Zeeland PZC 7 Heel de dag spelen op het schoolplein Tim BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 KINDEREN Gemeente wil dat scholen hun plein ook na schooltijd openstellen Aria komt van de grond Matras in brand in woning Westsingel Geen schurft meer in Thools zorgcentrum Vechtersbazen zitten vast in Torentijd almanak Dinsdag 8 maart 2011 Goes' leasebedrijf zet eerste elektrische auto op de weg. Verhuizing tekent succes van Bax-shop.nl Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam GOES - Scholen zouden hun plein ook na schooltijd beschikbaar moe ten stellen voor spelende kinde ren. Dat vindt de gemeente Goes. Om dit mogelijk te maken, wil het college binnenkort in gesprek gaan met schoolbesturen. Het idee wordt geopperd in de no ta 'Spelen in de gemeente Goes'. Daarin staat hoe de gemeente in de toekomst om wil gaan met de speelplaatsen. Hoewel in de hele gemeente 107 verschillende speello- caties liggen, zijn er in sommige buurten relatief weinig. Zo wordt het streven om drie pro cent van de grond in woonwijken en dorpen te reserveren voor speel- voorzieningen niet overal gehaald. Onder meer het Centrum, het Goese Meer, Goes-Oost, Wilhelmi- nadorp, Kattendijke en Kloetinge zitten op of zelfs onder de één pro cent. De Goese Polder scoort met 5,8 procent wel heel goed. Het openstellen van schoolpleinen na schooltijd kan helpen om meer speelvoorzieningen te kunnen aan bieden. Dat gebeurt al in Ouvertu re en de Goese Polder, waar kinde ren na schooltijd gebruik kunnen maken van de speeltoestellen bij de brede school. De gemeente wil binnenkort in ge sprek gaan met scholen in de dor pen en de wijken Oost en Zuid- om te onderzoeken of ook hun pleinen kunnen worden aange merkt als openbaar speelterrein. De gemeente is in dat geval bereid om het onderhoud van de betref fende pleinen op zich te nemen. De scholen blijven zelf verant woordelijk voor het aanschaffen van de speelvoorzieningen. In de nota wordt verder de wens uitgesproken om toestellen voor ouderen te plaatsen. De afgelopen jaren zijn er diverse bewegingstoe stellen voor vijftig-plussers op de markt gekomen, maar in Goes is er nog geen enkele te vinden. Het college wil bij wijze van proef een paar van zulke toestellen plaatsen op één of twee locaties. Welke dat zijn, is nog niet duidelijk. Het bureau dat de nota heeft opge steld, adviseert het college verder om een planning op te zetten voor het vervangen van speeltoestellen. De komende jaren zullen immers de nodige vervangingen moeten plaatsvinden en op die manier komt de gemeente niet voor ver rassingen te staan. Het benodigde geld kan worden gevonden in de wijk- en dorpsbudgetten. GOES - Het Goese woningbouwproject Aria be gint van de grond te komen. De eerste wonin gen staan in de steigers. Het betreft vijftien woningen, waar bouwbedrijf Fraanje momen teel aan werkt. Ze staan aan de Klarinetstraat, Dulciaansingel, Fluitweg en Pykeswegje. Over enkele maanden zijn ze klaar. Over een klein jaar worden nog eens 55 huizen opgeleverd. Vooral de rijtjeswoningen van rond de twee ton zijn gewild, de duurderde vrijstaande hui zen lopen minder hard. Projectontwikkelaar ABC Vastgoed zal het plan niet wijzigen. Wel wordt maatwerk geleverd om het huis ook naar wens van de klant te bouwen. In de twee de fase, die momenteel wordt voorbereid, zit ook detailhandel. foto's Ronald den Dekker GOES Een half uur voor de grote brand in café De Post aan de Grote Markt gisteren uitbrak, moest de Goese brandweer ook al uitrukken voor een woningbrand aan de Westsin gel. Daar was veel rookontwikke ling te zien rond het dak en de schoorsteen. Ter plaatse constateer de de brandweer dat op de boven verdieping een matras in brand stond. Het vuur was daarna snel onder controle. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. THOLEN Zorgcentrum Ten Anker in Tholen is de schurft de baas. Enkele weken geleden werd de huidziekte vastge steld bij enkele bewoners en perso neelsleden. Met een groot offensief werd geprobeerd af te rekenen met de ongevaarlijke, maar irriterende ziekte. Zo'n vijfhonderd mensen, onder wie bewoners, familie en personeelsleden namen gelijktijdig medicijnen in om daarna hun bed dengoed te verschonen. Niemand heeft nu nog klachten. HULST Twee inwoners van Hulst (24 en 33 jaar oud) zijn zondagavond aange houden, nadat ze op het Cornelis de Vosplein in hun woonplaats hadden gevochten. Ze zijn overge bracht naar gevangenis Torentijd in Middelburg. Uit onderzoek bleek dat de 33-jari- ge ook nog werd gezocht omdat hij eerder dit jaar werkzaamheden van ambulancepersoneel had ver hinderd. Beide mannen zitten vast. wuiHiiinii ■mini—1 Tip? redactie@pzc.nl Tim is één van de grote talenten bij de F-jes van de Middelburgse voet balvereniging Zeelandia. Het lijkt of de bal met een elastiekje aan zijn rechtervoet zit. Heeft hij eenmaal balbezitdat kan de tegenstander het wel vergeten. Afgelopen zaterdag kreeg hij van zijn doelman de bal en begon Tim aan zijn bekende opmars richting het doel van de tegenstander. Schijn baar achteloos passeerde hij enkele te genstanders. Het lukte hem zelfs om de keeper van de tegenstander te pas seren. Nog een aantal meters en een schot waren voldoende voor het eer ste doelpunt van de dag. Tot verrassing van allen op en langs het veld liet de ster van het elftal plotseling de bal de bal en rende naar de zijlijn waar de trainer ver baasd keek wat zijn speler deed. ,,'k Moet poepen", zei deze en rende door richting de kleedhokjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33