televisie j 31
5
uit bij Vlaamse schilder
gen
'Een moeilijk en vermoedelijk eenzaam mens met een groot en tegelijkertijd
kwetsbaarego' Over James Ensor, vanavond in Close Up
dinsdag 8 maart 2011
07:10 Droomhuis in de
zon 08:05 Tommy Tele
shopping 13:10 Who's
the boss? 13:40 Komen
eten 14:10 Heartbeat
15:15 Diagnosis mur
der 16:10 Little house
on the Prairie 17:10
Droomhuis in de zon
$pR4GÊ £2
08:45 RTL Nieuws 09:00
RTL Z Nieuws 10:20
Studio E&W10:40 RTL
Z Nieuws 12:20 RTL
Autoblog 12:40 RTL
Z Nieuws 14:20 2get-
business 14:40 RTL Z
Nieuws 15:20 Wekelijks
gesprek met de minis
ter van Financiën 15:30
RTL Z Nieuws 15:50
Wekelijks gesprek met
de minister van Financi
en 16:00 RTL Z Nieuws
16:20 Regio business
magazine 16:40 RTL Z
Nieuws
06:31 RTL Telekids:
Fabeltjeskrant, Pipa-
Panda, Wolleke, Uki,
Brandweerman Sam, Bi-
baboerderij, Eftelingtv:
De Schatkamer, Bassie
Adriaan en de reis vol
verrassingen, Bibaboer-
derij, De Koala Broertjes,
Elias, Chuggington, Uki,
Fabeltjeskrant 09:30 Te-
leshop 8: Tel sell 12:15
Eftelingtv: De Schat
kamer 13:16 Teleshop
8: Tel sell, Tommy Tele
shopping, Tel sell 17:00
Oprah Winfrey show
17:55 Dr. Phil
07:00 Disney feest
07:30 Ernst, Bobbie
en de rest 08:00 Tom
my Teleshopping 09:00
Ready steady cook
09:55 Tommy Tele-
shopping 10:55 Astro
TV 12:55 Tommy Te
leshopping 14:00 Dis
ney feest 14:35 Master-
Chef 15:40 Ready steady
cook 16:40 McLeod's
daughters 17:35 Will
Grace
06:01 Disney XD: Ga-
lactik football, Dinosaur
king, Super hero squad
show, Recess, Zack
Cody, Phineas Ferb,
Zack Cody, Phine-
as Ferb, A kind of ma
gic, Phineas Ferb, Zack
Cody, Minutemen,
I'm in the band, Ama
zing Spiez, Phineas
Ferb, Recess, Cory in the
house, Zack Cody, Phi
neas Ferb
a
18:05 Huizenjacht,
18:00 The A-Team, Ac
18:40 The bold and the
18:35 MasterChef, 18:00 Veronica's fun-
Woonprogramma
tieserie
beautiful, Soap
Kookwedstrijd niest commer
serie
cials ever!
18:15 My wife and kids,
Comedy
18:45 According to Jim,
Comedy
19:00 Hart van Neder
19:00 De politie op je
19:05 The young and
19:30 Secret story, Reali- 19:10 Rules of engage-
land
hielen!, Serie re
the restless, Soap
tyshow ment, Comedy
19:20 Shownieuws
portages
serie
19:30 Two and a half
men, Comedy
20:00 Komen eten, 20:00 Operation repo: 20:00 Bevallingsverha- 20:30 Private practice,
Kookprogramma Payback time!, len, Reality Dramaserie
20:30 NCIS, Misdaadserie Reality 20:30 Gooischevrou-
20:30 I spy, Actiefilm wen, Komische dra
maserie
20:00 The big bang the
ory, Comedy
20:30 Demolition Man,
Actiefilm
21:30 NCIS, Misdaadserie
21:30 Gooische vrou- 21:25 Desperate house-
wen, Komische dra- wives, Dramaserie
maserie
22:30 Hart van Neder- 22:20 Major league, 22:30 As the world
land Filmkomedie turns, Soap
22:45 Piets weerbericht
22:50 Shownieuws
22:20 Real housewives 22:45 Gevaarlijke ge-
of Beverly Hills, vangenissen, Re-
Reality portage
23:20 Te dik: Afvallen
voordat het te
laat is, Documen
taire
00:15 Nederland op
wielen
00:50 Astro TV
00:20
