Rondweg Veilig ligt er weer keurig bij Pleidooi voor bibliotheek in stil gedeelte Breskens 19 Twee partijen willen ondertekening economisch convenant uitstellen Namen tweede editie Massafest bekend Wilhelminatocht voor wandelaars en fietsers 'Westdorpsche avond' in De Baeckermat Dansmiddag 50-plus in dansschool Kiel Veelbelovende jazzmusici in Porgy Bess dinsdag 8 maart 2011 Middenstanders en horeca-exploitanten laten zich (nog) niet bang maken door een nieuwe rondweg om Schoondijke. Ze wachten de ontwikkelingen rustig af en hopen op nieuwe toeristische mogelijkheden. Hij is blij met de nieuwe rotonde, maar of het er ook verkeersveiliger op is geworden, betwijfelt cafébaas Frank Tournois. „Automobilisten die richting Breskens moeten, rijden nu vaak hard door over de rotonde." Zonder trillingen te veroorzaken en veel minder lawaaierig rijdt het verkeer sinds vrijdagnamiddag over de rotonde in het centrum van Schoondijke. Ondernemers én inwoners ondervinden daardoor heel wat minder overlast. foto Peter Nicolai - H BHSBBR door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu- zen moet voorlopig geen overeen komst tekenen over het stimule ren van economische activiteiten tn de kleine kernen. Eerst moet er een integrale visie komen op de lo kale economie in de hele gemeen te Terneuzen. Daarvoor pleiten de fractievoorzit ters van de WD en de Christen- Unie, Michiel Groeneveld en Cees Hamelink. B en W willen een con venant sluiten met lokale onderne mersverenigingen, de Kamer van Koophandel, MKB Zeeland en Eco- omische Impuls Zeeland. De :ern Terneuzen wordt daar buiten jelaten omdat het college vindt lat de ontwikkeling daar in goede handen is van het Centrum Mana gement. Groeneveld en Hamelink denken dat het onverstandig is twee verschillende economische ontwikkeltrajecten te laten ont staan. De WD en Christenunie zijn van mening dat 'ontwikkeling in sa menhang' uiteindelijk voor ieder een binnen de gemeente Terneu zen meer en betere resultaten ople vert. De bedoeling van beide frac ties was om in de commissie Be stuur en Middelen een discussie te voeren, maar nu blijkt dat het con venant al op 23 maart wordt gete kend. Groeneveld en Hamelink willen nu de andere fracties mobiliseren om het college te bewegen de on dertekening op te schorten. door Martijn de Koning breskens - Vestig de Breskense bi bliotheek in het voormalige pand van Letoco in de Mercuriusstraat. Daarvoor pleiten de eigenaren van het gebouw, Eddy en Marina Car- don, in een brief aan het Sluise ge meentebestuur. Het echtpaar vraagt ook aandacht voor de 'achteruitgang' van de Mercuriusstraat en het Oranje plein. Dat gebied is onaantrekke lijk, waardoor winkels door gebrek aan klandizie moeten sluiten en winkelpanden onverhuurbaar wor den, schrijft het echtpaar Cardon. Ze zijn niet de eersten die aan dacht vragen voor leegstand in de Mercuriusstraat. Eerder al vroeg Adri Vroon, eigenaar van het vroe gere Plus-pand in diezelfde straat, om meer flexibiliteit. Winkelketen Action had zich bereid verklaard in het pand te trekken, maar liep tegen bepalingen in het bestem mingsplan aan. Daarin staat dat zich daar alleen kleine winkels mo gen vestigen. Het gemeentebe stuur is niet van plan dat te veran deren, is inmiddels aan Vroon ge meld. De gemeenteraad heeft in 2008 niet voor niets een totaal beeld voor het centrum gemaakt, vindt het college. Het is niet wen selijk daar nu van af te wijken. OOSTBURG De tweede editie van het metal- muziekfestival Massafest op 14 mei in The Lane in Oostburg krijgt vorm. De organisatie heeft de eer ste vijf bands geboekt. De Engelse metalgitarist Bill Steer die in 2010 al op Massafest speelde, komt op nieuw, nu met zijn nieuwe band Gentlemans Pistols. De vier andere bands zijn Heavy Lord, Capital Sen timental en The Machine uit Neder land en Tangled Horns uit België. EEDE De dorpsraad Eede houdt komen de zondag de 'Wilhelmina wandel en fietstocht'. Het is dan precies 66 jaar geleden dat koningin Wilhel mina na de Tweede Wereldoorlog via Eede terugkwam in Nederland. De tocht gaat door polders, over dij ken en langs kreken. Deelnemers kunnen kiezen uit 6, 12 en 25 kilo meter. Starten kan tussen 8.00 en 15.00 uur vanaf het Dorpsplein. Meelopen of-fietsen kost 3 euro. WESTDORPE In boerderijrestaurant De Baecker mat in Westdorpe is donderdag 10 maart - niet zoals eerder gemeld donderdag 11 maart - de eerste Westdorpsche Gelachavond vanaf half acht. De werkgroep thematise ring Westdorpe licht haar plannen toe, waarna Westdorpenaren - te beginnen met Truus Kindt - oude verhalen vertellen. Bij de koffie of thee wordt een typisch Westdorp- se lekkernij geserveerd. De toegang tot de Gelachavond is gratis. TERNEUZEN Dansschool Kiel aan de Haarman- weg 25 in Terneuzen houdt mor genmiddag, woensdag van 13.45 tot 16.45 uur een dansmiddag voor vijf tigplussers. De zaal is geopend vanaf 13.15 uur. De entreeprijs is anderhalve euro. Leen zorgt voor de muziek (cd's) waarop liefhebbers de foxtrot, de tango, een Engelse wals, de rumba en de chachacha kunnen dansen. Wie van linedancen houdt, kan ook aan zijn trekken komen. terneuzen - Het Castel/Van Dam me Kwartet en de Clemens van der Feen Band treden komende vrijdag op in Porgy Bess in de Noordstraat in Terneuzen. Hun komst is onderdeel van de 'Young Vips Tournee' die de groepen mo menteel langs landelijke jazzpodia maken. Die tournee is een initia tief van Muziek Centrum Neder land en VIP. Het viertal van Castel/Van Damme speelt op saxo foon, piano, bas en drums. Het kwartet van de Clemens van der Feen Band brengt muziek op basgi taar, jazzgitaar, piano en drums. Het programma begint om 21 uur. Entree kost 15 euro, studenten be talen 10 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43