Enige schaakclub met Hulst krijgt veertien nieuwe straatnamen 20 ie Uitslagen carnavalsoptochten Seniorenkoor geeft concert in dorpshuis Deelnemers workshop maken pinholecamera Schetsboekjes te zien in bibliotheekvitrine Lammerts-Van Bueren te gast bij Kandelaar Carnavalsdeelnemer valt bovenop kleuter Nieuwe dorpsdichter ter verdediging dorp JUBILEUM Honderdjarige schaakclub Terneuzen kende goede en slechte Gebouw Rijkswaterstaat in finale Geen eigen huisnummers in zorgcentrum dinsdag 8 maart 2011 KOEWACHT Seniorenkoor Koewacht geeft ko mende zondag een koffieconcert in dorpshuis De Vlaschaard. Accor deonorkest La Musica zorgt voor de begeleiding. Liedjes uit het repertoire van de af gelopen 33 jaar, waaronder veel be kende meezingers, komen voorbij. Het concert begint om 13.25 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Toe gang is gratis. OOSTBURG Stichting Welzijn West Zeeuwsch- Vlaanderen houdt vanaf 17 maart een vierdelige cursus 'pinholecame ra maken' in Oostburg. Daarin creë ren deelnemers hun eigen eenvou dige fototoestel. Ook wordt inge gaan op de geschiedenis van het ap paraat. Deelnemen kost 65 euro. In schrijven kan tot en met 11 maart via 0117-455349 of per mail: administratie@welzijnencultuur.nl HULST De vitrinekast van de bibliotheek in Hulst is ingericht met schets boekjes van Amel Lefevre uit Hulst. Al meer dan twintig jaar loopt Lefevre met schetsboekjes en een zwart stiftje op zak. Als hij er gens staat te wachten probeert hij de tijd te doden met schetsen van wat hij ziet Te zien zijn allerlei ta fereeltjes uit de natuur en plaatsen waar hij is geweest. Deze boekjes zijn aangevuld met losse schetsen, prentkaarten en aquarellen. De unieke schetsjes zijn te zien tot 1 april. TERNEUZEN Dominee Gijs Lammerts van Bue ren geeft komende zaterdag en zon dag lezingen in gebouw De Kande laar van de Evangelische Gemeente aan de Van Cantfortstraat in Ter- neuzen. Hij praat over verzoening van Joden en Arabieren in het Mid den-Oosten. De lezing van zaterdag begint om 19 uur. Zondag is zijn re de onderdeel van de dienst, die om 10 uur begint. KNOKKE-HEIST De carnavalsoptocht in Knok- ke-Heist is zondag een poosje on derbroken geweest doordat een deelnemer vanaf een wagen boven op een vijfjarige kleuter uit Brugge viel. Beide personen werden afge voerd naar het ziekenhuis. Het jon getje mocht na een paar uur weer naar huis; de ander, een inwoner van Damme, raakte zwaargewond, maar is buiten levensgevaar. DOEL Scheldedorp Doel, dat wordt be dreigd door uitbreiding van de Ant werpse haven, blijft op vele fron ten vechten voor lijfsbehoud. In li terair café Den Hopsack aan de Gro te Pieter Potstraat in Antwerpen wordt zondag 20 maart vanaf 15.00 uur een nieuwe dorpsdichter geko zen. Er zijn vijf kandidaten: Walter Simons, Marie-Therèse Van Aerden- brugghe, Lies Van Gasse, Hilde Van Cauteren en Ann Van Dessel. De winnaar van de door KunstDoel op gezette verkiezing mag Doel twee jaar lang literair verdedigen. hulst - Hulst breidt uit op zes loca ties, in de stad Hulst, Kloosterzan- de, Sint-Jansteen en Heikant, Veer tien nieuwe straatnamen zijn daar voor gekozen, veelal met een histo rische achtergrond. In Hulst komt een nieuwe wijk op- de oude hockeyvelden, op grond die ooit werd begrensd door kre ken, De straten in de wijk krijgen de 'dure' namen: De Drooghe Creeck, De Platte Creeck, De Sluys Creeck en De Splinter Creeck. Be drijventerrein Hogeweg bij Hulst groeit. Twee nieuwe namen zijn er nodig, Oceanië en Globe. Een wijk je met zes huizen in Sint-Jansteen, bij de Brouwerijstraat 57, krijgt de al gebruikte werknaam Sint-Jans- SAS VAN GENT Wagens A: 1. Pïjke Zot; 2. Deurdouwers; Wagens B: 