32.000 euro auto zitten nog wel nadelen 19 Wemeldingse jeugd mag wellicht onder het podium van De Wemel Visvliegvereniging houdt ruilbeurs Quiznight in hotel De Kroon in Wissenkerke Knutselmiddag in Fruitteeltmuseum Gezamenlijke viering van kerken UIT HET ARBEIDSPROCES GERAAKT? ^sJ^Eleosl ATC Scheldestromen dinsdag 8 maart 2011 Hans Braamse van Kyoto- lease hoopt dat overheden zorgen voor meer oplaad- punten voor elektrische au to's. Dat kost de elektrische Mitsubishi I MiEV af fabriek. Dat is veel geld voor een kleine auto. Voor de lease kan de MiEV interessant zijn, zegt Hans Braamse van Kyotolease. „Zeker als de auto wordt gedeeld met collega's." ■I SPORTIEF STIJLVOL x/wooy MODE PLEIN 1940-MIDDELBURG www.lavooymode.nl Hans Braamse rijdt met de Coese wethouder Jo-Annes de Bat een rondje door de stad in de elektrische Mitsubishi I MiEV. foto's Willem Mieras 'S-HEER ABTSKERKE De Zeeuwse vliegvisvereniging Lu- re and Emerger houdt vandaag een ruilbeurs. Op deze dag krijgen leden de kans om hun overtollig geworden hen- gelspullen onderling te ruilen of te koop aan te bieden. De avond is ook toegankelijk voor niet-leden die graag eens kennis willen ma ken met het vliegvissen. De ruil beurs vindt plaats in dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Aan vang: 19.30 uur. Q www.lure-and-emerger.nl. WISSENKERKE Hotel De Kroon in Wissenkerke houdt mogenavond een zogeheten 'quiznight'. Teams van maximaal vijf personen kunnen hun kennis op het gebied van onder meer mu ziek, geschiedenis, film, sport, geo grafie en actualiteit testen. Deelname kost 2,50 per persoon. Er wordt gespeeld voor de eer. De winnaar mag zich de slimste Bevel ander noemen. Vooraf wordt ook nog een quizmenu geserveerd. Dat kost 13,50 euro. De quiz begint om 20.00 uur. KAPELLE Het Fruitteeltmuseum aan de An nie M.G. Schmidtsingel in Kapelle houdt morgen een knutselmiddag van kinderen van vijf tot tien jaar. De kinderen gaan onder begelei ding aan de slag met papier, hout, schaar, penseel, verf en ander mate riaal. Daarmee maken ze kunstwer ken over fruit. Ook het snoeihout van perenbomen wordt verwerkt tot kunst De knutselmiddag begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. Deelname kost twee euro. door Mieke van der Jagt WEMELDINCE - Als het aan het dage lijks gemeentebestuur van Kapelle ligt, hebben de jongeren in Wemel- dinge binnen afzienbare tijd een ontmoetingsplaats. Het college heeft een idee van de jongeren zelf onderzocht: de ruimte onder het podium van De Wemel verbou wen tot JOP. Het kost een paar cen ten, 70.000 euro, maar burgemees ter en wethouders zien het als een oplossing voor het ontbreken van een plaats voor de jeugd in Wemel- dinge. De gemeenteraad bespreekt het voorstel dinsdag rs maart in een informatieve vergadering. Met de investering kunnen een nieuwe buitendeur en een buiten trap worden gemaakt, waarmee de jeugd een eigen ingang en toegang tot het terreintje aan de Kromom- me krijgt. Met een paar nieuwe ko zijnen in de gevel, komt er meer licht in de ruimten onder het po dium. De opslag kan voortaan ge beuren in een paar nieuwe kasten en in de ontmoetingsruimte komt een pantry met een soort barretje, waar koffie en thee kan worden ge zet. Iets koken en een frietpan, mo gen nadrukkelijk niet. De kleedruimte en de peuterspeel zaaltoegang via het podium blij ven in gebruik. De' nieuwe JOP in De Wemel heeft veel weg van een soos. Er zul len goede afspraken gemaakt moe ten worden met de jongerenwer ker, de beheerder van het dorps huis, de jongeren en hun ouders. Er zal bijvoorbeeld een sleutelbe- heerplan moeten komen en de ouderen die in De Wemel wonen, mogen geen overlast ondervinden. Het college kiest voor het idee van de Wemeldingse jeugd omdat po gingen om een plaats voor hen te vinden al vier jaar op niets uitlo pen. Een groot voordeel van het plan is ook dat de jeugd niet uit de samenleving wordt verbannen en dat er altijd toezicht is. KORTGENE - De vier protestantse gemeenten op Noord-Beveland be steden morgen tijdens een geza menlijke dienst aandacht aan de veertig-dagentijd. Dat is de voorbe reidingstijd op Pasen. Tijdens de viering, die inmiddels een traditie is, wordt ingegaan op de start van deze tijd. Voorgangers zijn ds. F. van Zoelen en ds. N. Vla ming. Verder verleent de zang groep Noord-Beveland zijn mede werking. De dienst begint om 19.00 uur in de Sint Nicolaaskerk in Kortgene. Hij duurt ongeveer drie kwartier. Wij helpen je weer op weg en geven je de begeleiding die je nodig hebt. Kijk voor meer informatie op onze website of bel0113 - 34 10 95 Arbeidstrainingscentrum 4421 BG Kapelle Tel.: 0113-3410 95 www.atcscheldestromen.nl i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35