i8l zeeland Subsidie voor verbetering energiegebruik Rotonde Schoondijke Jamai gastsolist bij concert Young Ones ONLINE PUBLIEKE VERKOPING HANDEL EN WANDEL TROOSTWIJK almanak Tim Inwoners en ondernemers zijn blij dat door Schoondijke rij dende (vracht)auto's veel minder geluidsoverlast en trillingen veroorzaken door het wegdek van de rotonde te asfalteren. dinsdag 8 maart 2011 Meer met minder start in Terneuzen door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen stelt ïio.ooo euro subsidie be schikbaar voor energiebesparende maatregelen bij particuliere wonin gen. Dit heeft de gemeenteraad be sloten. Woningbezitters in de gemeente Terneuzen kunnen in aanmerking komen voor de bijdrage als ze ver beteringen laten aanbrengen die een verhoging van het energiela- bel van de woning tot gevolg heb ben. De subsidie wordt verdub beld door de provincie Zeeland via het Zeeuwse Meer Met Min- der-project. Bij één labelsprong gaat het om in totaal 700 euro en bij twee labelsprongen om 1400 euro. Het Meer met Minder-project is ge richt op het verbeteren van de kwaliteit en het energiezuiniger maken van bestaande woningen. Hierdoor wordt de energiereke ning van huishoudens lager en wordt de C02-uitstoot vermin derd. Ook is het bedoeld als crisis maatregel voor de bouwsector, waarmee extra werk voor aanne mers en installateurs wordt ge creëerd. Voorwaarde voor de subsi die is dat de maatregelen uitge voerd worden door een aannemer of installateur die aangesloten is bij Meer Met Minder. Doel van het Meer met Minder-programma is dat tegen 2020 bestaande wonin gen en gebouwen in Nederland dertig procent energiezuiniger wor den gemaakt. De gemeente Terneuzen stelt het bedrag van 110.000 euro beschik baar tot eind 2012, of tot het geld op is. Dit bedrag is voldoende om bij maximaal driehonderd huizen energiebesparende maatregelen te treffen. Een woning kan maximaal 700 euro subsidie van de gemeen te krijgen. De provincie Zeeland verdubbelt dit bedrag tot maxi maal 1400 euro per huis. Daar naast is de verwachting dat het Rijk dit jaar ook nog tien miljoen euro beschikbaar stelt en kan de subsidie verdriedubbelen. Alleen particuliere woningen met bouw jaar tot en met 1998 krijgen subsi die. van een groot en gevarieerd goederenaanbod afkomstig uit diverse faillissementen, bedrijfsbeëindigingen en overnames Opslaglocatie: Hogeweg 19-4561 RN HULST r 10 PERSONENAUTO'S wo "REO" flying cloud (1929), "Jaguar" Daimler Sovereign (1980), "Land Rover" Range Rover 3.0 td6, (2004) en Range Rover 4.6 hse, "Peugeot" 406, "Volvo" 440, "Volkswagen" Golf, "Ford" Fiesta en "Bianci" (1960); BEDRIJFSWAGEN "Mercedes Benz" 108; caravan "Hobby" 400r; 2 motoren "Honda" vfr 750 en vt 1100; kinder crossmotoren; quads, tractor, etc.; VORKHEFTRUCKS reachtrucks; stapelaars w.o. "Linde", "Toyota", "Atlet", "Hyster", "Komatsu"; pompwagens; 2600 stalen pallets; tuingereedschap w.o. kettingzagen, heggenscharen, maaiers; aannemersmaterialen; metaal- en houtbewerkingmachines o.a. bewerkingscentrum, freesmachine, boor/frees machine, zagen, schuurmachines, tafelboormachines; elektromotoren; 3 BOTEN o.a. polyester reddingsboot incl. trailer, rib rubberboot incl. trailer en motorboot incl. buitenboordmotor en trailer; boot onderdelen; SPABADEN WHIRLPOOLS; infrarood sauna's; kantoormeubilair o.a. schrijf- en conferentietafels, (bureau)stoelen, kasten, kantoorapparatuur; speelgoed; partijgoederen; schommels, etc.; BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET SLUITING vrijdag 18 MAART vanaf 14.00 uur Bezichtiging: donderdag 17 maart van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website www.TroostwijkAuctions.com mm/amumaamm Tip? redactie@pzc.nl Tim is één van de grote talenten bij de F-jes van de Middelburgse voet balvereniging Zeelandia. Het lijkt of de bal met een elastiekje aan zijn rechtervoet zit. Afgelopen zaterdag kreeg hij van zijn doelman de bal en begon Tim aan zijn bekende opmars richting doel van de tegenstander. Schijnbaar achteloos passeerde hij en kele tegenstanders en ook de keeper. OVERLAST door René Hoonhorst Of de aanleg van een rondweg Schoondijke over enkele jaren op breekt, durven nering doenden niet te voorspellen. Maar dat het opknappen van de rotonde een zegen voor het dorp is, staat voor ondernemers die rond het verkeersplein zijn gevestigd, wel vast. Rijkswaterstaat heeft de rotonde, waarin veel stenen los lagen en veel putten zaten, vorige week vol ledig geasfalteerd. Tot groot plezier van inwoners en ondernemers van Schoondijke. De overlast van lawaai en trillingen is sterk afgeno men. Gasten van Hotel de Zwaan kunnen weer wat rustiger slapen, flessen drank dreigen niet