RTL Poker: The
00:20
The riches
big game
01:16
Tel sell
01:15
RTL Poker: Euro
01:30
Sneak preview
pean Poker Tour-
02:01
Meiden
Londen
04:30
Chat TV
02:16
Sneks
05:30
Buurtscanner
05:00
Car tracks
00:20 The palace 00:10 Everybody hates
01:20 Sex and the city Chris
01:50 Desperate house- 00:40 Late Night Poker
wives (h) 2009
02:35 Astro TV 01:35 Nachtprogram
mering: Lek
ker live
00
o
vo
b
o
is*
NJ
KJ
bJ
23:20 Topchef: De jon- 23:20 Secret story (h), 23:40 Reality hell: Mei-
ge professionals, Realityshow denband gezocht,
Kookwedstrijd Realityshow
n
ililMüMWMMIUimmill
aangreep, laat Ensor het realisme
varen en schildert hij 'Gemaskerde
figuren bespotten de dood'. Vanaf
dat moment schildert hij geen
mensen met maskers, maar laat de
gezichten zelf veranderen in grotes
ke karikaturen. Zijn meest beken
de werk is 'De intrede van Chris
ms in Brussel in 1889'. Christus op
zijn ezeltje is amper te zien te mid
den van een bizarre parade van
duizenden uitzinnige figuren die
allemaal geweldig ingenomen zijn
met zichzelf Alle woede van En
sor is hierin neergeslagen.
Ironisch is dat toen Ensor rond
zijn veertigste erkenning kreeg en
vertoefde in de kringen die hij zo
verfoeide hij daarmee ook zijn
drijfveer en creatieve vuur verloor.
Close Up: James Ensor - Duivels die mij
sarren. Nederland 2, 23.00 uur.
18:00 Zeeland nu 18:25 Weer
18:30 De maestro en de zee
18:50 RegioNed 18:55 Zeeland
in vogelvlucht 19:00 Herhalin-
BUITENLAND
Een portret van James Ensor sierde vroeger bankbiljetten van 100 Bel
gische frank. foto GPD
09:00 Radio 2 op één 12:00 Da
gelijkse kost 12:10 De rode lo
per 12:35 Blokken 13:00 Het
journaal 13:30 Het weer 13:35
Man bijt hond 14:00 Ontdek de
zee 14:25 Thuis 14:55 Wild ro
ses 15:40 Clips 15:45 Parijs -
Nice 17:15 Clips 17:25 Buren
17:45 Dagelijkse kost 18:00
Het journaal 18:10 De rode lo
per 18:35 Blokken 19:00 Het
journaal 19:40 Man bijt hond
20:05 Het weer 20:10 Thuis
20:40 Keyzeren De Boer advo
caten 21:25 Koppen XL 21:55
De laatste show 22:45 Het jour
naal laat 23:06 KENO-uitslagen
23:07 Het weer 23:10 Cheers
23:35 Dagelijkse kost 23:45
Man bijt hond
07:00 Uki 07:05 Kaatje en haar
vriendjes 07:15 Kleine Einsteins
07:40 Strawberry Shortcake
08:00 SamSam 08:10 De avon
turen van Bibi SrTina 08:35
Mega Mindy 09:00 Dennis de
bengel in cruise control 10:10
Sprookjesboom 10:15 Hazen-
tem Internationaal 10:30 Uncle
Max 10:40 Beugelbekkie 11:05
Disney's American dragon: Jake
Long 11:30 Carl2 11:55 Oggy
en de kakkerlakken 12:00
Oliver: achter de schermen
12:10 Mijn sport is top 12:45
6tien 13:05 Twisted Whiskers
13:20 Disney's adventures of
the Gummi Bears 13:40 Sally
Bollywood 13:55 Do re mix:
Ketnetpop3, Live on stage
14:40 Disney's American dra
gon: Jake Long 15:05 De Smur
fen 15:30 Amika het magi
sche zadel 16:00 Hazentem
Internationaal 16:10 De avon
turen van Bibi Tina 16:35 Dis
ney's adventures of the Gummi
Bears 17:00 Mooiste sprookjes
van Grimm 18:00 Mijn job is
top 18:10 Karrewiet 18:20 M.I.
