PZC Partijen verbreken verkiezingsbelofte Zon maakt optochten nog mooier ZEEUWS-VLAANDEREf 18 en 19 17 20 en 21 WOONLASTEN Terneuzen landelijk gemeente met op één na hoogste stijging Vrouw opgepakt voor slaan politieagente Twaalf wildplassers tegelijk op de bon Twee Hulstenaren vast Mishandeling Axelaar wegens vechtpartij (19) opgelost Diefstal portemonnee in winkel binnenstad Dinsdag 8 maart 2011 Rotonde Schoondijke ligt er weer keurig bij Enige schaakclub met een werkster in dienst Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De drie partijen TOP- Gemeentebelangen, PvdA en CDA die vorig jaar na de verkiezingen van 6 maart opnieuw een college van B en W vormden in Terneu zen, hebben hun verkiezingsbelof te over een beperking van belas tingverhogingen met voeten getre den. De lokale lastendruk stijgt dit jaar zelfs met twintig procent, met name door de invoering van riool belasting. NIEUW-NAMEN - Loopgroepen bij praalwagens dansten er vrolijk op los bij de optochten in Nieuw-Na- men en Terhole. Met flink wat be weging probeerden onder anderen Romeinen, harlekijntjes en jagers de jury te bekoren. Op de zonnige carnavalsmaandag trokken beide optochten veel publiek. Prins Mol zag in Nieuw-Namen twaalf grote wagens en heel wat voetvolk aan zich voorbij trekken. In Terhole draaiden vanaf de Huls- terweg elf praalwagens en even veel loopgroepen de Notendijk op. De leut vierde in Terhole hoogtij, al is er nog geen prins en raad van elf Het dorpsfeestcomité verraste toeschouwers met een kop erw ten- of tomatensoep. Uitslag: Terhole: Wagens: 1. Drool- se Woepers; 2. Mutsen: Enkelin gen: 1. Boer zoekt tractor; 2. Pink lady; Duo's 1. Droolse Omroep; 2. Weerzien auf Tirol; Groepen 10 pers.: 1. Foto's maken; 2. Safari; Grote groepen: Da was't. 2. Piele- kes vissen; Nieuw- Namen: Buiten wagens: 1. Zuipcilinders; 2. Dj- wèze Mieters; Binnenwagens: 1. Zeverjèrs; 2. Volhouders; Kleine binnenwagens: 1. Jantjes en Co; Grote groepen; 1. Kauterse Piele- wieten; 2. Red Animals; Kleine groepen: 1. Knopenmeisjes; Enke lingen: 1. Sander Feye. Het was eind vorig jaar bij de be handeling van de begroting 2011 al bekend dat de gemeentelijke belas tingen fors zouden stijgen in Ter neuzen. Michiel Groeneveld, WD- fractievoorzitter in de Terneuzen- se gemeenteraad, veegde daarover half december de collegepartijen de mantel uit. Hij riep in herinne ring wat TOP-Gemeentebelangen, PvdA en CDA over de gemeentelij ke belastingen in hun verkiezings programma's meldden. TOP-Gemeentebelangen stelde 'te gen schoksgewijze verhoging van belasting- en legesgelden' te zijn. De PvdA meldde in het program ma: 'De burger steeds meer belas ting vragen is niet onze stijl'. Het CDA gaf aan: 'Geen stijging van de lokale lastendruk gedurende finan ciële crisisperiodes van economi sche stagnatie'. De kritiek van Groeneveld kwam eind vorig jaar hard aan bij de col legepartijen. Zij probeerden hem terug te pakken door erop te wij zen dat de invoering van rioolbe lasting is ingegeven door forse be zuinigingen die door het kabinet van 'Groenevelds WD-baas' Mark Rutte opgelegd zijn. Alle gemeenten hebben met die bezuinigingen te maken, maar uit recent onderzoek door de Vereni ging Eigen Huis blijkt dat de lasten verhoging in Terneuzen erg hoog is. De stijging bedraagt - zoals al eerder bekend werd - 20,1 procent. Terneuzen staat daarmee landelijk op een tweede plaats. Alleen Bor- sele steekt Terneuzen de loef af met een groei van de lasten met 20,6 procent. Borsele heeft een kor ting op de afvalstoffenheffing afge schaft. Opvallend is dat een andere Zeeuwse gemeente, Schouwen- Duiveland, landelijk met 16 pro cent de grootste daler is. Daar staat tegenover dat de woonlasten in Schouwen-Duiveland vorig jaar op gemiddeld 697 euro lagen. Terneu zen zat in 2010 op gemiddeld 551 euro. Dat bedrag was, aldus ge meente, al gebaseerd op invoering van rioolheffing. BRESKENS Een 18-jarige vrouw uit Breskens is zondagochtend rond half negen in een woning aan de Banckertlaan in Breskens aangehouden, nadat ze een politieagente had geslagen. De agenten waren de woning bin nengegaan vanwege een ruzie tus sen één van de bewoners en de 18-jarige vrouw, die op bezoek was. In de loop van het gesprek sloeg de 18-jarige de agente vol iii het ge zicht De politieagente heeft aangif te gedaan van mishandeling. HULST Twaalf mannen zijn in de nacht van zondag op maandag bekeurd, omdat ze (allemaal tegelijk) tegen gebouwen stonden te plassen in de Overdamstraat in Hulst. De politie wijst er op dat dit extra onnodig was, aangezien in de direc te omgeving wegens carnaval ver schillende 'piaszuilen' waren neer gezet. De wildplassers kregen allemaal een bekeuring van honderd euro aan de broek. HULST TERNEUZEN Twee inwoners van Hulst (24 en 33 jaar oud) zijn zondagavond aange houden, nadat ze op het Cornelis de Vosplein in hun woonplaats hadden gevochten. Ze werden over gebracht naar gevangenis Torentijd in Middelburg. Uit onderzoek bleek dat de 33-jari- ge ook nog werd gezocht omdat hij eerder dit jaar werkzaamheden van ambulancepersoneel had ver hinderd. Beide mannen zitten vast. Twee jongens (17 en 18) uit Terneu zen hebben bekend dat zij in de nacht van 14 op 15 augustus 2010 een 19-jarige Axelaar hebben mis handeld op de Axelsestraat in Ter neuzen. Er is nog een derde ver dachte opgepakt, een jongen (19) uit Axel. Hij wordt nog verhoord. Het slachtoffer fietste met een vriend, toen hij zonder reden werd belaagd. Hij kreeg zo'n harde klap in het gezicht dat later zijn trom melvlies gescheurd bleek. TERNEUZEN Een 76-jarige vrouw uit het Bel gische Idegem is gistermiddag in de binnenstad van Terneuzen het slachtoffer geworden van een bero ving. Haar portemonnee werd ge stolen. Dat gebeurde in een winkel aan de Arsenaalstraat in Terneu zen. De vrouw had de portemon nee in een schoudertas en is daar uit weggenomen in een onbe waakt ogenblik. Er zaten persoon lijke papieren en meer dan hon derd euro in. Ook buren uit Kieldrecht zijn altijd graag geziene gasten tijdens de optocht in Nieuw-Namen. Deze vier dames en een heer lopen rond een wagen met als thema 'Leut aan de teut'. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41