in Goes zeeland 13 Zeeuwse brandweer vergeet test alarmeringssirenes door brand Geef ons videojournaal een gezicht! commentaar Schommelpensioen Inspectie rekte explosiegevaar' Loods tegenover vliegveld Arnemuiden Nijverheidscentrum, Houtkade Goes Café De Post, Markt Goes dinsdag 8 maart 2011 Gepensioneerden en werkenden, uw pen sioenbedrag kan van af 2012 gaan schom melen. Dat is de onplezierige boodschap van pensioenfond sen. Als een donderslag bij hel dere hemel komt deze medede ling niet. Het is een logisch ge volg van het feit dat Nederland vergrijst en de levensverwach ting toeneemt. Bovendien we ten we sinds 2008, toen de pen sioenfondsen kapitalen verlo ren op de beurs als gevolg van de financiële crisis, dat er niet altijd verantwoord wordt omge sprongen met 'ons' pensioen geld. Het is helaas nog steeds zo dat pensioenfondsen te weinig aan dacht hebben voor risicobeheer en uitvoering van beleggingsbe leid. Dat vraagt nadrukkelijk om een strikter toezicht. Daar mee is de burger echter niet van de haak. Gepensioneerden en werkenden zullen nog meer verantwoordelijkheid moeten nemen voor hun eigen finan ciële situatie. Wie nu nog ver trouwd op toezeggingen uit het verleden, doet zichzelf in de toekomst mogelijk flink te kort. Wil jij figureren in een flitsende leader? Dat kan! Op dit ogenblik is de PZC namelijk bezig met de pro ductie van de leader van Zeeland in 2 minuten. Dat is de bundeling van Zeeuws vi- deonieuws in vier dagelijkse jour naals gericht op de moderne nieuwsconsument. Het wordt een snelle en compacte nieuwsvoorziening in Zeeland. Het journaal zal te zien zijn op smartphones, tablets, pc's en via internet op tv. Daarbij kan jij ons helpen! Wil jij een van de gezichten worden in de leader van dit journaal? Ben je woensdagavond en donder dag a.s. beschikbaar? Stuur dan voor woensdag 12.00 uur een foto en motivatie naar web@pzc.nl. Dan nemen wij zo snel mogelijk contact met je op. 'Gelukkig heeft iedereen het pand veilig kunnen verlaten' Bedrijfsleider Marcel de Kraker overslaan, maar de brandweer heeft in beide gebouwen mensen ingezet om de temperatuur in de gaten te houden en de hitte te tem peren", aldus politiewoordvoerder Don. In de loop van de middag reden meer brandweerwagens de Grote Markt op om de blussend ploegen af te lossen. Er was catering om de brandweerlieden van koffie, soep en broodjes te voorzien. Rond vier uur 's werd het sein 'brand mees- ter'gegeven. Volgens Don is er overigens geen verband met de branden die de af gelopen tijd in Goes hebben ge woed, zoals bij De Betho en het N ij verheidscentru m. video's op www.pzc.nl Historisch pand Al in 1538 wordt in de archieven van de gemeente Goes melding gemaakt van het pand aan de Grote Markt. Lange tijd deed het dienst ais een woonhuis, maar vanaf 1926 deed het dienst als aanbouw van het aanpalende oude postkantoor. Voor dit doei is ook de muur door gebroken. Middels een deur wa ren de twee panden met elkaar ver bonden.; Achter de trapgevel zat onder meer de kleedkamer van de telegrafistes. Dit verklaart ook de naam van het nu verwoeste café: De Post. De brandweer bestrijdt het vuur dat vermoedelijk is begonnen in het magazijn op de eerste verdieping van café De Post. foto's Willem Mieras Het jaar dat het pand van café De Post al in de gemeentelijke archieven wordt genoemd. 20 januari door René Schrier goes - De brand in café De Post aan de Grote Markt te Goes was ook mede de aanleiding voor het stil blijven van de alarmeringssire nes die altijd de eerste maandag van de maand klinken. Bij de meldkamer in Middelburg waar die sirenes handmatig be diend worden is weliswaar alarme- ringssoftware geïnstalleerd om de mensen er aan te herinneren dat het weer zo ver is, maar die weiger de gisteren. Terwijl die software toch wekelijks getest wordt. En door de hectiek rond de grote brand in Goes dachten de mensen van de meldkamer er zelf niet aan dat het om t2.oo uur weer tijd was om de sirenes aan te zetten. Daar door bleef het op dat tijdstip stil in Zeeland. Dat gebeurde trouwens niet alleen in Zeeland. Ook in de regio Drenthe bleven de sirenes stil. Daar was eveneens een brand gaande die voor enige afleiding bij de meidcentrale zorgde. Volgens RTV Drenthe had ook daar door de hectiek van de brand niemand aan het testen van de alarmering van de sirenes gedacht om 12.00 uur. den haag - „De Arbeidsinspectie heeft omwonenden van een sloop- project in De Bilt vijf weken in groot gevaar gebracht door het werk stil te leggen, waardoor we de explosieven niet weg konden halen", zei de Veerse springmees- ter Danny Jowenko gisteren bij de Raad van State. De Raad van State behandelde gis teren het hoger beroep van Jowen ko en Groene Kannetje BV tegen het besluit van de Arbeidsinspec tie om de sloop van een bunker in De Bilt in 2008 na een explosie on middellijk stil te leggen. Jowenko is één van de weinige springmees- ters in Nederland die gebouwen kan slopen met behulp van explo sieven. Op 7 juli 2008 ging er iets mis met de in een oude bunker geplaatste explosieven. „Ik ging onmiddellijk aan het werk om de ontstekers van de resterende ladingen on klaar te maken, maar de Arbeidsin spectie legde alles stil en ik kon niet verder", zei springmeester Jo wenko. Uitspraak volgt binnen zes weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3