tje meepikken Marathonquiz in Terneuzen sport 125 Van Gaal: van held tot 'arschioch' Atletiekunie scherpt limieten aan MARATHONQUIZ dinsdag 8 maart 2011 'We richten ons nu op de Spelen in Londen, maar het uiteindelijke doel is om het sportklimaat in Zeeland te verbeteren' Tilly Stroo hun naam eraan te verbinden." Nu al heeft het duo bedrijven be reid gevonden Zeeuwse sporters te sponsoren. De voornaamsten zijn zwemmer Stefan de Die, die kans maakt op olympisch deelna me op de 4x200 vrij, en tafelten nisser Walter de Leeuw, die in Londen aan de Paralympics wil meedoen. „Het is de bedoeling dat deze en andere topsporters ambas sadeurs worden voor Zeeland", zegt Stroo. „Zij hebben een voor beeldfunctie voor de jeugd in on ze provincie. Ondernemers vin den het aantrekkelijk om zich aan die sporters te verbinden. Dat geeft hun bedrijf een positieve uit straling." Verder maakt de Stichting Zee land Sport Sn Leisure zich ook hard voor de financiële ondersteu ning van al bestaande evenemen ten in Zeeland, zoals de challenger in Middelburg. Delnoy: „We heb ben het tennistoernooi aan ons verbonden. Wij proberen ons net werk in te zetten om er iets blij vends van te maken." Ondertussen is Stroo, die veel con necties in de reisbranche heeft, be zig met het opzetten van reizen naar de Olympische Spelen. „We hebben goede contacten met reis organisatie ATP en kunnen dus mooie arrangementen samenstel len. We bieden die aan bedrijven aan die met hun relaties naar wed strijden willen gaan kijken. Parti culieren kunnen natuurlijk ook bij ons terecht." Het is hierbij „een stevige wens" om ferry's van Vlissingen naar Londen te laten varen ten tijde van de Spelen. Stroo heeft al ge hoord dat er in juli volgend jaar een tekort gaat ontstaan in trein en vliegtuigstoelen naar Londen. Dat gat wil de Zeeuwse stichting opvullen. De naam Port to Lon don (haven naar Londen) komt dan nog meer tot zijn recht. Voor meer informatie zie www.zeelandsportenleisure.nl door Maurice Steketee MIDDELBURG - Wie won de eerste editie van de marathon van Zeeuws-Vlaanderen? En welke Zeeuw voert het 'alle uutlopers- klassement' van de Kustmarathon aan? Het zijn mogelijke vragen die langs kunnen komen tijdens de eerste editie van een Marathon quiz, die de PZC in samenwerking met de Stichting Marathon Zeeuws-Vlaanderen en Jogging- club Dow op vrijdag 1 april in Ter- neuzen houdt. Tientallen vragen over hardlopen - en de marathon in het bijzonder - zullen tijdens de avond beant woord moeten worden. Er wordt gespeeld in koppels en de deelna me is gratis. De quiz vindt plaats in zaal 'de Bremer' van de perso neelsvereniging van Dow in Ter- neuzen en begint om 19.30. Het prijzenpakket wordt in een later stadium bekendgemaakt. Inschrij ven kan door een e-mail te sturen naar sportquiz@pzc.nl Vermeld bij de aanmelding duidelijk naam, adres en telefoonnummer van bei de deelnemers. Er is ruimte voor zo'n vijftig koppels. vrijdag 1 april door onze correspondent Oene van der Wal Voor meer pre-olympisch nieuws zie www.pzc.nl/blogs/opwegnaar londen BERLIJN - Bayern München wijst trainer Louis van Gaal de deur. Hoffelijk, dat wel. De Nederlander mag dit seizoen nog afmaken. Zijn contract liep tot de zomer van 2012, maar na drie pijnlijke neder lagen op rij is het over en uit. De man die Duitslands succesvolste voetbalclub vorig seizoen nog het landskampioenschap, de beker en de finale van de Champions Lea gue-finale bezorgde, is persona non grata geworden. Binnen de kortste keren is hij gedegradeerd van 'held tot Arschioch', zoals een bekende Duitse columnist schreef Niets deugt meer. Plots is zelfs de grote 'goudkleurige' Audi A8 van Van Gaal een thema in de Duitse media. Een symbool van preten ties. Van Wichtigmacherei. Een koets voor een generaal die zijn strepen heeft verloren. Na de 0-1 tegen Inter Milaan op 23 februari was Van Gaal nog de ge vierde man. Bayern leek zijn sei zoen op een indrukwekkende ma nier te gaan redden. In plaats daar van volgde een verbijsterende reeks nederlagen tegen Borussia Dortmund, Schalke 04 en Han nover 96. Dankzij bedroevend spel. Over de ploeg ligt een deken van apathie. Het aanvalstandem Rib en Rob, Franck Ribéry en Arjen Robben, is een karikatuur van zich zelf Stormram Bastian Schwein- steiger is uit vorm. Aanvoerder Phi- lipp Lahm kan ook geen potten breken en zo gaat het maar door. Een collectief treurspel. Van Gaal zat erbij en keek ernaar. Als een toeschouwer bij zijn eigen onder gang. Een 'feestbeest' ziet er an ders uit, sneerde een krant, verwij zend naar Van Gaals zelfkwalifica- tie van vorig seizoen. De trots van Beieren is uitgescha keld voor de landstitel en de beker, kwalificatie voor de Champions League hangt aan een zijden draad je. „Catastrofaal, het