van zorg en welzijn. Het is een cultuurom slag die wordt omschreven als 'De Kanteling'. Beleidsmedewerker Le- net Verzijl van de gemeente Schou- wen-Duiveland gaf daar gistermid dag een toelichting op voor de WMO-adviesraad. In vergelijking met het zorgbeleid tot nu toe zijn enkele drastische verschuivingen ingezet. 'Van balie naar keukentafel' is er een van. Dat wil zeggen: een meer persoon lijke benadering, desgewenst bij de hulpvrager thuis. Een andere verschuiving: De amb tenaar zal nauwkeuriger willen we ten waarom iemand een bepaalde voorziening aanvraagt. Iemand dient bijvoorbeeld een verzoek om een scootmobiel in. „Wat is de bedoeling van die vraag? Wellicht is er een mobiliteitsprobleem. Mo gelijk zijn er andere manieren om dat op te lossen dan met eèn scoot mobiel", aldus Verzijl. Bij het zoeken naar een oplossing wordt ook onderzocht wat de ei gen omgeving de hulpvrager kan bieden. Volgens het nieuwe beleid gaat het om het vinden van een formele oplossing en hoeft dat niet altijd gepaard te gaan met ma teriële voorzieningen. Van de noodzaak burgers te stimu leren zelf oplossingen te zoeken bij zorgvragen toonde de WMO adviesraad zich gistermiddag nog niet zo overtuigd. Verzijl zei prak tijkvoorbeelden genoeg te hebben die daar juist wel voor pleiten. De Kanteling lanceert ook het begrip 'Voorzienbaarheid'. Dat houdt in: 'Als je ouder wordt, pas je je omge ving aan of anticipeer je op een veranderende situatie door te gaan verhuizen. „In diverse fasen van je leven moet je een peilstok steken", aldus de beleidsambtenaar. Voorzitter Gert-] an van der Salm van het Welzijnshuis vond dat die noodzakelijke cultuuromslag niet alleen bij de afdeling WMO maar dan ook binnen de gehele gemeen telijke organisatie plaats moet vin den. „Laat een aanvraag voor aan bouw van een slaapkamer gelijk vloers dan niet afwijzen door de af deling Ruimte en Milieu." ZIERIKZEE - Het hospice Schouwen-Duiveland in Zierikzee heeft een gedenksteen, een rol stoel en een paar plantenbakken cadeau ge kregen. Het gaat om een schenking van de stichting J-walk, die elk najaar een wandel tocht voor de kankerbestrijding houdt. De nieuwe aanwinsten van het hospice werden gisterochtend overhandigd door J-walkvoorzit- ter Nicolet de Ruiter (links) en naamgeefster en bestuurslid Josien Vis (rechts). Voorzitter Adriaan van den Berge nam de donatie in ont vangst. De J-walk 2010 heeft 5500 euro opge bracht. Het Koningin Wilheminafonds krijgt hiervan 3300 euro, het hospice 1900. De vol gende J-walk wordt vrijdag 16 september in Renesse gehouden. foto Dirk-Jan Cjeltema Tip? redactie@pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - Overbodig geworden materieel van de gemeente is giste ren geveild op de internetsite van veilinghuis Troostwijk in Amster dam. Het gaat om twee vrachtwagens, een kolkzuiger, zes tractoren, twee maaimachines en drie houtver- snipperaars. Het materieel staat bij Verburg in Nieuwerkerk, waar za terdag de kijkdag was. De spullen zijn overbodig geworden na de re organisatie van de afdeling Open bare Werken in oktober vorig jaar. Toen werd besloten dat de drie ge meentelijke werkplaatsen door het opstellen van slimmere werkroos- ters eikaars materieel konden ge bruiken. In oktober werd ook be sloten vrachtauto's en tractoren pas te vervangen wanneer ze ver sleten zijn. Daarvoor gingen de spullen weg als ze economisch af geschreven waren. De laatste be sparing komt door het uitbesteden van snoei- en maaiwerk. De reorganisatie van de groenvoor ziening binnen Openbare Werken levert een besparing van een ton per jaar op. Bovendien hoeft een bedrag van 850.000 euroniet te worden geïnvesteerd. Wat de inter netveiling heeft opgebracht, was gisteren nog niet bekend. Tim is één van de grote talenten bij de F-jes van de Middelburgse voet balvereniging Zeelandia. Het lijkt of de bal met een elastiekje aan zijn rechtervoet zit. Heeft hij eenmaal balbezit, dat kan de tegenstander het wel vergeten. Afgelopen zaterdag kreeg hij van zijn doelman de bal en begon Tim aan zijn bekende opmars richting het doel van de tegenstander. Schijn baar achteloos passeerde hij enkele te genstanders. Het lukte hem zelfs om de keeper van de tegenstander te pas seren. Nog een aantal meters en een schot waren voldoende voor het eer ste doelpunt van de dag. Tot verrassing van allen op en langs het veld liet de ster van het elftal plotseling de bal de bal en rende naar de zijlijn waar de trainer ver baasd keek wat zijn speler deed. ,,'k Moet poepen", zei deze en rende door richting de kleedhokjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49