1d'Alve zo len; 2. Ier zij me; groepen A: 1. Gabbe- pappe; 2 Makka deur: groepen 8:1. Pie rewieten 2. Papzakkers; Groepen C: 1Wie me daor en; 2. Slakkenbouwers; Trio's/kwartetten A: 1Koddekoi en de 3 giecheltjes; 2. Drakenjagers; Trio's/ kwar tetten B: 1Eén zonder snor; 2. Hor- moontjes; Duo's: 1Generaliteetjes; 2. Onrust in het kippenhok; Enkelingen: 1Pots; Leutigste deelnemer: Pierewie ten; Carnavalesk: Deurdouwers; Rinus van de Hoofd trofee: Hormoontjes. LAMSWAARDE Wagens: 1. Fucky Duckies; 2. Boelies; Groepen tot 4 perso nen: 1Knopenmeisjes; 2. Vanuit 't heel al direct naar carnaval; Groepen 4-9 per-, sonen: 1Een beetje van ons en een beetje magie; 2. Klojo's; Groepen vanaf 10 personen: 1We laoten ze vliegen; 2. wie windt ons op; HULST Wagens: 1 Droolse Woepers; Groepen: 1Wai zit ten aan de rees; Individuelen: 1Daltons. door Eugène Verstraeten Schaken kun je tegenwoor dig gemakkelijk vanuit je luie stoel, thuis op het in ternet. Je hebt de tegen standers voor het uitkiezen. Maar voor de echte schaker gaat er toch niets boven een stoer zwart-wit ge blokt bord voor je neus met echte schaakstukken. „Het blijft leuk om een nieuwe partij te beginnen. Ie dere partij is weer anders. Je ont moet mensen, je praat over van al les. Veel gezelliger dan internet- schaken", concludeert voorzitter Adri Paauwe van de ïoo-jarige schaakclub Terneuzen. Toch moet hij vaststellen dat het internet een geduchte concurrent is. „We heb ben nu weer ietsje minder jeugdle den. Mensen worden niet meer zo gemakkelijk lid van een vereni ging, is mijn indruk." Op dit mo ment telt de schaakclub Terneu zen een vijftigtal leden, waarvan vijftien jeugdleden. Iedere vrijdag avond komen ze bij elkaar om een paar potjes te schaken, nieuwtjes uit te wisselen en gezellig te klet sen. De afgelopen honderd jaar hebben de Terneuzense schakers onderdak gehad in zowat alle cafés in Ter neuzen. De laatste vijftien jaar is de dub echter honkvast. De scha- hof Kloosterzande groeit met vijf straten in de tweede fase van de wijk Zoutedijk. De namen zullen verwijzen naar de vroegere uithof van Abdij Ter Duinen: Uithof, Le- kebroedersstraat, Ter Duinen en Cisterciënzerstraat. Eén straat sluit aan op de Zandehof en krijgt die naam. Ook wordt Kloosterzande verrijkt met de Kruisstraat (locatie aardappelhandel Rijk, verwijzend naar de voormalige buurtschap) en het Maximaplein (locatie aanne mer IZV aan de Willem Alexander- straat). In Heikant komen veertien huizen achter de Julianastraat (ga rage Kant). Heikant ligt op zand grond, vandaar de naam Zandrug voor de nieuwbouw. Ook jeugdige leden van Schaakclub Terneuzen komen iedere vrijdagavond partijtjes spelen in het honk in het m a niiiiii ininia TERNEUZEN - Het gebouw van Rijkswaterstaat in Terneuzen is genomineerd voor 'duurzaamste bedrijfsgebouw van Nederland'. Dat is een initiatief van technologietijdschrift De Ingenieur. De jury prijst onder meer het bouwma teriaal en het gebruik van zonnepanelen en een warmtepomp. Er zijn drie concurrenten. De winnaar wordt 20 maart bekend, archieffoto Peter Nicolai BRESKENS - Bewoners van zorgcen trum De Burght in Breskens krij gen geen eigen huisnummer. Dat antwoorden B en W van Sluis aan mevrouw Verberkmoes, die in De Burght woont. Post voor bewoners van De Burght komt allemaal op hetzelfde adres. Medewerkers zorgen vooii de verspreiding. Dat gaat regelma tig mis, onder meer omdat er veel mensen met dezelfde namen wo nen, meldde Verberkmoes de ge meente. Ze vroeg aparte huisnum mers. Maar dat mag niet. De ka mers zijn geen 'verblijfplaats', maar maken deel uit van een ge: bouw, is in landelijke regelgevin; vastgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44