Verhuizing tekent 2oI zeeland 'Als jij m'n ramen lapt, bak ik een lekkere cake' T rekvlotjes voor Veere zijn in de maak MADE IN GOES Bax-shop.nl BV gespecialiseerd in licht, geluid, DJ Gear en Audio/Video groeit als kool. De gebroeders Bax, oprichters van het bedrijf, hebben grote plannen voor de toekomst. Bedrijfsprofiel Gemeente veilt overbodig materieel dinsdag 8 maart 2011 Anneke van Gogh achter haar computer. foto Willem Mieras door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Wil jij bij mij de ramen lappen? Dan bak ik een lek kere cake voor je! Dit soort afspra ken wordt binnenkort wellicht veel vaker gemaakt in de gemeen te Tholen nu Anneke van Gogh uit Sint-Annaland een hand- en spandienstenservice heeft opgezet. Van Gogh liep al een tijdje met het idee rond. 'Nu moet het er maar eens van komen', dacht ze vorige week. Toen ging ze er ook vol voor, want in een week tijd zet te ze samen met haar man een website op. Daarop kunnen nu al lerlei goederen en diensten wor den geruild. „Bijna alles kan", stelt de inwoon ster van Sint-Annaland. „Als het maar met gesloten beurs is. Ik kan me voorstellen dat oudere mensen een keertje willen gaan wandelen met iemand. In ruil daarvoor kun nen ze een cake bakken of baby sokjes breien, ik noem maar wat. Iedereen kan wel iets, toch?" Om de ban te breken, hebben Van Gogh en haar man zelf de eerste advertenties op de website ge plaatst. Zij biedt aan om iemand een ontspanningsmassage te geven of te leren omgaan met de compu ter. In ruil daarvoor krijgt ze graag een manicure- of schoonheidsbe handeling. Annekes echtgenoot - oud-leraar - wil best huiswerkbege leiding geven. Als iemand in ruil daarvoor zijn auto wil wassen, is hij een tevreden man. Anneke denkt dat de hand- en spandienstenservice met name een uitkomst is voor arme mensen en (eenzame) ouderen. „Je ziet vaak dat deze mensen nog liever in de ellende blijven zitten dan dat ze iemand om hulp vragen. Via de website durven ze het misschien wel, want het is anoniem. Ik zet er geen namen bij." Het hoeft overigens niet altijd om een ruil te gaan. Als iemand gratis iets wil aanbieden, kan dat ook. Zo staat er nu een advertentie op de website van een mevrouw die haar knipselmappen over konings huizen van de hand wil doen. „Zij heeft dertig jaar van alles verza meld en vindt het zonde om het weg te gooien", zegt Anneke. „Via mijn website hoopt ze er nog ie mand gelukkig mee te maken." Van Gogh kan moeilijk inschatten of haar initiatief een succes wordt. Bijna heel het dorp weer er inmid dels van en de reacties zijn overwe gend positief Toch twijfelen som mige mensen over de kansen. 'Zo iets krijg je hier niet van de grond', werd vaak gezegd. „Maar als je het niet probeert, weet je het niet", is het nuchtere commentaar van Van Gogh. Als de service aan slaat, wil ze de website snel uitbrei den, zodat er bijvoorbeeld ook fo to's geplaatst kunnen worden. www.handenspandienstentholen.nl 'Made in..' is een nieuwe be- drijvenrubriek waarin iede re twee weken opmerkelijke bedrijven uit de Bevelanden en Tholen worden belicht. Vandaag: Bax-shop.nl BV uit Goes. door Esther Minnaard De broers Bax kunnen weer wat wegstrepen op het wensenlijstje van hun webwinkel www.bax-shop.nl. Eind maart 2011 zal het Goese bedrijf, dat vrijwel al les verkoopt op het gebied van licht, geluid, dj gear en audio/video, verhuizen van de Al- bert Plesmanweg 118 naar het pand aan de Scottweg 29a. De onderneming van broers Jocha- nan (26) en Nathanael Bax (22), die sinds de oprichting in 2003 ex plosief groeide, moest naarstig op zoek naar een ruimere locatie. „Er werken momenteel 55 men sen, die moeten we fatsoenlijk kwijt kunnen. Het is momenteel echt behelpen. De kantoren zitten bomvol. Op de nieuwe locatie aan de Scottweg komt enkel kantoor ruimte. De fysieke winkel, nu nog aan de Albert Plesmanweg, zal ook verhuizen naar een plaats in de Naam: Bax-shop.nl BV Opgericht: 6 februari 2003 Directie: Jochanan Bax en Natha nael Bax Adres: Scottweg 29a Plaats: Goes Aantal werknemers: 55 Omzet: om en nabij de 20 miljoen euro Website: www.bax-shop.nl buurt. We hebben toestemming van de gemeente gekregen. Ook voor die verhuizing is alles rond", zegt Jochanan. De broers willen de fysieke winkel zeker houden, ook al wordt 90 pro cent van de omzet via het internet behaald. Jochanan vertelt dat Bax-shop zich vooral profileert als 'de online muziekwinkel'. „We richten ons op dj's, producers en muzikanten. We zijn marktleider in de branche in