High 18:50 W817 19:10 Oliver:
achter de schermen 19:20 Kar
rewiet 19:30 Connor underco
ver 19:53 CANVAS 20:00 Ter
zake 20:40 Meneer Doktoor
21:10 The rape of Nanking
22:05 Taboe 23:00 100 Years
inside the FBI 23:55 Sporza:
Champions League volleybal
07:00 Breakfast 10:15 Heir
huntérs 11:00 Homes under
the hammer 11:55 BBC News
12:00 Wreck or ready? 12:30
Cash in the attic 13:10 BBC
News 13:15 Bargain hunt 14:00
BBC News 14:30 Regionaal
nieuws en weerbericht 14:45
Doctors 15:15 Escape to the
country 16:00 BBC News 16:05
The smokehouse 16:35 Deadly
60 bite size 16:40 Deadly art
16:55 Richard Hammond's
blast lab: The experiments
17:00 Dead gorgeous 17:25
Diddy Dick and Dom 17:30
Blue Peter 17:55 Shaun the
sheep 18:00 Newsround 18:15
The weakest link 19:00 BBC
News 19:30 Regionaal nieuws
en weerbericht 20:00 The One
show 20:30 EastEnders 20:57
BBC News 21:00 Holby City
22:00 Silk 23:00 BBC News
23:25 Regionaal nieuws en
weerbericht 23:32 Weerbericht
23:35 Neighbourhood watched
07:00 Finley the fire engine
07:05 The Pingu show 07:25
The large family 07:35 Octo-
nauts: Creature reports 07:40
Little robots 07:50 Rastamouse
08:00 Barney's Latin America
08:25 Newsround 08:30 Mud
dle earth 08:38 Bernard 08:40
Eliot Kid 08:55 Dennis
Gnasher 09:00 Paradise cafe
09:30 LazyTown 09:55 Num-
berjacks 10:08 Octonauts:
Creature reports 10:10 The Ko
ala brothers 10:23 Dipdap
10:25 Big barn farm 10:40 Lit
tle human planet 10:45 Big and
Small 10:55 3rd and bird 11:05
Postman Pat: SDS 11:20 Pingu
11:25 64 Zoo Lane 11:40
Chuggington: Badge quest
11:45 Waybuloo 12:05 In the
night garden 12:35 Meerkat
manor 13:00 The daily politics
13:30 GMT with George Ala-
giah 14:00 Diagnosis murder
14:45 To buy or not to buy
15:30 Nature's top 4016:00
Flog it! 16:45 Helicopter heroes
17:30 Cash in the celebrity attic
18:15 Put your money where
your mouth is 19:00 Eggheads
19:30 Royal upstairs downstairs
20:00 Wonders of the universe
21:00 The hairy bikers: Mums
know best 22:00 Horizon 23:00
How TV ruined your life 23:30
Newsnight
09:55 ARD-Wetterschau 10:00
heute 10:03 Brisant 10:20
Hoch droben auf dem Berg
12:00 heute 12:15 ARD-Buffet
13:00 ZDF-Mittagsmagazin
14:00 Tagesschau 14:10 Rote
Rosen 15:00 Tagesschau 15:10
Sturm der Liebe 16:00 Tages
schau 16:10 Giraffe, Erdmann-
chen Co 17:00 Tagesschau
17:15 Brisant 18:00 Verbotene
Liebe 18:25 Marienhof 18:50
Das Duell im Ersten 19:45 Wis
sen vor 8 19:50 Das Wetter im
Ersten 19:55 Börse im Ersten
20:00 Tagesschau 20:15 Um
Himmels Willen 21:05 In aller
Freundschaft 21:50 Plusminus
22:15 Tagesthemen 22:43 Das
Wetter im Ersten 22:45 Men-
schen bei Maischberger
10:30 Lena - Liebe meines Le-
bens 11:15 Reich und Schön
12:00 heute 12:15 drehscheibe
Deutschland 13:00 ZDF SPOR-
Textra: WK Biatlon 15:00 heute
15:05 Topfgeldjager 16:00 heu
te- in Europa 16:15 Lena - Lie-
be meines Lebens 17:00 heute
- Wetter 17:15 hallo deutsch
land 17:45 Leute heute 18:00
SOKO Köln 19:00 heute 19:20
Wetter 19:25 Die Rosenheim-
Cops 20:15 Wettlauf zum Siid-
pol: Deutschland gegen Öster-
reich 21:00 Frontal 21 21:45
heute-journal 22:12 Wetter
22:15 37°: 1st mein Kind noch
normal? 22:45 Markus Lanz
09:20 Eins zu eins - Gesprach
aus Berlin 09:45 hier und heute
10:00 Lokalzeit 10:30 Aktuelle
Stunde 11:10 Seehund, Puma
Co. 12:00 Panda, Gorilla Co.