absolute diep tepunt van het seizoen", aldus be stuursvoorzitter Karl-Heinz Rum- menigge na de nederlaag tegen Hannover. Daarmee was de toon gezet. De Duitse media, die de moeilijke Ne derlander vanwege zijn successen min of meer gedoogden, schreven Van Gaal de afgelopen dagen com pleet af. Hij heeft de spelvreugde, het 'straatvoetbal' eruit gedrild, zo heet het, nu de machine is vastge lopen. Van Gaal laat statisch voet bal spelen, werkt vedettes onnodig weg, doet onbegrijpelijke wissels en verandert voortdurend van op stelling. Bij veel spelers heeft Van Gaal het verbruid, schrijft dagblad Bild. Zelfs met Robben botert het niet meer. De vleugelspits vergeeft Van Gaal het vertrek van Mark van Bommel naar verluidt niet. Eén seizoen lang liet Van Gaal Bayern dansen, hij bracht een vleugje Barcelona in de Bundesliga en liet talenten opbloeien. Bayern droomde hardop van een 'nieuw tijdperk'. Van Gaal werd zelfs een beetje 'cult' met taalinnovaties als 'der Tod oder die Gladiolen'. Een band tussen 'betweter' Van Gaal en de onophoudelijk pape- gaaiende clubleiding van Bayern was er echter nooit. Van Gaal mocht dan wel 'Duitser zijn dan de Duitsers zelf, zoals een psycho loog beweerde. Maar aan diens gro te mond en eigenzinnigheid kon den de heren in München nooit wennen. „Hij neemt geen raad van anderen aan", klaagde dubdi- nosauriër Uli Hoeness. De clublei ding wil Duitslands beste keeper Manuel Neuer kopen. Van Gaal vindt dat niet nodig en zette prompt de jonge, onervaren Tho mas Kraft in het doel. Die keepte superieur tegen Inter, maar blun derde tegen Hannover. Alleen succes kon de hooghartige Van Gaal redden, zoals hij vorig jaar meesterlijk liet zien. Daarna bleek de magie grotendeels uitge werkt. Een reeks blessures, onder andere bij Robben, vergalde het huidige seizoen. Van Gaal krijgt tot en met juni om te redden wat er te redden valt. Remona Fransen presteerde boven verwachting op het EK atletiek in Parijs. foto Dirk Waem door Wilko Voordouw PARIJS - De Nederlandse atletiek- ploeg die afgelopen weekeinde deelnam aan de EK indoor keerde gisteren terug naar Nederland. Maar terwijl sommige atleten nog namijmerden over hun ontmoe ting met Mickey en de angstige momenten in Space Mountain, dacht de directie van de Atletiek unie al na over toekomstige toer nooien en vooral de selectie daar voor. Want hoewel de Nederlandse ploeg met één medaille, drie Ne derlandse records en vijf top-acht-plaatsen - Remona Fran sen (3), Eelco Sintnicolaas (4), Ing- mar Vos (5), Brian Mariano (6) en de 4x40o-meterploeg (6) - naar be horen had gepresteerd, waren er enkele dissonanten. Dat ligt vol gens technisch directeur Peter Ver- looy overigens niet eens zozeer aan de atleten zelf, maar is een ge volg van de huidige selectiemetho de. Het uitgangspunt van de Atle tiekunie is dat een uitgezonden at leet in redelijke mate kans moet hebben op het halen van een fina le of in de top acht moet kunnen eindigen. Op die norm zijn de li mieten afgestemd. Maar de drie 1500-meterlopers Wouter de Boer, Ate van der Burgt en René Stokvis presteerden zaterdag minder dan verwacht. Het drietal had zich te elfder ure gekwalificeerd tijdens een ingelas te race. De vereiste tijd om naar Pa rijs te kunnen was 3 minuten en 44 seconden. In Parijs bleven de drie ver verwij derd van die standaard: De Boer liep 3.45,79 minuten en was nog het dichtst bij de finale. De laatste atleet die in Parijs tot de finale doordrong had een tijd van 3.45,16. Dus het vereiste niveau had het drietal wel. „Die limiet die wij voor de mid den- en lange afstanden hanteren zullen we misschien moeten aan scherpen", aldus Verlooy. „Want bij die looponderdelen gaat het niet alleen om een tijd die je moet lopen. Het gaat ook om zoiets als toernooivaardigheid. Ben je in staat om je staande te houden in een wedstrijd zonder haas (dus zonder een constant tempo waar bij de atleten mikken op een van tevoren gestelde eindtijd), waarbij af en toe een beuk wordt uitge deeld en waarbij dus een beroep wordt gedaan op je tactische vaar digheden? Er is meer dan een tijd alleen. Je moet atleten ook met vol doende munitie de strijd in stu ren. Hoe we dat vorm moeten ge ven gaan we de komende tijd be kijken", aldus Verlooy. Over de andere individuele atleten was hij tevreden, ook over Patrick van Luijk en de achttienjarige meerkampster Dafne Schippers, die niet aan de doelstelling volde den. „Patrick is een ronde verder gekomen dan de vorige keer en hij weet dat er werk aan de winkel is als hij nog een stap wil maken. Wat Schippers betreft: ze heeft ge daan wat ze moest doen en heeft vooral heel goed rondgekeken en veel geleerd. Dat neemt ze mee naar volgende toernooien." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25