zowel Nederland als België. Dat brengt ons bij een van onze andere wensen. We wil len internationaal gaan. We heb ben Frankrijk, Duitsland en Scan dinavië op het oog, maar we kij ken zelfs verder dan die landen." Het wensenlijstje verraadt dat de zaken voorspoedig gaan. Jochanan wil best een tipje van de sluier oplichten. „Het succes schrijven we deels toe aan onze snelheid. We hebben 16.000 pro ducten. Daarvan hebben we drie kwart op voorraad, verspreid over onze magazijnen. Bestellingen wor den snel geleverd en we hebben goede aftersales. Bovendien hou den we de lijnen met de klant kort. Dat doen we door ze indivi dueel te helpen. We hebben een zorgvuldige groep werknemers. Ze komen bijna allemaal uit de doel groep van 20 tot 30 jaar en hebben affiniteit met muziek. Klanten kun nen chatten, mailen en bellen met onze mensen. We hebben een call- center waar bellers continu te woord worden gestaan." Met de 'klant is koning'-mentali- teit oogst Bax-shop veel positieve reacties. „Het probleem bij web shops is vaak dat klanten het niet betrouwbaar vinden. Gelukkig sco ren wij goed in de beoordelingen van onze klanten. We hebben de laatste tijd hard gewerkt om Bax-shop een goede naam te ma ken. Per jaar gaat er een smak geld uit aan marketing en communica tie. We sponsoren grote artiesten, we hebben ons eigen muziekeve nement, ons eigen magazine en we houden regelmatig prijsvragen en acties. We willen niet alleen iets halen bij de klant, we willen ook wat brengen." De gebroeders Bax zijn jon ge honden in onderne mersland en zichtbaar ge dreven. Jochanan en Nathanael ste ken al hun tijd in hun bedrijf Waar Jochanan al is afgestudeerd, is Nathanael nog druk bezig met zijn studie. Hij volgt zijn studie duaal, waarbij leren wordt gecom bineerd met werken. Jochanan weet nog dat ze in de be ginfase van hun ondernemerschap niet serieus werden genomen. „We waren jongens van 18 en 15 jaar toen we begonnen. In 2008 en 2009 wonnen we echter de Gazel le Awards van Het Financieele Dag blad, omdat we een snelle groei doormaakten. Nu, in 2011, zitten we op 500 tot 600 orders per dag." Bax-shop is dit jaar in de race voor de beste webwinkel van de regio Nederland. Het zou een beloning zijn voor het vele werk. „We vinden ondernemen gewoon leuk. Wanneer de verhuizing ach ter de rug is, gaan we nieuwe stap pen zetten. De belangrijkste stap is het verder automatiseren van het logistieke gedeelte. Dat willen we dit jaar nog op orde hebben." Heeft u of kent u een bedrijf dat een plaats verdient in 'Made in..' dan kunt u contact opnemen met de redactie Be- velanden-Tholen. Per telefoon: 0113-315672 Per e-mail: bevelanden@pzc.nl door Henk Postma VEERE - Ze mogen niet te lang zijn, de twee trekvlotjes die wandelrou tes over de Veerse wallen met el kaar gaan verbinden. „Anders kan je er net zo goed een brug neerleg gen", zeggen ze in het stadje. Dus maakt scheepsbouwer Michiel Verras uit Walsoorden de scheepjes lekker breed. Zodat je toch met groepjes van vijf aan boord kan. Op zijn werfje Moed en Trouw is al goed te zien wat voor bootjes het worden. Geen plompe bakken, maar klassiek ogende platbodem- pjes met een fraaie zeug. Hij bouwt de ijzeren vaartuigjes in z'n eentje. Dus er zit nogal wat las werk aan vast. Hij heeft nog een paar weken, want in april komen ze in de vaart. Als zelfbedienings vlotjes. Wandelaars kunnen zich er dan langs een touw mee van de ene naar de andere oever trekken. Daarmee heeft Veere er weer een publiekstrekker bij. „Want wat is nou leuker dan een beetje rond- rommelen in bootjes", oordeelt de stadsraad. Tijdens een vergadering van de stadsraad in 't Praetuus in Zand dijk gaven de leden gisteravond ook meteen namen aan de vlotjes: 'Heen en...' en '...En weer'. In de loods in Walsoorden is al goed te zien hoe de bootjes voor de vesten van Veere er uit komen te zien. foto Mark Neelemans ZIERIKZEE - Overbodig geworden materieel van de gemeente Schou- wen-Duiveland is gisteren geveild op de internetsite van veilinghuis Troostwijk in Amsterdam. Het gaat om twee vrachtwagens, een kolkzuiger, zes tractoren, twee maaimachines en drie houtver- snipperaars. Het materieel staat bij Verburg in Nieuwerkerk, waar za terdag de kijkdag was. De spullen zijn overbodig geworden na de re organisatie van de afdeling Open bare Werken in oktober vorig jaar. De drie werkplaatsen gebruiken nu eikaars materieel. Wat de inter netveiling heeft opgebracht, was gisteren nog niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36