12:45 WDRaktuell 13:00 Ser-
vicezeit: Kochen mit Martina
und Moritz 13:30 In aller
Freundschaft 14:15 Kölsch
Hannesche Thiater: Fastelovend
em Himmel 16:00 WDR aktuell
16:15 daheim unterwegs
18:00 Lokalzeit 18:05 hier und
heute 18:20 Servicezeit 18:50
Aktuelle Stunde 19:30 Lokal
zeit 20:00 Tagesschau 20:15 Al
les unter einer Kappe 2011
Discovery
08:50 Ultimate car build-off:
Push me, pull you 09:45 Ameri
can chopper: Siemens' electric
bike 10:40 LA Ink: Pixie's sur
gery 11 :35 The Gadget Show
12:05 Mean machines: The
transatlantic challenge - Excava
tors 12:30 How stuffs made
13:25 Da Vinci's machines
14:20 Smash lab: Hurricane
proof house 15:15 Grand de
signs: Brighton 16:10 Extreme
engineering: Arizona Cardinals
17:05 Hot rod apprentice: Hard
shine - Screwing with an icon
18:05 Mythbusters: Paper
crossbow 19:05 Dirty jobs: Ex
otic nanny 20:00 Deadliest
catch: Storm season 21:00
Breaking point: Ram truck
22:00 Storm chasers 2010: Per
fect storm 23:00 Grand de
signs: Amersham
09:00 Hooked: Fish gone wild
10:00 Breakout: The escapist
11:00 Alaska state troopers:
Armed and dangerous 12:00
The dog whisperer: Harley, An-
nabelle and Memphis 13:00
Big, bigger, biggest: Skyscraper
14:00 America's hardest pris
ons: Iron grip 15:00 Air crash
investigation: Racing the storm
16:00 Hooked: Flying monsters
17:00 Breakout: The escapist
18:00 Alaska state troopers:
Armed and dangerous 19:00
The dog whisperer: Run home
Roscoe 20:00 America's hard
est prisons: Predators behind
bars 21:00 A traveller's guide to
the planets: Pluto and Beyond
22:00 Earth investigated: Plan
ets from hell 23:00 A traveller's
guide to the planets: Pluto and
Beyond
Animal Planet
09:05 Michaela's animal road
trip 10:00 Animal precinct
10:55 Wildlife SOS 11:50 Ani
mal cops Philadelphia: A fresh
start 12:45 RSPCA: Have you
got wh at it ta kes? 13:10 E-vets
The interns - The specialist's
edge 13:40 Galapagos 14:30
Cats 101American shorthair,
Savannah, Scottisch fold, Per
sian, Ragdoll, Sphynx 15:30
Planet wild: Wild boar - Born to
be wild 16:00 Breed all about it:
Lhasa Apso 16:25 Must love
cats 17:20 Sharkman 18:15
Michaela's animal road trip
19:10Cats 101: Maine Coon,
Egyptian Mau, Siamese, Hima
layan, Oriental, Turkish Angora
20:05 Weird creatures with
Nick Baker: The swamp thing
21:00 Last chance highway:
Diamonds in the rough 21:55
Shark after dark 22:50 Un
tamed uncut: Gator tricks
gone bad 23:45 Galapagos
07:00 Barnyard 07:25 Avatar
07:50 Riens planeet 08:15 Fair
ly odd parents 08:25 Ni hao kai
Ian 08:40 Mr Bean the anima
ted series 09:20 Fairly odd pa
rents 10:05 Spongebob Squa-
repants 10:50 Ned's
Declassified 11:40 Big time
rush 12:30 iCarly 13:15 True
Jackson 14:00 Victorious 14:40
Fanboy Chum chum 15:25
