succes van Bax-shop.nl beioo Eigen fantasie staat voorop bij' Kindertheater in podium Brogum op"merk"elijke collectie lid 2i Twaalf wildplassers tegelijk op de bon Vrouw opgepakt voor slaan politieagente Bermbrand aan Cemaalweg Tholen Jamai te gast bij concert van The Young Ones Nominatie RWS dinsdag 8 maart 2011 HULST Twaalf mannen zijn in de nacht van zondag op maandag bekeurd, omdat ze allemaal tegelijk tegen ge bouwen stonden te plassen in de Overdamstraat in Hulst. De politie wijst er op dat dit extra onnodig was, aangezien in de direc te omgeving wegens carnaval ver schillende 'plaszuilen' waren neer gezet De wildplassers kregen alle maal een bekeuring van honderd euro aan de broek. BRESKENS Een i8-jarige vrouw uit Breskens is zondagochtend rond half negen in een woning aan de Banckertlaan in Breskens aangehouden, nadat ze een politieagente had geslagen. De agenten waren de woning bin nengegaan vanwege een ruzie tus sen één van de bewoners en de 18-jarige vrouw, die op bezoek was. In de loop van het gesprek sloeg de 18-jarige de agente vol in het ge zicht. De politieagente heeft aangif te gedaan van mishandeling. De vrouw zal zich later waarschijnlijk voor de rechter moeten verant woorden. THOLEN Aan de gemaalweg in Tholen heeft gistermiddag korte tijd een berm brand gewoed. De melding kwam rond half drie binnen, waarna de blusploeg van Tholen snel ter plaat se was. Met een hogedrukstraal en een vuurzweep waren de brandjes snel gedooft. HULST - Jongerenorkest The Young Ones uit Hulst staat zaterdag 16 april op de planken met Jamai. Het concert in Den Dullaert in Hulst wordt gepresenteerd door musicalster Tony Neef Gastsolist Jamai is bij het grote pu bliek bekend van Idols. Met zijn debuutsingle Step Right Up stond hij wekenlang op nummer Met de musical Hello Dolly won hij de Johnny Kraaykamp Musical Award voor aanstormend talent. Voor zijn rol van Marius in Les Miséra- bles won hij de Musical Award. Vo rig jaar werd Jamai nog verkozen tot beste zanger van Nederland. Nieuw dit jaar tijdens het concert is de sing-along. Liedteksten wor den op grote schermen geprojec teerd en zo kan het publiek de nummers meezingen. Ook is er een spectaculaire lichtshow. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten voor het jaarconcert (20 euro) zijn uitsluitend te bestellen via de website van het orkest: www.the-young-ones.com. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De eigen fantasie van de kinderen moet tot zijn recht ko men. Ook samenspel is een belang rijk onderdeel van de cursussen jeugdtheater die Hilde van Greu- ningen vanaf woensdag 16 maart in Podium Brogum in Zierikzee wil gaan geven. Van Greuningen woont sinds au gustus vorig jaar in Zierikzee. Zij is getrouwd en moeder van een dochtertje (6) en een zoontje (3). Vanaf het moment dat zij samen met haar kroost een kindervoor stelling in Brogum zag, vatte zij het plan op hier zelf toneellessen voor kinderen te gaan verzorgen. „Ik heb in 2000 mijn opleiding dra matherapie afgerond en daarna werkte ik meer dan een jaar met jongeren in de orthopsychiatrie (ernstige gedragsproblemen). Dat vond ik vrij heftig en daarom ben ik me meer op jongere kinderen gaan richten. Ik heb dramalessen op scholen gegeven en heb een cir- cuskist gepresenteerd", vertelt Van Greuningen. Met het kinderthea ter in Brogum wil zij zich toeleg gen op oefeningen volgens het re gulier dramaspel, dus zonder thera peutisch doel voor ogen. „Ik wil kinderen door middel van improvi saties hun eigen creativiteit laten ontdekken", zegt de initiatiefneem ster. Een cursusblok zal bestaan uit dertien lessen. Daarin komen veel aspecten aan de orde: kennis makingsoefeningen, rollen spelen, het maken van tableaux vivants, je zelf presenteren, schminken, maar ook de beginselen van theatertaal en wat toneelspelen allemaal in houdt. „De bedoeling is dat we de cursus afronden met een presenta tie voor publiek, maar de lessen zijn dus niet direct productiege- richt." Zij krijgt bij Brogum een gastvrije ontvangst voor het geven van kindertheaterles. Van Greunin gen doet dat als vrijwilligster, zo dat het lesgeld beperkt kan blijven. TERNEUZEN - Het gebouw van Rijkswaterstaat in Terneuzen is ge nomineerd voor 'duurzaamste be drijfsgebouw van Nederland'. Dat is een initiatief van technolo gietijdschrift De Ingenieur. De ju ry prijst onder meer het bouwma teriaal en het gebruik van zonnepa nelen en een warmtepomp bij het Tcmeuzense gebouw. Er zijn drie concurrenten voor Rijkswaterstaat. De winnaar wordt 20 maart bekend gemaakt. Links: personeel aan het werk in de winkel. Rechts: Drukte in het call- center, waar klanten verder worden geholpen. Broers Nathanael (links) en Jochanan Bax hebben veel producten op voorraad in de magazijnen. foto's Willem Mieras Koptelefoons in alle soorten en maten. Ruime keuze in boxen. een uitgebreide combinatiemode op kleur en op merk oepresenteerd FRANKWALDER, GERRY WEBER, VERSE, TAIFUN, OLSEN, MAC, ZERRES en nog vele andere lange vorststraat - goes I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37