meer uit de schappen van supermarkt Attent te vallen en klanten van ca fé Bon-Ami en Snackbar Snoopy schudden niet meer op stoelen en barkrukken. Snackbar-medewerker Robbie Nu- berg is vooral blij dat de vrachtwa gens weer door het dorp rijden. Veel truckers stillen de honger of lekkere trek snel bij Snoopy als ze door Schoondijke rijden. „Toen de rotonde vorige week op de schop ging, kostte ons dat toch behoor lijk wat omzet." Nuberg en zijn baas denken al na over de vraag hoe ze klanten kun nen trekken als er een rondweg om het dorp komt wanneer rijks weg N6i over enkele jaren op de schop gaat. Ook collega-ondernemers worste len met die vraag, maar wachten wat rustiger af. Uitbater Frank Tournois van café Bon-Ami kan zich herinneren dat de midden standers ook het ergste vreesden toen de autoveerboot Bres- kens-Vlissingen werd opgeheven. „Maar het is alleen maar drukker geworden, nadat de Westerschelde- tunnel in gebruik is genomen. Ver keer voor Brugge en Zeebrugge gaat niet over de Tractaatweg, maar rijdt nog steeds via West-Zeeuws-Vlaanderen en komt dan door ons dorp." Voorzitter Jan Gijs van de Schoon- dijkse Ondernemersvereniging haalt als eigenaar van de Attent-su- permarkt tot nog toe een deel van zijn omzet uit impulsaankopen van passerende automobilisten. Die gelegenheidsklanten raakt hij waarschijnlijk kwijt als er een rondweg ligt. „Maar als het plan om een aantal parkeerplaatsen voor mijn zaak te maken dan door gaat, zorgt dat misschien voor nieuwe klanten. Ik wacht maar ge woon af." Dat doet eigenaar Richard Halink van hotel-restaurant de Zwaan ook. In de internettijd is hij als ho telier minder afhankelijk van.toe vallige passanten. „Het restaurant trekt wel wat klanten die door het dorp rijden. Maar als in de toe komst weer wat meer fietsers door het dorp rijden, compenseren we dat weer. De opknapbeurt van de rotonde is in elk geval voor ieder een een enorme verbetering." Jan Gijs, eigenaar van de Attent en voorzitter van ondernemersvereni ging Schoondijke. Hij is tevreden over de opknapbeurt van de roton de. „De flessen trillen niet meer in de schappen. En mijn vrouw is blij dat het in de woning boven de win kel minder stoffig is." Als er parkeer vakken voor zijn zaak komen, ziet Gijs de toekomst niet al te somber. Medewerker Robbie Nuberg van Snackbar Snoopy is blij dat vracht wagens weer door Schoondijke rij den, zeker nu de keet niet meer heen en weer schudt. „Truckers stoppen regelmatig om even snel wat te eten. We denken dan ook al hard na over hoe dat moet als de rondweg er ligt en er minder vracht verkeer door het dorp komt." Of de verkeersveiligheid er door is verbeterd, weet Frank Tournois niet zeker. „Verkeer dat rechtdoor naar Breskens gaat, rijdt nu hard door over de rotonde." Maar de klanten van café Bon-Ami zitten weer een stuk rustiger. Als het trottoir rond zijn zaak weer helemaal netjes is, kunnen mensen optimaal van de voorjaarszon op het terras genieten. Nog een aantal meters en een schot waren voldoende voor het eerste doel punt van de dag. Tot verrassing van allen op en langs het veld liet de ster van het elftal plotseling de bal de bal en rende naar de zijlijn waar de trainer ver baasd keek wat zijn speler deed. ,,'k Moet poepen", zei deze en rende door richting de kleedhokjes. door Sheila van Doorsselaer HULST - Jongerenorkest The Young Ones uit Hulst staat zaterdag 16 april op de planken met Jamai. Het concert in Den Dullaert in Hulst wordt gepresenteerd door musicalster Tony Neef Gastsolist Jamai is bij het grote pu bliek bekend van Idols; hij won de eerste editie van het talentenpro gramma. Met zijn debuutsingle Step Right Up stond hij wekenlang op nummer 1. Jamai richt zich nu op musicals. Met de musical Hello Dolly won hij de Johnny Kraay- kamp Musical Award voor aan stormend talent. Voor zijn rol van Marius in Les Misérables won hij de Musical Award. Vorig jaar werd Jamai nog verkozen tot beste zan ger van Nederland. Musicalster Tony Neef (Miss Sai gon) praat de avond aan elkaar. Hij was in 2007 al gastvocalist bij het concert van The Young Ones. Nieuw dit jaar is de sing-along. Liedteksten worden op grote scher men geprojecteerd en zo kan het publiek de nummers meezingen. Ook is er een spectaculaire licht show. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten voor het jaarconcert (twintig euro) zijn uitsluitend te bestellen via de website www.the-young-ones.com. MEEST CELEZEN 1Veel bezoek bij jubileumoptocht 2. Plan voor hotel in raadhuis Hoek 3. Vrouw beroofd van tas STELLING Stem op onze stelling 'De 2 Heeren is veel te snel gesloten' op onze site www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42