Best friends forever 15:55
Spongebob Squarepants 16:20
Fairly odd parents 16:45 True
Jackson 17:10 Big time rush
17:35 iCarly 18:00 The pen
guins of Madagascar 18:25 Ava
tar 18:50 Het Huis Anubis
19:20 Riens planeet 19:35 iCar
ly 20:00 Adventures of Jimmy
Neutron 20:25 Spongebob
Squarepants 20:45 League of
super evil 21:00 Gigantic 21:25
iCarly 21:50 True Jackson
22:15 Saved by the bell 22:40
The troop 23:05 Unfabulous
23:30 Zoey 101 23:55 iCarly
00:20 Gigantic
10:20 TMF hits 13:00 TMF Pure
14:00 TMF hits 14:30 Veroni
ca's Dag Top 5 15:00 Takeshi's
castle 15:10 That 70's Show
16:05 Entourage 16:35 Married
with children 17:30 The Simp
sons 17:55 Family guy 18:25
South Park 18:55 Scrubs 19:20
Grounded for life 20:15 Com
munity 20:40 South Park 21:05
Tosh.0 21:35 Scrubs 22:00 30
Rock 22:30 Grounded for life
23:25 Married with children
11:00Top 11 at 11 12:00 Mis
for Music Supercharts 13:30
Fantastic Music Videos 14:00
Brand new chart 15:00 Money
makers 15:25 My super sweet
16 15:50 Room raiders 16:15
Moving in 16:40 Disaster date
17:05 Made daily 17:30 My life
as Liz 17:55 The hills: Rescored
18:20 Teen mom 19:10 Moving
in 19:35 My super sweet 16
20:00 Made 20:50 Pranked
21:15 Disaster date 21:40 Jer
sey shore 22:30 The X-Effect
22:55 The Dudesons in Ameri
ca 23:20 Jackass 23:40 Nitro
circus: Hits and misses
08:30 Et si vous me disiez toute
la vérité? 09:00 Flash 09:05
Mixeur, les goOts et les idéés
09:30 Coureurs des bois 10:00
Flash 10:05 Télétourisme 10:30
Nee plus ultra la collection
11:00 Chabotte et fille 11:30
Plus belle la vie 12:00 Flash
12:05 Les escapades de Petitre-
naud 12:30 Le monde a besoin
d'elles: cinq femmes de scien
ces et d'exceptions 13:30 Bel
gisch nieuws 14:05 Quand
vient la peur (2/2) 15:30 Flash
15:35 Terres d'échanges 16:00
Nieuws 16:30 Questions pour
un champion 17:00 Flash 17:05
Temps présent 18:00 Nieuws
18:20 L'invité 18:30 Le journal
de l'éco 18:35 L'absence 19:55
Flash 20:00 Dans le sang 20:30
Frans nieuws 21:00 Maman est
folie 22:40 Entretien avec la
matière 23:00 Nieuws 23:10
Zwitsers nieuws 23:35 Afri
kaans nieuws 23:55 Thalassa
08:30 Eurogoals 09:00 Cham
pions club 10:15 Atletiek 11:15
WATTS 12:15 Biatlon 14:45
Wielrennen 17:15 Eurogoals
17:45 Eurogoals one to one
18:00 Skispringen 19:00 Biat
lon 20:00 Boksen 23:00 Freeri-
de spirit 23:30 Test drive
09:30 Inside Africa 10:00
World business today 11:00
World one 12:00 World sport
12:30 News special 13:00 Piers
Morgan tonight 14:00 News
stream 15:00 World business
today 16:00 International desk
17:00 The brief 17:30 World
sport 18:00 Prism 19:00 Inter
national desk 19:30 News spe
cial 20:00 Quest means busi
ness 21:00 Piers Morgan
tonight 22:00 Connect the
world 23:00 BackStory 23:30
World sport